Jak zbudować karierę w Blockchain 101?

Blockchain stał się powszechnie znaną nazwą po uruchomieniu Bitcoina w 2009 roku. Jednak technologia ta ma zastosowania daleko poza zasilaniem kryptowaluty. Między innymi zdecentralizowana księga zawierająca niezmienne zapisy transakcji i inne informacje staje się ważnym narzędziem w finansach, opiece zdrowotnej, administracji, ubezpieczeniach i wielu innych sektorach.

Z średnie wynagrodzenie podstawowe 136 000 USD, programiści blockchain mają wiele możliwości. W rzeczywistości istnieje wiele różnych karier dostępnych w blockchain, a ludzie o różnych umiejętnościach i wykształceniu mogą znaleźć rolę w tym ekscytującym i lukratywnym świecie.

Dlaczego blockchain jest ważny?

Blockchain to baza „bloków” zawierająca powiązane ze sobą informacje. Każdy blok zawiera zapis umowy, transakcji lub innego typu danych. System jest zdecentralizowany, co oznacza, że ​​nie ma centralnego serwera.

Przeprowadzanie transakcji z wykorzystaniem łańcucha bloków, np. Przelewu pieniężnego, nie wymaga pośrednika – dzieje się to między dowolnymi dwoma blokami w łańcuchu bez interwencji – więc może odbywać się znacznie szybciej niż tradycyjne giełdy. Informacje przechowywane w łańcuchu bloków są niezmienne, co dodaje warstwę bezpieczeństwa – zmiana jednego bloku wpływa na cały łańcuch, co sprawia, że ​​taki wyczyn jest prawie niemożliwy. Informacje są również szyfrowane, co zapewnia kolejną warstwę zabezpieczeń i zmniejsza ryzyko oszustwa.

Budowanie kariery w Blockchain 101

1. Rozważ najlepszą dla siebie rolę

Najbardziej rozpoznawalną rolą w świecie blockchain jest prawdopodobnie programista blockchain. To ktoś z umiejętnościami programistycznymi, który tworzy aplikacje dla tej technologii. Jednak istnieje wiele innych możliwości dla osób o różnych kompetencjach.

Na przykład kierownik projektu blockchain, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie organizowanie i planowanie projektów blockchain, utrzymywanie wszystkich zaangażowanych w zadanie oraz opracowywanie rozwiązań usprawniających i zapewniających płynne działanie. W międzyczasie badacz danych blockchain analizuje, zestawia, ocenia i interpretuje dane zebrane z platform blockchain.

Dokonaj przeglądu swoich umiejętności, pochodzenia i wykształcenia, aby określić najbardziej odpowiednią dla siebie rolę. Biorąc pod uwagę mnóstwo możliwości, jakie daje blockchain, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

2. Weź udział w kursie

Nie musisz mieć dyplomu, aby rozpocząć karierę w technologii blockchain, chyba że wymaga tego konkretna rola – na przykład, aby być prawnikiem zajmującym się blockchainem, musisz mieć dyplom prawniczy. Jednak niezależnie od wykonywanej pracy, powinieneś dobrze rozumieć technologię i sposób jej działania. Rozważ wzięcie udziału w kursie online, który pomoże Ci zrozumieć podstawy blockchain. Często opcje można znaleźć tutaj, w Blockgeeks! 

3. Naucz się terminologii

Istnieją pewne terminy związane z blockchainem, których powinieneś się nauczyć, aby znaleźć pracę w tej dziedzinie. Oto kilka na początek:

  • Zdecentralizowana księga: baza danych lub system, który nie ma centralnego organu zarządzającego lub kontrolującego
  • System rozproszony: system składający się z elementów na wielu różnych komputerach, które są częścią sieci i współpracują ze sobą
  • Obliczenia rozproszone: podzbiór informatyki poświęcony badaniu systemów rozproszonych
  • Kryptografia: sposób zabezpieczenia komunikacji w sieci, tak aby tylko zamierzony odbiorca – system komputerowy – mógł ją interpretować

4. Rozwijaj inne umiejętności technologiczne

Jeśli chcesz zostać programistą blockchain, musisz mieć już pewne umiejętności techniczne. Programista będzie musiał mieć doświadczenie w programowaniu i znać języki, takie jak JavaScript i Solidity. Umiejętności te są również ważne dla projektantów blockchain UX i niektórych innych ról.

Zrozumienie procesów, metod i praktyk, takich jak DevOps i agile, również pomoże, ponieważ wiele zespołów blockchain używa ich w cyklu rozwoju.

5. Dołącz do społeczności blockchain

Społeczności Blockchain pomogą Ci rozwijać i rozwijać swoje umiejętności. Możesz łączyć się i uczyć od innych, a także nawiązywać kontakty i znajdować możliwości w tej dziedzinie. Mogą być również pomocne w przypadku problemów związanych z crowdsourcingiem i znajdowaniem rozwiązań problemów.

Istnieje kilka dedykowanych społeczności blockchain, ale możesz też znaleźć naszą własną społeczność Blockgeeks.

Wniosek – budowanie kariery w Blockchain 101

Blockchain to wciąż stosunkowo nowa dziedzina, z wieloma możliwościami, które pojawiają się każdego dnia. Chociaż prawdopodobnie otrzymasz część szkolenia w zakresie technologii w pracy, ważne jest również, aby zapoznać się z nią jak najlepiej, aby stać się dobrym kandydatem. Ponadto, biorąc pod uwagę, że blockchain wciąż się rozwija, musisz się uczyć i być na bieżąco z trendami i obecnymi praktykami z nim związanymi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me