[gtranslate]

Kryptowaluty i blockchain zakłóciły prawie wszystkie obszary interakcji i ekspresji ludzi. Od rozrywki po usługi finansowe, utorował sobie drogę do chwały i sławy. Ciekawą dziedziną, do której udało się ją dopasować, jest przemysł artystyczny.

Czym jest Crypto NFT?

Niewymienialne tokeny lub NFT to tokeny ERC-721 hostowane w łańcuchu blokowym ethereum. Niewymienialne tokeny lub sprytne są unikalne; nie można ich wymienić na inne fajne, nawet jeśli należy do tej samej grupy (jednego grosza można wymienić na inny, ponieważ wszystkie grosze mają tę samą wartość, ale zdobytego certyfikatu kursu nie można wymienić na cudze, ponieważ jest on unikalny dla Ciebie!) . Ich zastosowania są szeroko rozpowszechnione i pozwalają na unikalną reprezentację fizycznych aktywów i ich własności w łańcuchu bloków. Niektóre przykłady NFT obejmują przedmioty kolekcjonerskie, przedmioty do gier, bilety na wydarzenia lub po prostu dowód własności jakiegoś majątku fizycznego.

Czym są Fine Crypto Arts

Zainspirowana blockchainem i ruchem kryptograficznym, hostowana na samym łańcuchu blokowym lub tokenizowana reprezentacja fizycznego dzieła sztuki, dobra sztuka kryptograficzna przybrała wiele form, z których wszystkie są fenomenalne.

Zainspirowała artystów z całego świata do stworzenia przyciągających wzrok obrazów, które przedstawiają sedno i znaczenie ruchu krypto / blockchain. Z drugiej strony przekierował artystów do tworzenia sztuki i hostowania swojej własności na łańcuchu blokowym w formie tokenizowanej, umożliwiając użytkownikom płacenie za nią za pośrednictwem kryptowalut i łatwą wymianę..

Taka forma sztuki pojawiła się dalej w dwóch formach. Pierwsza wykorzystuje NFT jako znak własności fizycznego szkicu, obrazu lub rzeźby, podczas gdy druga forma symbolizuje samą sztukę cyfrową, która służy jako przedmioty kolekcjonerskie. Świetnym tego przykładem jest Cryptokitties, zgrywalizowany, kolekcjonerski token ERC-721, który umożliwia kupowanie „kotków”, którymi możesz się bawić, rozmnażać i handlować! Po prostu przenosi wirtualne zwierzaki na inny poziom i kochamy to!

Przykład  dobra sztuka kryptograficzna to Art by Nelly. Możesz kupić futurystyczne utopijne dzieła sztuki, które trafnie przedstawiają ruch kryptowalut. Możesz przeglądać „galerię sztuki”, wybrać preferowane dzieło sztuki, kupić i to wszystko. Jesteś właścicielem NFT grafiki cyfrowej!

Galeria sztuki kryptowalut autorstwa Nelly Baksht

Gdzie mogę je kupić?

Cryptokitties and Art by Nelly to tylko dwa przykłady obfitości kryptowalut, które obecnie kwitną w stogu siana. Setki artystów wykorzystują cyfrową sztukę kryptograficzną do sprzedaży swoich wspaniałych dzieł milionom użytkowników. Jest tani i zapewnia doskonałą widoczność Twojego talentu.

Teraz wyobraź sobie, jak dobrze byłoby mieć rynek, na którym można przeglądać i kupować wszystkie dostępne NFT? Miliony dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich w jednym miejscu! Dokładnie to Otwarte morze jest. Rynek kryptowalut, na którym możesz przeglądać setki NFT i kupować bezpośrednio z tego portfela.

OpenSea dzieli kolekcje na sześć typów, które możesz odfiltrować za pomocą panelu w lewym górnym rogu. Te typy obejmują:

 • Przedmioty w sprzedaży: przedmioty, które są natychmiast dostępne do sprzedaży.
 • Ma przedmioty w ofercie: przedmioty, które nie są obecnie potencjalnie na sprzedaż, ale są otwarte na oferty.
 • Przedmioty przedsprzedażne: przedmioty wybite na miejscu w ramach przedmiotów kolekcjonerskich przedpremierowych itp.
 • Ma przedmioty z nagród: przedmioty, które pomagają zarabiać na polecaniu ich znajomym i rodzinie.
 • Przedmioty na aukcji: Przedmioty, na które można licytować i które są nagradzane licytantem, który złożył najwyższą ofertę.
 • Elementy w pakiecie: elementy połączone w jednym zakupie.

Jak mogę je kupić?

Teraz, gdy już jesteś podekscytowany, by zdobyć przedmiot kolekcjonerski dla siebie, pierwsze pytanie, które możesz zadać, brzmi: jak możesz je kupić? To dość proste. Ponieważ NFT są hostowane w łańcuchu blokowym Ethereum, musisz posiadać Ether (jeśli nie masz pewności, skąd wziąć eter, zapoznaj się z naszym przewodnikiem!). Gdy zdobędziesz Ether, będziesz potrzebować portfela obsługującego przedmioty kolekcjonerskie ERC-721.

Istnieją dwa zalecane portfele, które obsługują tokeny ERC-721:

 1. MetaMask: Portfel uniwersalny Ethereum
 2. Elegancki: Portfel Ethereum zoptymalizowany pod kątem przedmiotów kolekcjonerskich

MetaMask jest rozszerzeniem przeglądarki Chrome lub Firefox i umożliwia płacenie za przedmioty kolekcjonerskie bezpośrednio z przeglądarki. Po zarejestrowaniu się i utworzeniu portfela dodaj ETH do swojego portfela i gotowe.

Z drugiej strony Dapper jest rozszerzeniem, a także aplikacją na Androida. Będziesz musiał pobrać aplikację lub użyć rozszerzenia do przeglądarki, aby utworzyć konto, zweryfikować swój adres e-mail i numer telefonu i jesteś gotowy do pracy.

Gdy masz już ETH na swoim koncie, przejdź do witryny OpenSea i w opcji konta kliknij Ustawienia konta.

Zostaniesz poproszony, że Twój portfel jest niedostępny, tutaj musisz przyznać OpenSea dostęp, aby móc wysłać żądanie transakcji do swojego portfela.

Wybierz odpowiedni portfel i kliknij Odblokuj swój portfel. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie dostępu.

Następny krok wymaga podpisania i potwierdzenia, że ​​to Twoje konto. Gdy skończysz, możesz dokonać zakupu!

Teraz wróć do rynku OpenSea i przejdź do przeglądania, wybierz dowolny przedmiot kolekcjonerski, który chcesz kupić. Kupmy kolekcjonerską kartę do gry God Unchained.

Tutaj możesz złożyć ofertę zakupu przedmiotu lub kupić za określoną cenę. Po kliknięciu opcji będziesz musiał zweryfikować zakup z konta Metamask lub Dapper.

Kiedy już to zrobisz, to wszystko! Jesteś teraz dumnym posiadaczem przedmiotu kolekcjonerskiego!

Twoja transakcja jest widoczna na Etherscan. Możesz użyć karty w grze, handlować z innymi graczami, a nawet sprzedać ją za więcej ETH! Aby wyświetlić token na Metamask, w zakładce ustawień kliknij Dodaj token. Na karcie niestandardowej dodaj wymagane szczegóły (cokolwiek dla symbolu tokena), a powinieneś być w stanie zobaczyć swój token w swoim portfelu.

W aplikacji Dapper, ponieważ jest przeznaczona do przedmiotów kolekcjonerskich, ma bardziej szczegółowy wyświetlacz dla przedmiotów kolekcjonerskich, w którym możesz zobaczyć swój przedmiot bezpośrednio z transakcji.

Crypto NFT dla artystów

Jeśli jesteś artystą i zastanawiasz się, czy możesz wykorzystać okazję do zaprezentowania swojej sztuki szerszemu gronu odbiorców, możesz również skorzystać z platformy OpenSea. Można to zrobić na dwa sposoby. Jednym z nich jest stworzenie własnego tokena [możesz zapoznać się z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej o NFT!] I mieć go w portfelu, na przykład Dapper. W takim przypadku możesz przejść do swojego konta, Moje przedmioty i kliknąć przedmiot, który chcesz sprzedać. Alternatywnie możesz użyć Storefront na karcie Develop w lewym górnym rogu. Tutaj możesz stworzyć własny sklep, samodzielnie wybić swoje tokeny i NFT. Więcej o konfiguracji sklepu możesz przeczytać z prawej strony dokumentacji tutaj.

Gdy Twoje NFT są gotowe, możesz je sprzedać. Możesz wybrać metodę wyceny spośród następujących opcji:

 1. Ustaw cenę: sprzedawaj po ustalonej cenie
 2. Najwyższa oferta: sprzedaj najwyższą ofertę przed wygaśnięciem oferty
 3. Pakiet: sprzedawaj jako zbiór w pakiecie

Po ustawieniu wymagań zgodnie ze swoimi preferencjami, wybierz opcję Opublikuj swoją aukcję, będziesz musiał potwierdzić transakcję bez gazu i gotowe! Jesteś teraz oficjalnie wymieniony na OpenSea!

Co dalej?

Teraz, gdy zostałeś wprowadzony do wielkiego świata NFT i kryptowalut, sugeruję, abyś poszedł dalej i zbadał rynek. Znajdź niesamowite dzieło sztuki i podziel się w komentarzach poniżej, dlaczego Ci się podoba! Jeśli jesteś artystą, spróbuj zrobić witrynę sklepową lub wystawić swoje arcydzieło na aukcji! Udostępnij link społeczności.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me