Jeśli to czytasz, jestem pewien, że słyszałeś o kryptowalutach i giełdach kryptowalut.

Ale dla tych, którzy tego nie robią, giełdy kryptowalut są bramą do kryptosfery, skąd można kupować / sprzedawać kryptowaluty za fiat lub inne waluty.

W CoinSutra sprawdziliśmy wiele giełd kryptowalut, ale ta, którą obsługujemy dzisiaj, jest wyjątkowa. To także jedna z najstarszych giełd kryptowalut – Bitstamp.

W tej recenzji zajmiemy się następującymi punktami:

 1. Co to jest Bitstamp?
 2. Pierwsze kroki z Bitstamp
 3. Pulpit nawigacyjny Bitstamp
 4. Kryptowaluty obsługiwane teraz przez Bitstamp
 5. Struktura opłat Bitstamp
 6. Obsługa Bitstamp
 7. Alternatywy Bitstamp
 8. Wniosek

Co to jest Bitstamp?

Bitstamp to popularna giełda bitcoinów, szczególnie w regionie europejskim. Powstała w latach 2011-2012, aby stworzyć alternatywę dla Mt.Gox, która była jedyną dostępną wówczas giełdą.

Założona przez CEO Nejca Kodrič, Bitstamp ma siedzibę w Luksemburgu. Kodrič jest również znanym członkiem społeczności bitcoinów.

Na Bitstamp możesz handlować niektórymi popularnymi kryptowalutami w EUR i USD, których szczegóły omówię w dalszej części tego artykułu.

Ich cel jest dość prosty, jak stwierdził ich CEO:

„Wierzymy, że bitcoin zostanie tutaj. Naszym celem jest zapewnienie niezawodnej i łatwej w użyciu usługi dla firm i osób fizycznych w celu wymiany bitcoinów ”- Nejc Kodrič, CEO

Zespół Bitstamp

Członkowie zespołu Bitstamp są autentyczni. Udało mi się znaleźć ich w różnych sieciach społecznościowych, więc biorąc pod uwagę ich historię i obecność w Internecie, możesz zaufać członkom zespołu.

Oto zajawka do ich profil zespołu:

Zespół Bitstamp

Pierwsze kroki z Bitstamp

Jak powiedziałem wcześniej, Bitstamp ma swoje korzenie w Luksemburgu. W kwietniu 2016 r. Rząd luksemburski przyznał Bitstampowi licencję na pełną regulację w UE jako instytucji płatniczej, umożliwiając mu prowadzenie działalności we wszystkich 28 państwach członkowskich UE. (Źródło – Wikipedia)

Dlatego KYC jest obowiązkowe na Bitstamp, zanim będzie można go użyć. Co więcej, jest to wymiana oparta na fiat, więc i tak musisz spełnić wymagania KYC.

Aby rozpocząć korzystanie z Bitstamp, wystarczy zarejestrować się przy użyciu swojego identyfikatora e-mail i następnie zweryfikuj swoją tożsamość.

Ponadto masz możliwość dwóch typów kont na Bitstamp po zalogowaniu się i rozpoczęciu procesu weryfikacji. (Źródło – często zadawane pytania dotyczące znaczników bitowych)

 • Konta osobiste: przeznaczone wyłącznie do osobistego, niekomercyjnego użytku.
 • Konta firmowe: przeznaczone do celów biznesowych i wykorzystywane przez osoby prawne.

Pulpit nawigacyjny Bitstamp

Bitstamp w 2017 tymczasowo wstrzymał nowe rejestracje z powodu wzrostu liczby nowych rejestracji. Jednak później w 2018 roku zmienili interfejs użytkownika i otworzyli rejestracje.

Osobiście nigdy nie lubiłem ich interfejsu użytkownika, przed ani po zmianach, ponieważ nie pasuje do mojego stylu handlu. Nie oznacza to, że ich interfejs użytkownika jest bezużyteczny. Poruszanie się po nim jest tylko trochę uciążliwe.

Oto pierwszy rzut oka na okno handlu:

Możesz także łatwo zmieniać pary rynkowe z górnej opcji rozwijanej:

Bitstamp Trading

Jeśli jesteś osobą, która zajmuje się handlem w pełnym wymiarze godzin, istnieje wiele innych opcji do zbadania, takich jak wykresy co 15 minut, 30 minut, co godzinę, co 3 dni i inne zaawansowane wskaźniki, jak pokazano poniżej:

Narzędzia handlowe Bitstamp

Kryptowaluty obsługiwane przez Bitstamp

Kryptowaluty obsługiwane przez Bitstamp

Obecnie Bitstamp plasuje się w 30 najlepszych giełdach kryptowalut pod względem wolumenu według CoinMarketCap. Ma wolumen ponad 11 000 BTC.

Jeśli spojrzeć na to z punktu widzenia płynności, kwota ta wcale nie jest mniejsza, ale jeśli porównać ją z pięcioma najlepszymi giełdami, te liczby z pewnością wydają się małe.

Innym powodem, dla którego znajduje się nisko w rankingu, jest fakt, że nie wydał zbyt dużo pieniędzy na marketing ani nie uruchomił ICO, takiego jak Binance.

Jednak odkładając to na bok, zawsze możesz łatwo kupić swoje ulubione kryptowaluty, takie jak BTC, XRP, BCH, ETH, LTC na Bitstamp w następujących parach:

 • Bitcoin-BTC / USD
 • Bitcoin-BTC / EUR
 • Ethereum-ETH / USD
 • Ethereum-ETH / EUR
 • Ethereum-ETH / BTC
 • Bitcoin Cash-BCH / USD
 • Bitcoin Cash-BCH / EUR
 • Bitcoin Cash-BCH / BTC
 • Litecoin-LTC / USD
 • Litecoin-LTC / EUR
 • Litecoin-LTC / BTC
 • XRP-XRP / USD
 • XRP-XRP / EUR
 • XRP-XRP / BTC

Struktura opłat Bitstamp

W przeciwieństwie do Binance czy KuCoin, opłata transakcyjna Bistamp jest wyższa. Ale Bitstamp nie jest zgodny z modelem wytwórcy / biorcy i ma malejącą strukturę opłat transakcyjnych wraz ze wzrostem wolumenu zgodnie z poniższym harmonogramem.

Opłata%

30-dniowy wolumen w USD

0,25% < 20000 $
0,24% < 100 000 $
0,22% < 200 000 $
0,20% < 400 000 $
0,15% < 600 000 $
0,14% < 1 000 000 $
0,13% < 2 000 000 $
0,12% < 4 000 000 $
0,11% < 20000000 $
0,10% > 20000000 $

Obsługa Bitstamp

Jeśli się spieszysz, radzę ci przejść przez ich Sekcja FAQ gdzie większość pytań zostanie rozwiązana.

Ale jeśli problem będzie się powtarzał, możesz użyć ich system biletowy online za pomocą którego możesz zgłaszać zgłoszenia do pomocy technicznej na podstawie swojego pytania.

Obsługa Bitstamp

Nie oczekuj szybkiej odpowiedzi. Odpowiedź może zająć do 24–48 godzin.

Aplikacje mobilne Bitstamp

Dla miłośników fiatów i kryptowalut, którzy chcą handlować w ruchu, Bitstamp ma w pełni funkcjonalne aplikacje na iOS i Androida, z których możesz teraz korzystać.

Dane logowania, które służą do uzyskiwania dostępu do jego wersji internetowej, mogą być również używane w aplikacjach mobilnych.

Ale te aplikacje mają ograniczony interfejs i nie są najlepsze w użyciu.

Pobierz aplikację Bitstamp na Androida

Pobierz aplikację Bitstamp na iOS

Alternatywy BitStamp:

Oto niektóre z najlepszych alternatyw BitStamp, z których możesz zacząć korzystać już dziś:

 1. Binance
 2. Bitmex
 3. Kucoin
 4. Cex

Wniosek

Bitstamp jest jedną z najstarszych giełd kryptowalut, ale z czasem nie ewoluowała. Ponadto zaniedbał dodawanie nowych kryptowalut na swojej giełdzie.

Ponadto nie mają funduszy ani wsparcia ze strony ICO lub VC, aby wprowadzać innowacje tak szybko, jak inne giełdy, takie jak Binance, KuCoin, Huobi.

Aby pozostać na rynku, Bitstamp będzie musiał z czasem wprowadzać innowacje i uruchamiać swój natywny token, jeśli chcą pozostać w grze.

Historia włamań sugeruje, że musi on również pracować nad swoim bezpieczeństwem, które, jak twierdzą, stało się teraz solidne.

W lutym 2014 roku ucierpiał w wyniku ataku typu DoS, w którym zażądano 75 BTC jako wymuszenia. Później w styczniu 2015 r. Bitstamp zawiesił swoje usługi po włamaniu, podczas którego skradziono około 19 000 bitcoinów, a dopiero tydzień później ponownie je otworzyło.

Nie są to jednak nowe historie w dziedzinie scentralizowanych giełd kryptowalut, ponieważ wiele osób ufa swoim BTC na takich giełdach.

Dlatego tutaj w CoinSutra wielokrotnie przypominamy, abyś nie przechowywał swoich kryptowalut na giełdach podobnych do Bitstamp. Zamiast tego polegaj na urządzeniach podobnych do Ledger Nano S..

Na koniec powiedziałbym, że jeśli jeszcze nie korzystałeś z Bitstamp, powinieneś dziś przyjrzeć się produktowi i zdecydować sam.

Utwórz konto na Bitstamp

Pora usłyszeć od Ciebie: Czy używałeś wcześniej Bitstamp? Czy podoba Ci się jego interfejs użytkownika? Co myślisz o jego przyszłości? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej!

Polub ten post? Nie zapomnij go udostępnić!

Oto kilka starannie wybranych artykułów, które powinieneś przeczytać dalej:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me