Tradycyjne scentralizowane giełdy odgrywają dużą rolę w przestrzeni kryptowalut, umożliwiając użytkownikom szybkie i intuicyjne kupowanie i sprzedawanie kryptowalut. Jednak wraz z wygodą, jaką zapewnia scentralizowana usługa, pojawia się kilka wad. Tradycyjne giełdy pokazały, że są podatne na awarie bezpieczeństwa, takie jak włamania i oszustwa związane z wyjściem, kwestia, która kosztowała inwestorów i handlowców miliony dolarów i zniechęca potencjalnych entuzjastów kryptowalut do dołączenia na scenę.

Na szczęście istnieje alternatywa, która z każdym dniem staje się coraz popularniejsza. Zdecentralizowane giełdy kryptowalut, takie jak DEx.top pozwalają użytkownikom kupować i sprzedawać tokeny Ethereum i ERC-20 w wygodny sposób, jednocześnie dając im możliwość zatrzymania środków we własnym portfelu. Dziś dowiemy się o giełdzie DEx.top i jak z niej korzystać, aby i Ty mógł uchronić się przed nieszczęściami scentralizowanych giełd.

Inkubowane przez Bitmain sama DEx.top jest zdecentralizowaną giełdą opartą na sieci Ethereum. W przeciwieństwie do innych, depozyty dokonywane na giełdzie DEx.top są wysyłane do inteligentnej umowy, która wymaga podpisywania zamówień za pomocą klucza prywatnego powiązanego portfela. Ta metoda zapewnia, że ​​inni nie mogą wypłacać środków ani wykonywać transakcji bez Twojej zgody, nawet jeśli sama wymiana została naruszona. Oficjalny DEx.top stronie internetowej czyta:

„DEx.top nie ma żadnego nadzoru nad Twoimi funduszami ani dostępu do nich, ani Twojego klucza prywatnego. To tylko usługa kojarzenia zleceń i źródło płynności ”.

Podczas gdy wymiana środków odbywa się w łańcuchu blokowym Ethereum, wszystkie inne działania są obsługiwane przez zewnętrzną księgę giełdy, która zapewnia natychmiastowe składanie, anulowanie, dopasowywanie i wykonywanie zleceń.

Ponieważ DEx.top wykorzystuje blockchain Ethereum do zdecentralizowanego handlu, handel tokenami opartymi na Ethereum jest możliwy tylko, co oznacza, że ​​inne kryptowaluty, takie jak BTC i LTC lub waluty fiducjarne, takie jak USD i EUR, nie są obecnie dostępne. Jednak DEx.top planuje dodać BCH, EOS, RSK i inne ekosystemy wraz z innymi rozwiązaniami międzyłańcuchowymi.

Biorąc pod uwagę, że DEx.top oddziałuje bezpośrednio z łańcuchem bloków, będziesz musiał uzyskać do niego dostęp przez portfel Ethereum. Można to łatwo zrobić za pomocą rozszerzenia portfela MetaMask Ethereum, które pozwoli Ci na interakcję z DEx.top i innymi dApps za pośrednictwem bieżącej przeglądarki.

Zobaczmy, jak to zrobić DEx.top Pracuje!

Część 1 – Zainstaluj Metamask

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby rozpocząć korzystanie z giełdy DEx.top, jest pobranie i zainstalowanie MetaMask. Mamy świetny przewodnik po tym, jak używać MetaMask, więc kliknij tutaj, aby dowiedzieć się „Jak używać MetaMask".

Część 2 – Zarejestruj konto

Po skonfigurowaniu MetaMask nadszedł czas, aby zarejestrować swoje konto DEx.top.

Krok 1: Przejdź do DEx.top lub kliknij tutaj

Krok 2: Kliknij “Zapisz się”, Aby utworzyć nowe konto

Krok 3: Uzupełnij luki odpowiednimi informacjami

Krok 4: Zaakceptuj warunki i kliknij „Zapisz się

Krok 5: Otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem w swojej skrzynce odbiorczej. Kliknij “Potwierdzić swoje konto”, Aby potwierdzić swój adres e-mail, aktywuj nowo utworzone konto.

Część 3 – Zaloguj się

Krok 1: Po zweryfikowaniu adresu e-mail kliknij „Zaloguj się

Krok 2: Wpisz swój adres e-mail i hasło i kliknij „Zaloguj się” jeszcze raz

Zostaniesz przeniesiony do panelu Twojego konta.

Część 4 – Zwiąż swój portfel

Po skonfigurowaniu konta DEx.top zechcesz wpłacić środki. W przeciwieństwie do tradycyjnych giełd DEx.top nie ma dostępu do Twoich środków. Zamiast tego musisz powiązać swój adres lub adresy portfela MetaMask z inteligentną umową, w której będziesz musiał podpisywać każdą transakcję swoim kluczem prywatnym. Po przypisaniu adresu nie można go używać na innym koncie DEx.top.

Krok 1: Kliknij “Salda

Krok 2: Teraz, aby powiązać swój adres, kliknij „Przejdź do powiązania adresu

Krok 3: Kliknij “Wiążący nowy adres

Krok 4: Wpisz swój adres Ethereum (prawdopodobnie MetaMask wypełni to automatycznie) i kliknij „Wiązanie nowego adresu”

Krok 5: Pojawi się okno MetaMask z zapytaniem o adres, który chcesz powiązać. Kliknij „Podpisz”, aby to potwierdzić

Teraz możesz zobaczyć, że Twój adres został pomyślnie powiązany na stronie Salda. Nadszedł czas, aby zdeponować środki w portfelu MetaMask. Jeśli nie masz jeszcze zasilonego portfela MetaMask, nadszedł czas, aby to zrobić. Możesz wysłać tokeny ETH i ERC-20 do portfela, aby rozpocząć handel nimi.

Część 5 – Wpłać środki

Krok 1: Wybierz preferowany token lub ETH i kliknij „kaucja

Krok 2: Wpisz kwotę, którą chcesz przelać na inteligentny kontrakt i kliknij „Wpłać”

Krok 3: Wyskakujące okienko MetaMask poprosi Cię o zaakceptowanie transakcji. Kliknij “Zatwierdź

Możesz zobaczyć, że transakcja jest teraz potwierdzana w sekcji Historia lokat

Część 6 – Handluj kryptowalutami (Kup&Sprzedać)

Teraz, gdy Twój portfel jest zasilony i powiązany z giełdą DEx.top, czas zacząć handlować! Należy zauważyć, że w przeciwieństwie do innych zdecentralizowanych giełd opłata za gaz depozytowy jest pokryta przez sam DEx.top.

Krok 1: Kliknij “Handel

Krok 2: Wybierz rynek, na którym chcesz handlować. Aby to zrobić, wybierz jeden z tokenów w prawej kolumnie.

DEx.top umożliwia wymianę tokenów ERC-20 na ETH, więc wybierając dowolną parę, będziesz kupować lub sprzedawać ten token z / za ETH. W tym przykładzie wybieramy PAL (pierwsze na liście), co oznacza, że ​​możemy kupić PAL za ETH lub sprzedać za ETH.

 

Pod sekcją rynków i wykresem zobaczysz kolumnę Kup (1) i kolumnę Sprzedaj (2). Jeśli chcesz kupić token ERC-20 za pomocą ETH, skorzystaj z sekcji Kup, a jeśli chcesz sprzedać token ERC-20 za ETH, skorzystaj z sekcji Sprzedaj. Zamierzamy kupić token ERC-20.

Krok 3: Dodaj cenę, którą chcesz zapłacić (możesz kliknąć "Najniższa sprzedaż" możliwość wyboru ceny najniższego zlecenia sprzedaży lub najwyższego zlecenia kupna). Wybierz kwotę, którą chcesz kupić lub sprzedać. Pole sumy zostanie obliczone na podstawie dwóch poprzednich pól. Na koniec wybierz czas, przez który zamówienie ma obowiązywać. Gdy to zrobisz, kliknij "Kup" lub "Sprzedać"

Część 7 – Wypłać środki

Po zakupie preferowanego tokena lub kryptowaluty możesz wypłacić środki z powrotem do portfela na stronie sald. Opłaty gazowe za wypłaty są obecnie pobierane przez DEx.top, aby zachęcić do wczesnego użycia.

Krok 1: Jeszcze raz przejdź do „Salda” Sekcja

Krok 2: Wybierz walutę, którą chcesz wypłacić i kliknij „Wycofać

Krok 3: Wpisz kwotę, którą chcesz wypłacić i kliknij „Wycofać

Krok 4: Wyskakujące okienko MetaMask poprosi Cię o zaakceptowanie transakcji. Kliknij “Zatwierdź

Po rozpoczęciu wypłaty będzie można ją również zobaczyć w sekcji Historia wypłat.

To tyle, jeśli chodzi o kupowanie i sprzedawanie tokenów Ethereum i ERC-20 na giełdzie DEx.top. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z obsługą klienta, która jest aktywna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu Kanał telegramu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me