Jak zostać programistą Blockchain – Blockgeeks

 Jak sugeruje tytuł, w tym poradniku pokażemy, jak zostać programistą blockchain. Jak wkrótce się przekonasz, rozwój łańcucha bloków nie różni się zbytnio od zwykłego tworzenia stron internetowych. Aby ułatwić Ci pracę, napisaliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci nauczyć się tworzenia łańcucha bloków i podać kroki działania na końcu każdej sekcji.

Zakres rozwoju na blockchainie Bitcoin był trochę ograniczony. Jednak gra całkowicie się zmieniła wraz z pojawieniem się Ethereum, który był pierwszym na świecie programowalnym łańcuchem bloków. Deweloperzy na całym świecie w końcu mieli okazję budować aplikacje na bazie łańcucha blokowego. To jest powód, dla którego nauka tworzenia łańcucha bloków stała się tak popularną umiejętnością.

Nie trzeba dodawać, że żyjemy w „erze blockchain”. Wpływ, jaki może to mieć na naszą przyszłość, jest naprawdę przerażający i wspaniałomyślny. Jak więc możesz zdobyć kawałek tej „akcji blockchain”? Jeśli chcesz zostać programistą blockchain, musisz podjąć pewne kroki.

Miejmy nadzieję, że na końcu przewodnika będziesz mieć narzędzia potrzebne do rozpoczęcia podróży. Jeśli poważnie myślisz o zostaniu programistą, musimy postawić przed tobą pewne oczekiwania. Po pierwsze, zajmie to trochę czasu i będziesz musiał poświęcić swój czas i zasoby na swoją edukację (możesz kontynuować kurs rozwoju łańcucha blokowego, biorąc udział w naszych zajęciach online). Po drugie, nie oczekuj natychmiastowych rezultatów, bycie deweloperem blockchain nie jest magiczną pigułką.

Powiedziawszy to, zacznijmy twoją podróż.

Zostań deweloperem Blockchain – 1. kamień milowy: Zrozumienie podstaw

Narzędzia programistyczne Blockchain

Jedną z największych przeszkód we wszystkim tak nowym i rewolucyjnym, jak technologia blockchain, jest zapoznanie się z różnymi koncepcjami integralnymi z systemem.

Jeśli jesteś początkującym, istnieją pewne terminy, z którymi musisz się zapoznać:

Poznaj technologię Blockchain

 • Blockchain: Łańcuch bloków to łańcuch bloków, w którym każdy blok zawiera wartościowe dane bez centralnego nadzoru. Jest kryptograficznie bezpieczny i niezmienny.
 • Zdecentralizowane: Mówi się, że Blockchain jest zdecentralizowany, ponieważ nie ma centralnego organu nadzorującego.
 • Mechanizm konsensusu: Mechanizm, za pomocą którego zdecentralizowana sieć dochodzi do konsensusu w pewnych sprawach.
 • Górniczy: Użytkownicy, którzy wykorzystują swoją moc obliczeniową do wydobywania bloków.

Warto byłoby dowiedzieć się więcej o terminach, które są szeroko stosowane w kryptosferze. Zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z naszym obszernym słownikiem. Ważne jest, aby nauczyć się tych podstawowych terminów, w przeciwnym razie będziesz bardzo zagubiony w dalszej edukacji. Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się więcej o technicznych aspektach łańcucha bloków.

Jeśli interesują Cię techniczne aspekty tworzenia aplikacji fin-tech na bazie Blockchain, zdecydowanie powinieneś poznać tajniki krypto-ekonomii. Większość programistów jest zwykle dobrze zorientowanych w „kryptowalutowej” części równania, ale ich wiedza na temat „ekonomii” jest bardzo słaba.

Ta różnica w wiedzy jest niezwykle widoczna, gdy studiujesz niektóre z tych pływających ICO. Jest bardzo oczywiste, że ekonomiczna strona ich ICO nie jest dobrze przemyślana.

Zatem w świetle tego dobrym pomysłem może być poczytanie trochę o ekonomii i ogólne pojęcie o niej. Jeśli chcesz dowiedzieć się ogólnie o krypto-ekonomii, możesz zapoznać się z naszym artykułem tutaj.

Jeśli intryguje Cię konkretnie kryptografia i chcesz wiedzieć, jak działają podpisy i co oznacza kryptografia klucza publicznego, przeczytaj to.

Następnie zdecydowanie zaleca się zrozumienie, jak działa bitcoin. Bitcoin jest najbardziej rozpowszechnionym, najlepszym i jednym z bardziej eleganckich zastosowań technologii blockchain. Możesz nawet nazwać to najlepszym przykładem tego, co technologia blockchain może osiągnąć wyłącznie ze względu na wpływ, jaki miała.

Dlatego zaleca się przeczytanie raportu Satoshi Nakamoto na temat bitcoinów. Możesz znajdź to tutaj. Teraz kończy się pierwszy kamień milowy.

Zobaczmy, jakie kroki należy wykonać tutaj:

 • Zapoznaj się z różnymi terminami i leksykonami.
 • Przeczytaj o bardziej technicznych aspektach łańcucha bloków.
 • Przeczytaj raport dotyczący bitcoinów.

Zostań programistą Blockchain – Kamień milowy nr 2: poznaj proces

Zaskakujące jest to, jak wielu początkujących „programistów” nie miało w ogóle żadnego doświadczenia z kryptowalutami z pierwszej ręki. W jaki sposób możesz wprowadzać innowacje i ulepszać platformę, jeśli nie korzystałeś z niej ani razu?

Zdecydowanie zalecamy, abyś już dziś zapoznał się z systemem.

Udaj się do Coinbase lub innej giełdy, na której czujesz się komfortowo lub jest dostępna w Twoim kraju i kup kilka monet. Nie musisz od razu tworzyć rozbudowanego portfolio, po prostu kup kilka monet i zobacz, jak przebiega cały proces.

Jest to niezwykle proste. Ponieważ nie zamierzasz kupować wielu monet, po prostu użyj podstawowego portfela online.

Te portfele są najłatwiejsze w użyciu spośród wszystkich. Tworzenie jest bardzo proste, ponieważ zasadniczo polega na utworzeniu własnego konta w dowolnej usłudze wymiany. Co więcej, możesz uzyskać dostęp do tego portfela z dowolnego serwera lub dowolnego urządzenia na świecie, o ile jest on podłączony do sieci. To powiedziawszy, istnieje jeden duży problem, jeśli chodzi o portfele internetowe. Twój klucz prywatny zostanie zapisany na innym serwerze. Jest to w zasadzie jak podawanie klucza hakerom na srebrnym talerzu. NIE używaj portfeli internetowych do przechowywania dużych ilości pieniędzy. Przechowuj minimum potrzebne do wymiany.

Tworząc obszerne portfolio, musisz nauczyć się wykorzystywać zimne portfele do przechowywania pieniędzy. Możesz dowiedzieć się, jak to zrobić tutaj. Później, jeśli utworzysz swoje ICO, MUSISZ wiedzieć, jak działają portfele, aw szczególności portfele wielosigowe.

Kończymy tę sekcję tutaj, trudna część zaczyna się od następnego kamienia milowego.

Twoje kroki działania są tutaj:

 • Dowiedz się, jak działają giełdy.
 • Zapoznaj się z portfelami.

Zostań programistą Blockchain – 3. kamień milowy: zajmijmy się kodowaniem!

Jako programista blockchain napotkasz mnóstwo wyzwań na zapleczu. Tworzenie i utrzymywanie publicznego łańcucha bloków nie jest łatwe z wielu powodów.

(Zanim przejdziemy dalej, wielkie okrzyki dla Davida Schwartza za jego przemówienie na temat wykorzystania języka C ++ w tworzeniu oprogramowania blockchain w CPPCON 2016.)

 • Powód 1: Bezpieczeństwo

Blockchains, jak to ujął David Schwartz, powinny być fortecami. Po pierwsze, kod jest publiczny i dostępny dla wszystkich. Każdy może spojrzeć na kod i sprawdzić, czy nie ma błędów i luk w zabezpieczeniach. Jednak w przeciwieństwie do innych zasobów otwartego kodu, wada znajdowania luk w kodzie blockchain jest ogromna. Każdy programista może włamać się i uciec z potencjalnie milionami dolarów. Z powodu tych uzasadnionych obaw dotyczących bezpieczeństwa rozwój w łańcuchu bloków jest zwykle bardzo powolny.

 • Powód 2: Zarządzanie zasobami

Ważne jest, aby nadążyć za siecią. Nie można pozostawać zbyt daleko w tyle i nie nadążać za wszystkimi wymaganiami sieci. Powinieneś być dobrze przygotowany do obsługi zapytań zdalnych i lokalnych.

 • Powód 3: Wydajność

Blockchain musi zawsze działać na najwyższych możliwych możliwościach, ale aby tak się stało, wybrany język musi być niezwykle wszechstronny. Chodzi o to, że istnieją pewne zadania w łańcuchu bloków, które można zrównoleglać, podczas gdy są pewne zadania, których nie można wykonać równolegle.

Dobrym przykładem zadania „zrównoleglanego” jest weryfikacja podpisu cyfrowego. Wszystko, czego potrzebujesz do weryfikacji podpisu, to klucz, transakcja i podpis. Mając tylko trzy dane, możesz przeprowadzać weryfikacje w sposób zrównoleglony.

Jednak nie wszystkie funkcje w łańcuchu bloków powinny być wykonywane w ten sposób. Pomyśl o samej realizacji transakcji. Nie można wykonać wielu transakcji równolegle; należy to robić pojedynczo, aby uniknąć błędów, takich jak podwójne wydatki. Niektóre języki są dobre w operacjach równoległych, a inne w operacjach nierównoległych.

 • Powód 4: izolacja

Co to jest zachowanie deterministyczne?

Jeśli A + B = C, to bez względu na okoliczności A + B zawsze będzie równe C. Nazywa się to zachowaniem deterministycznym.

Funkcje skrótu są deterministyczne, co oznacza, że ​​hash A zawsze będzie H (A).

Tak więc w rozwoju łańcucha bloków wszystkie operacje transakcyjne muszą być deterministyczne. Nie możesz mieć transakcji, która zachowuje się w jeden sposób, a następnie zachowuje się w inny sposób następnego dnia. Podobnie nie można mieć inteligentnych kontraktów, które działają na dwa różne sposoby na dwóch różnych maszynach.

Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest izolacja. Zasadniczo izolujesz swoje inteligentne kontrakty i transakcje od elementów niedeterministycznych.

Istnieje kilka języków, które spełniają większość tych potrzeb. Jeśli jesteś programistą blockchain, zdecydowanie musisz mieć podstawową wiedzę o C ++ i JavaScript.

Chociaż C ++ może wydawać się nieco przestarzały, prawda jest taka, że ​​wspaniale spełnia wszystkie funkcje, które opisaliśmy powyżej. W rzeczywistości Satoshi Nakamoto napisał kod źródłowy bitcoin w C++.

Wraz z HTML i CSS jest to jedna z trzech podstawowych technologii w produkcji treści w sieci WWW. JavaScript jest zwykle używany do tworzenia wysoce interaktywnych stron internetowych.

Więc teraz zobaczymy, jak stworzyć bardzo prosty łańcuch bloków za pomocą Javascript.

Ogromne pozdrowienia dla savjee.be za poniższą zawartość.

Jak robimy blok? Z czego składa się prosty blok? W naszej prostej kryptowalucie, którą zamierzamy zrobić (nazwijmy ją „BlockGeeksCoin”), każdy blok będzie zawierał następujące informacje:

 • Indeks: Znać numer bloku.
 • Znak czasu: Poznać czas stworzenia.
 • Dane: Dane wewnątrz bloku.
 • Poprzedni skrót: Skrót poprzedniego bloku.
 • Haszysz: Hash bieżącego bloku.

Zanim przejdziemy dalej. Musisz zrozumieć pewne terminy, których będziemy używać w naszym programie:

 • To: Słowo kluczowe „this” jest wywoływane wewnątrz funkcji i umożliwia dostęp do wartości wewnątrz określonego obiektu, który wywołuje tę konkretną funkcję.
 • Konstruktor: Konstruktor to specjalna funkcja, która może pomóc w tworzeniu i inicjowaniu obiektu w klasie. Każda klasa jest ograniczona tylko do jednego konstruktora.

Skoro to zrobione, zacznijmy tworzyć nasz blok.

Tworzenie bloku

const SHA256 = require ("crypto-js / sha256");

klasa Blok

{

konstruktor (indeks, sygnatura czasowa, dane, previousHash = ”)

{

this.index = index;

this.previousHash = previousHash;

this.timestamp = timestamp;

this.data = dane;

this.hash = this.calculateHash ();

}

obliczHash ()

{

return SHA256 (this.index + this.previousHash + this.timestamp + JSON.stringify (this.data)). toString ();

}

}

Analiza kodu

Ok, więc to tutaj jest blok. Tak więc w pierwszym wierszu kodu nazwaliśmy bibliotekę crypto-js, ponieważ funkcja skrótu sha256 nie jest dostępna w JavaScript.

Następnie wywołaliśmy konstruktor wewnątrz klasy, aby wywołać obiekty, które będą miały określone wartości. To, co prawdopodobnie przykuwa uwagę, to funkcja oblicz Hash (). Zobaczmy, co dokładnie robi.

W bloku pobieramy całą zawartość i haszujemy ją, aby uzyskać skrót tego konkretnego bloku. Używamy funkcji JSON.stringify, aby zamienić dane bloku w ciąg znaków, aby go zhaszować.

Ok, więc mamy blok gotowy i gotowy do pracy. Teraz połączmy bloki w łańcuch bloków.

Tworzenie łańcucha bloków: zostawanie inżynierem blockchain

klasa Blockchain

{

// Sekcja 1 Tworzenie bloku Genesis

konstruktor()

{

this.chain = [this.createGenesisBlock ()];

}

createGenesisBlock ()

{

zwraca nowy blok (0, "01.01.2017", "Blok Genesis", "0");

}

// sekcja 2 dodawanie nowych bloków

getLatestBlock ()

{

return this.chain [this.chain.length – 1];

}

addBlock (newBlock) {

newBlock.previousHash = this.getLatestBlock (). hash;

newBlock.hash = newBlock.calculateHash ();

this.chain.push (newBlock);

}

// sekcja 3 sprawdzająca łańcuch

isChainValid ()

{

dla (niech i = 1; i < this.chain.length; i ++)

{

const currentBlock = this.chain [i];

const previousBlock = this.chain [i – 1];

if (currentBlock.hash! == currentBlock.calculateHash ()) {

return false;

}

if (currentBlock.previousHash! == previousBlock.hash)

{

return false;

}

}

powrót prawda;

}

}

Analiza kodu

Ok, więc wiele rzeczy dzieje się w powyższym łańcuchu, podzielmy go na sekcje.

 • Sekcja 1: Blok Genesis

Jaki jest blok genezy?

Blok Genesis jest pierwszym blokiem łańcucha bloków, a powodem, dla którego jest wyjątkowy, jest to, że podczas gdy każdy bock wskazuje na poprzedni blok, blok Genesis nie wskazuje na nic. Tak więc w momencie utworzenia nowego łańcucha blok Genesis jest wywoływany natychmiast.

Możesz również zobaczyć funkcję „createGenesisBlock ()”, w której ręcznie podaliśmy dane bloku:

createGenesisBlock ()

{

zwraca nowy blok (0, "01.01.2017", "Blok Genesis", "0");

}

 • Sekcja 2: Dodawanie bloków

Po pierwsze, będziemy musieli wiedzieć, jaki jest obecnie ostatni blok w łańcuchu bloków. W tym celu używamy funkcji getLatestBlock ().

getLatestBlock ()

{

return this.chain [this.chain.length – 1];

}

Teraz, gdy określiliśmy ostatni blok, zobaczmy, jak zamierzamy dodać nowe bloki.

addBlock (newBlock) {

newBlock.previousHash = this.getLatestBlock (). hash;

newBlock.hash = newBlock.calculateHash ();

this.chain.push (newBlock);

}

Więc co się tutaj dzieje? Jak dodajemy bloki? Jak sprawdzamy, czy dany blok jest prawidłowy, czy nie?

Pamiętasz zawartość bloku? Blok ma prawą wartość skrótu poprzedniego bloku?

Więc to, co tutaj zrobimy, jest proste. Porównaj poprzednią wartość skrótu nowego bloku z wartością skrótu ostatniego bloku.

Jak zostać programistą blockchain

Zdjęcie dzięki uprzejmości: artykuł medium Lauri Hartikka

Jeśli te dwie wartości są zgodne, oznacza to, że nowy blok jest legalny i zostanie dodany do łańcucha bloków.

 • Sekcja 3: Walidacja łańcucha

Teraz musimy sprawdzić, czy nikt nie bawił się naszym blockchainem i czy wszystko jest stabilne.

Używamy pętli „for”, aby przejść od bloku 1 do ostatniego bloku. Blok Genesis to blok 0.

dla (niech i = 1; i < this.chain.length; i ++)

{

const currentBlock = this.chain [i];

const previousBlock = this.chain [i – 1];

W tej części kodu definiujemy dwa terminy, bieżący blok i poprzedni blok. A teraz po prostu znajdziemy skrót tych dwóch wartości.

if (currentBlock.hash! == currentBlock.calculateHash ()) {

return false;

}

if (currentBlock.previousHash! == previousBlock.hash)

{

return false;

}

}

powrót prawda;

}

Jeśli „previousHash” bieżącego bloku nie jest równe „Hash” poprzedniego bloku, to ta funkcja zwróci wartość False, w przeciwnym razie zwróci True.

Korzystanie z łańcucha bloków

Teraz zamierzamy w końcu użyć łańcucha bloków do stworzenia naszego BlockGeeksCoin.

let BlockGeeksCoin = new Blockchain ();

BlockGeeksCoin.addBlock (nowy Block (1, "20/07/2017", {kwota: 4}));

BlockGeeksCoin.addBlock (nowy Block (2, "20/07/2017", {kwota: 8}));

I to wszystko!

Więc co się tutaj stało?

Stworzyliśmy nową kryptowalutę w oparciu o blockchain i nazwaliśmy ją BlockGeeksCoin. Wywołując ten nowy obiekt, aktywowałem konstruktora, który z kolei automatycznie utworzył blok Genesis.

Po prostu dodaliśmy do niego dwa kolejne bloki i daliśmy im trochę danych.

To takie proste.

(Dziękuję savjee.be za niesamowite i proste wyjaśnienie.)

To wszystko na ten kamień milowy. Spójrzmy na kroki działania. Jest to bardzo proste, ale na pewno nie jest łatwe:

 • Zdobądź wiedzę w jednym z wielu języków przyjaznych dla blockchain, takich jak C ++, Javascript, C #, Go itp..

Zostań deweloperem Blockchain – 4 kamień milowy: zdobądź wiedzę na temat inteligentnych kontraktów

jak działają inteligentne kontrakty

Jak definiujesz inteligentny kontrakt?

Według Wikipedii, inteligentny kontrakt to „protokół komputerowy mający na celu ułatwienie, weryfikację lub egzekwowanie negocjacji lub wykonania umowy”. Chociaż po raz pierwszy został zaproponowany przez amerykańskiego kryptografa Nicka Szabo w 1996 roku, Ethereum jest często uznawany za spopularyzowanie tej koncepcji i wprowadzenie jej do głównego nurtu.

Możesz dowiedzieć się więcej o inteligentnych kontraktach w naszym szczegółowym przewodniku tutaj.

Jakie są więc pożądane właściwości, których chcemy w naszej inteligentnej umowie?

Wszystko, co działa na łańcuchu bloków, musi być niezmienne i musi mieć możliwość przechodzenia przez wiele węzłów bez naruszania jego integralności. W rezultacie funkcjonalność inteligentnych kontraktów musi składać się z trzech rzeczy:

 • Deterministyczne.
 • Terminalny.
 • Odosobniony.

Cecha 1: deterministyczna

Program jest deterministyczny, jeśli za każdym razem daje te same wyniki na dane wejście. Na przykład. Jeśli 3 + 1 = 4, to 3 + 1 będzie ZAWSZE równe 4 (zakładając tę ​​samą podstawę). Więc gdy program daje te same dane wyjściowe do tego samego zestawu danych wejściowych na różnych komputerach, nazywa się go deterministycznym.

Istnieją różne momenty, w których program może działać w sposób niedeterministyczny:

 • Wywołanie niedeterministycznych funkcji systemowych: Gdy programista wywołuje w swoim programie funkcję niedeterministyczną.
 • Niedeterministyczne zasoby danych: Jeśli program pozyskuje dane w czasie wykonywania, a źródło danych nie jest deterministyczne, wówczas program staje się niedeterministyczny. Na przykład. Załóżmy, że program uzyskuje 10 najczęściej wyszukiwanych w Google wyszukiwań określonego zapytania. Lista może się zmieniać.
 • Połączenia dynamiczne: Gdy program wywołuje drugi program, nazywa się to wywołaniem dynamicznym. Ponieważ cel wywołania jest określany tylko podczas wykonywania, nie ma on charakteru deterministycznego.

Cecha nr 2: Terminalny

W logice matematycznej mamy błąd zwany „problemem zatrzymania”. Zasadniczo stwierdza, że ​​nie można wiedzieć, czy dany program może wykonać swoją funkcję w określonym czasie. W 1936 roku Alan Turing wywnioskował, korzystając z problemu przekątnego Cantora, że ​​nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy dany program może zakończyć się w określonym czasie, czy nie.

Jest to oczywiście problem w przypadku inteligentnych kontraktów, ponieważ umowy z definicji muszą mieć możliwość rozwiązania ich w określonym terminie. Podjęto pewne środki w celu zapewnienia sposobu na zewnętrzne „zabicie” kontraktu i uniknięcie zapętlenia się niekończącej się pętli, która wyczerpuje zasoby:

 • Niekompletność Turinga: Niekompletny łańcuch blokowy Turinga będzie miał ograniczoną funkcjonalność i nie będzie mógł wykonywać skoków i / lub pętli. Dlatego nie mogą wejść w nieskończoną pętlę.
 • Licznik kroków i opłat: Program może po prostu śledzić liczbę „kroków”, które wykonał, tj. Liczbę wykonanych instrukcji, a następnie zakończyć się po wykonaniu określonej liczby kroków. Inną metodą jest licznik opłat. Tutaj umowy są zawierane z przedpłatą. Każda realizacja dyspozycji wymaga określonej opłaty. Jeśli wydana opłata przekracza opłatę przedpłaconą, umowa ulega rozwiązaniu.
 • Regulator czasowy: Tutaj przechowywany jest z góry określony zegar. Jeżeli realizacja umowy przekroczy termin, jest ona zewnętrznie przerywana.

Cecha 3: izolowana

W łańcuchu bloków każdy może przesłać inteligentny kontrakt. Jednak z tego powodu umowy mogą świadomie i nieświadomie zawierać wirusy i błędy. Jeśli umowa nie zostanie odizolowana, może to utrudnić cały system. Dlatego tak ważne jest, aby umowa była izolowana w piaskownicy, aby chronić cały ekosystem przed wszelkimi negatywnymi skutkami.

Teraz, gdy widzieliśmy te funkcje, ważne jest, aby wiedzieć, jak są one wykonywane. Zwykle inteligentne kontrakty są uruchamiane przy użyciu jednego z dwóch systemów:

 • Maszyny wirtualne: używa tego Ethereum.
 • Docker: Fabric używa tego.

Porównajmy te dwa i określmy, co tworzy lepszy ekosystem. Dla uproszczenia porównamy Ethereum (maszynę wirtualną) z Fabric (Docker).

Jeśli jesteś zainteresowany rozwojem Ethereum, ważne jest, abyś nauczył się również solidności.

Dla każdego, kto chce nauczyć się tworzyć DAPP (zdecentralizowane aplikacje) lub zacząć grać w ICO, nauka Solidity jest absolutną koniecznością. Mamy już szczegółowy przewodnik po nim, który możesz przeczytać tutaj. Jednak tutaj przedstawimy podstawowy przegląd. Solidity został opracowany przez Gavina Wooda, Christiana Reitwiessnera, Alexa Beregszasziego, Yoichi Hirai i kilku byłych głównych współpracowników Ethereum, aby umożliwić pisanie inteligentnych kontraktów na platformach blockchain, takich jak Ethereum.

Solidity to celowo odchudzony, luźny język o składni bardzo podobnej do ECMAScript (Javascript). Jest kilka kluczowych punktów do zapamiętania z dokumentu Ethereum Design Rationale, a mianowicie, że pracujemy na modelu stosu i pamięci z 32-bajtowym rozmiarem słowa instrukcji, EVM (maszyna wirtualna Ethereum) daje nam dostęp do programu „ stos ”, który jest jak przestrzeń rejestrów, w której możemy również zapisywać adresy pamięci, aby wykonać pętlę / skok Licznika Programów (do sekwencyjnego sterowania programem), rozszerzalną tymczasową„ pamięć ”i bardziej trwałą„ pamięć ”, która jest faktycznie zapisywana w stałym blockchain, a co najważniejsze, EVM wymaga całkowitego determinizmu w ramach inteligentnych kontraktów.

Jeśli chcesz nauczyć się solidności, możesz sprawdzić nasze szczegółowe zajęcia tutaj.

Zobaczmy więc teraz kroki działania:

 • Dowiedz się, jak działają inteligentne kontrakty.
 • (Opcjonalnie dla programistów Ethereum) Learn Solidity.

Zostań deweloperem Blockchain – 5. kamień milowy: dołącz do firmy deweloperskiej Blockchain

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić jako początkujący programista, jest ciągłe pozostawanie w mieszance.

Idź i dołącz do forów Reddit, stron Gitbub i StackExchange i nawiąż kontakt z innymi programistami i zawsze szukaj wszelkich wiadomości dotyczących technologii.

Oprócz tego pomocne będzie wiedzieć, czego ludzie szukają w programistach blockchain. Jakich cech szukają firmy, które chcą zatrudnić? Możesz znaleźć te informacje tutaj.

Informacje te mogą być bardzo przydatne w doskonaleniu umiejętności na tyle, aby przyciągały uwagę firm.

Ścieżka do zostania programistą lub inżynierem Blockchain: wniosek

Jest to więc przybliżona mapa drogowa dla Ciebie i Twojej drogi do zostania programistą blockchain. Samo to oczywiście nie wystarczy, będziesz musiał wykazać się własną inicjatywą i zawsze być w mieszance.

Jeśli szukasz źródła informacji na temat rozwoju technologii blockchain, kliknij tutaj.

Życzymy wszystkiego najlepszego w podróży!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map