Co to jest Neo Blockchain?

Jeśli interesuje Cię kryptowaluta, nie ma mowy, żebyś nie słyszał o „Neo Blockchain”. Neo, wcześniej znane jako Antshares, jest często znane jako „Ethereum of China”. Chociaż podobny do Ethereum, ma kilka interesujących funkcji, które zasługują na dokładne zbadanie. W tym przewodniku zamierzamy zanurkować głęboko na NEO.

Historia Neo Blockchain

Według ich strony internetowej, Neo jest „projektem opartym na łańcuchu blokowym non-profit, który wykorzystuje technologię blockchain i tożsamość cyfrową do digitalizacji zasobów, automatyzacji zarządzania zasobami cyfrowymi za pomocą inteligentnych kontraktów oraz do realizacji„ inteligentnej gospodarki ”z sieć.”

Głównym celem Neo jest bycie rozproszoną siecią dla „inteligentnej gospodarki”. Jak podaje ich strona internetowa:

Zasoby cyfrowe + tożsamość cyfrowa + inteligentny kontrakt = inteligentna gospodarka.

Neo zostało założone przez ten sam duet, który założył oparty na Szanghaju blockchain R.&D firma „OnChain”, – CEO Da Hongfei i CTO Erik Zhang. Badania nad Neo rozpoczęły się około 2014 roku. W 2016 roku Onchain znalazł się na liście Top 50 Fintech Company w Chinach przez KPMG.

Na czele zespołu Neo stoi Da Hongfei, CEO OnChain:

Co to jest Neo Blockchain? Najbardziej wszechstronny przewodnik w historii!

Projekt Neo został sfinansowany przez dwie sieci sprzedaży. Pierwsza crowdsale miała miejsce w październiku 2015 roku i trwała 10 dni, podczas której sprzedano 17,5 miliona tokenów NEO za 550 000 $. W drugiej crowdsale pozostałe 22,5 miliona tokenów NEO zostało sprzedanych za 4,5 miliona dolarów.

Trenuj, aby zostać programistą Blockchain

Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś!

Neo i Smart Economy

Jak podaje witryna Neo, trzy elementy składowe inteligentnej gospodarki to:

 • Zasoby cyfrowe.
 • Tożsamość cyfrowa.
 • Inteligentny kontrakt.

Zasoby cyfrowe

Zasób cyfrowy to wszystko, co istnieje w formacie binarnym i ma prawo do używania. Podmiot cyfrowy musi mieć to „prawo do użytkowania”, aby można go było zakwalifikować jako zasób cyfrowy. Chociaż możliwe jest posiadanie zasobów cyfrowych w scentralizowanym środowisku, może to być niezwykle ryzykowne.

Wraz z pojawieniem się łańcucha blokowego posiadanie zasobów cyfrowych stało się o wiele bezpieczniejsze. Technologia blockchain sprawia, że ​​digitalizacja tych aktywów jest zdecentralizowana, bezpieczna, godna zaufania i wolna od osób trzecich.

Istnieją dwie formy zasobów cyfrowych, z których można korzystać

 • Zasoby globalne.
 • Aktywa kontraktowe.

Zasoby globalne są rozpoznawane przez cały system i mogą być identyfikowane przez wszystkie inteligentne kontrakty i klientów.

Aktywa kontraktowe to aktywa, które są ujmowane tylko w konkretnych umowach i nie mogą być wykorzystywane w innych umowach. Na przykład. GNT żeton golema może być użyty w Golem, ale nie może być użyty w Bancor.

Neo Blockchain i Tożsamość cyfrowa

Oto jak Wikipedia definiuje tożsamość cyfrową:

Tożsamość cyfrowa to informacja o podmiocie używana przez systemy komputerowe do reprezentowania agenta zewnętrznego. Tym agentem może być osoba, organizacja, aplikacja lub urządzenie. ISO / IEC 24760-1 definiuje tożsamość jako „zbiór atrybutów związanych z jednostką”.

Aby cyfryzacja zasobów działała, konieczne jest posiadanie wiarygodnych tożsamości cyfrowych.

Platformy NEO wykorzystują standard tożsamości cyfrowej X.509, najpowszechniej akceptowany model wydawania certyfikatów cyfrowych, oparty na infrastrukturze klucza publicznego. Oprócz wspomnianego wcześniej standardu X.509, obsługiwany jest również tryb wydawania certyfikatów typu punkt-punkt w sieci Web..

Weryfikacja tożsamości w NEO zostanie przeprowadzona przez:

 • Wykorzystanie rysów twarzy.
 • Odciski palców.
 • Głos.
 • SMS.
 • Inne metody wieloczynnikowe.

Inteligentny kontrakt

Inteligentne kontrakty to zautomatyzowane kontrakty. Wykonują się one samoczynnie z określonymi instrukcjami zapisanymi w ich kodzie, które są wykonywane po spełnieniu określonych warunków.

jak działają inteligentne kontrakty

Możesz dowiedzieć się więcej o inteligentnych kontraktach w naszym szczegółowym przewodniku tutaj.

Jakie są więc pożądane właściwości, których chcemy w naszej inteligentnej umowie?

Wszystko, co działa na łańcuchu bloków, musi być niezmienne i musi mieć możliwość przechodzenia przez wiele węzłów bez narażania integralności. W rezultacie funkcjonalność inteligentnych kontraktów musi składać się z trzech rzeczy:

 • Deterministyczne
 • Terminalny.
 • Odosobniony.

Cecha 1: deterministyczna

Program jest deterministyczny, jeśli za każdym razem daje te same wyniki na dane wejście. Na przykład. Jeśli 3 + 1 = 4, to 3 + 1 będzie ZAWSZE równe 4 (zakładając tę ​​samą podstawę). Więc gdy program daje te same dane wyjściowe do tego samego zestawu danych wejściowych na różnych komputerach, nazywa się go deterministycznym.

Istnieją różne momenty, w których program może działać w sposób niedeterministyczny:

 • Wywołanie niedeterministycznych funkcji systemowych: Gdy programista wywołuje w swoim programie funkcję niedeterministyczną.
 • Niedeterministyczne zasoby danych: Jeśli program pozyskuje dane w czasie wykonywania, a źródło danych nie jest deterministyczne, wówczas program staje się niedeterministyczny. Na przykład. Załóżmy, że program uzyskuje 10 najczęściej wyszukiwanych w Google wyszukiwań określonego zapytania. Lista może się zmieniać.
 • Połączenia dynamiczne: Gdy program wywołuje drugi program, nazywa się to wywołaniem dynamicznym. Ponieważ cel wywołania jest określany tylko podczas wykonywania, nie ma on charakteru deterministycznego.

Cecha nr 2: Terminalny

W logice matematycznej mamy błąd zwany „problemem zatrzymania”. Zasadniczo stwierdza, że ​​nie można wiedzieć, czy dany program może wykonać swoją funkcję w określonym czasie. W 1936 roku Alan Turing wywnioskował, korzystając z problemu przekątnego Cantora, że ​​nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy dany program może zakończyć się w określonym czasie, czy nie.

Jest to oczywiście problem w przypadku inteligentnych kontraktów, ponieważ umowy z definicji muszą mieć możliwość rozwiązania ich w określonym terminie. Podjęto pewne środki w celu zapewnienia sposobu na zewnętrzne „zabicie” kontraktu i uniknięcie zapętlenia się niekończącej się pętli, która wyczerpuje zasoby:

 • Niekompletność Turinga: Niekompletny łańcuch blokowy Turinga będzie miał ograniczoną funkcjonalność i nie będzie mógł wykonywać skoków i / lub pętli. Dlatego nie mogą wejść w nieskończoną pętlę.
 • Licznik kroków i opłat: Program może po prostu śledzić liczbę „kroków”, które wykonał, tj. Liczbę wykonanych instrukcji, a następnie zakończyć się po wykonaniu określonej liczby kroków. Inną metodą jest licznik opłat. Tutaj umowy są zawierane z przedpłatą. Każda realizacja dyspozycji wymaga określonej opłaty. Jeśli wydana opłata przekracza opłatę przedpłaconą, umowa ulega rozwiązaniu.
 • Regulator czasowy: Tutaj zachowywany jest z góry określony zegar. Jeżeli realizacja umowy przekroczy termin, jest ona zewnętrznie przerywana.

Cecha 3: izolowana

W łańcuchu bloków każdy może przesłać inteligentny kontrakt. Jednak z tego powodu umowy mogą świadomie i nieświadomie zawierać wirusy i błędy. Jeśli umowa nie zostanie odizolowana, może to utrudnić cały system. Dlatego tak ważne jest, aby umowa była izolowana w piaskownicy, aby chronić cały ekosystem przed wszelkimi negatywnymi skutkami.

Teraz, gdy widzieliśmy te funkcje, ważne jest, aby wiedzieć, jak są one wykonywane. Zwykle inteligentne kontrakty są uruchamiane przy użyciu jednego z dwóch systemów:

 • Wirtualne maszyny: Używają tego Ethereum i Neo.
 • Doker: Tkanina to wykorzystuje.

Porównajmy te dwa i określmy, co tworzy lepszy ekosystem. Dla uproszczenia porównamy Ethereum (maszynę wirtualną) z Fabric (Docker).

Co to jest Neo Blockchain? Przewodnik dla początkujących

Jak więc widać, maszyny wirtualne zapewniają lepsze deterministyczne, dające się zlikwidować i izolowane środowisko dla kontraktów Smart. Jednak dokerzy mają jedną wyraźną zaletę. Zapewniają elastyczność języka kodowania.

Na maszynie wirtualnej (VM) takiej jak Ethereum, trzeba nauczyć się zupełnie nowego języka (solidność), aby tworzyć inteligentne kontrakty.

Programiści Neo chcieli stworzyć maszynę wirtualną, która mogłaby zapewnić wszystkie zalety maszyny wirtualnej, a także zapewnić elastyczność kodu platformy docker.

Wyobraź sobie tworzenie inteligentnego kontraktu przy użyciu JavaScript lub C #!

Rozwiązaniem Neo był system Smart Contract 2.0, co czyni go niezwykle kuszącym i pożądanym. Zostanie to omówione w dalszej części artykułu.

Podobieństwa z Ethereum

Nieuniknione jest, że najczęściej w tym artykule porównamy Neo z Ethereum. Zanim więc przejdziemy dalej, przyjrzyjmy się pewnym podobieństwom między nimi.

 • Oba zapewniają platformę dla programistów do tworzenia dAPPS i różnych ICO w łańcuchu bloków.
 • Wszystko w łańcuchu bloków odbywa się poprzez wymianę zasobu kryptograficznego. Eter w przypadku Ethereum i GAS w przypadku Neo.
 • Obie są ukończone w Turingu. Maszyna, która może „obliczyć wszystko”, mając dostęp do nieograniczonej ilości pamięci, nazywa się „Turing Complete”. Zasadniczo więc maszyna, która obsługuje oba te projekty, EVM i NeoVM, może rozwiązać każdy problem, jeśli ma wystarczająco dużo miejsca w pamięci.

Tak więc, chociaż bez wątpienia istnieją podobieństwa, to, co czyni Neo tak interesującym, to cechy, które odróżniają go od Ethereum. Cechy, które nadały mu sensacyjny przydomek „Ethereum Killer”.

Dwa tokeny: NEO kontra GAS

Ekosystem Neo ma dwa tokeny:

 • NEO – wcześniej znany jako Antshares (ANS).
 • GAS – dawniej znany jako Antcoins (ANC).

neosupplyvsgassupply

Źródło zdjęcia: Coinsutra

NEO

Własność NEO daje posiadaczowi prawa do zarządzania siecią i podejmowania decyzji w jej sprawie. Prawa te obejmują prowadzenie ksiąg rachunkowych, zmiany parametrów sieci NEO itp.

Żeton NEO nie może być podzielony na ułamki dziesiętne, przy czym najmniejsza możliwa jednostka to 1.

100 milionów tokenów NEO jest podzielonych na dwie części. Pierwsza porcja 50 milionów tokenów została rozdana podczas ich ICO.

Druga część, to 50 mln, została zamknięta na rok (do 16 października 2017 r.) I ma być przeznaczona wyłącznie na długoterminowy rozwój i wsparcie projektów NEO oraz na długoterminowy rozwój, eksploatację i utrzymanie ekosystemu NEO. Plany dotyczące tych 50 milionów tokenów są następujące:

 • 10 milionów tokenów zostanie wykorzystanych do zmotywowania deweloperów NEO i członków Rady NEO  
 • 10 milionów tokenów zostanie wykorzystanych do motywowania programistów w ekosystemie NEO
 • 15 milionów tokenów zostanie wykorzystanych do inwestycji krzyżowych w innych projektach typu blockchain, które są własnością Rady NEO i są wykorzystywane tylko do projektów NEO  
 • 15 milionów zostanie zatrzymanych jako nieprzewidziane  
 • Roczne wykorzystanie NEO z zasady nie przekroczy 15 milionów tokenów.

Co to jest Neo Blockchain? Najbardziej wszechstronny przewodnik w historii!

Jeśli NEO jest tokenem, który daje ci prawo do głosowania i podejmowania decyzji w społeczności, to GAS jest tym, co napędza inteligentne kontrakty i pomaga załatwić sprawę. Jak sama nazwa wskazuje, jest paliwem sieci. GAZ jest tym, co będzie wymieniane jako waluta w ekosystemie i będzie ekonomicznie motywować do różnych projektów w nim odbywających się.

Podobnie jak NEO ma łączny limit 100 milionów tokenów, jednak w przeciwieństwie do NEO jest podzielny. Minimalna jednostka GAS to 0,00000001.

Jest jeszcze jedna ważna różnica między nimi.

100 milionów NEO zostało już wygenerowanych w bloku genesis, czyli pierwszym bloku łańcucha blokowego sieci NEO. 100 milionów GAS nie zostało jeszcze wygenerowane. Zostaną one wygenerowane, odpowiadające 100 milionom NEO, za pomocą algorytmu zaniku w ciągu około 22 lat na adres, na którym znajduje się NEO. Jeśli NEO zostanie przeniesiony na nowy adres, wygenerowany GAZ zostanie przypisany do nowego adresu.

Każdego roku generowane będą 2 miliony bloków, z przestojem około 15-20 sekund między kolejnymi blokami. Początkowa produkcja GAZu będzie wynosić 8 GAZ na blok i będzie się zmniejszać o 1 GAS rocznie lub 1 GAS na 2 miliony bloków, aż do wyprodukowania tylko 1 GAS na blok. W 44-milionowym bloku całkowity wytworzony GAZ osiągnie 100 milionów, po czym nie będzie wytwarzania GAZU.

Zgodnie z algorytmem:

 • 16% gazu powstanie w pierwszym roku.
 • 52% powstanie w ciągu pierwszych czterech lat.
 • 80% GAZ powstanie w ciągu pierwszych 12 lat.

GAS zostanie zwolniony proporcjonalnie zgodnie ze stosunkiem utrzymywania NEO do odpowiednich adresów. Posiadacze NEO mogą odebrać te tokeny GAS w dowolnym momencie.

Jeśli potrzebujesz narzędzia, które obliczy, do jakiej ilości GAS jesteś uprawniony, w zależności od posiadanej ilości NEO możesz tego użyć.

Aby zapewnić lepsze wrażenia użytkownika, sieć NEO zagłosuje i wyznaczy próg zwolnienia GAS z określonej liczby transakcji transferowych i operacji inteligentnych kontraktów.

Jeśli dojdzie do dużej liczby transakcji spamowych, użytkownicy korzystający z NeoID mogą uzyskać priorytet swoich transakcji i inteligentnych umów w stosunku do innych. Jeśli jednak nie masz NeoID, możesz nadać priorytet swoim transakcjom, płacąc więcej GAS.

NEO Stats

# 1 Cena dzienna (w USD)

Co to jest Neo Blockchain? Najbardziej wszechstronny przewodnik w historii!

NEO / USD został wyceniony 4 maja na 10,01 USD, zanim niedźwiedzie obniżyły cenę do 8,96 USD. Średnia cena NEO w naszym zbiorze danych to 9,35 USD.

# 2 Łączna nagroda za wydobycie (w USD)

Co to jest Neo Blockchain? Najbardziej wszechstronny przewodnik w historii!

Łączna opłata górnicza przekroczyła 9 maja 300 000 dolarów. W naszym zbiorze danych łączne opłaty za wydobycie nigdy nie spadły poniżej 250 000 USD.

# 3 Całkowita liczba wysłanych monet

Co to jest Neo Blockchain? Najbardziej wszechstronny przewodnik w historii!

W naszym zbiorze danych najwięcej monet zostało wysłanych 8 maja z 17 147. W naszym zbiorze danych dziennie wysyłano średnio 16 051 osób.

Statystyki ontologii

Co to jest Neo Blockchain? Najbardziej wszechstronny przewodnik w historii!

Ontology jest bez wątpienia najpopularniejszym DApp, który powstał na bazie łańcucha blokowego Neo. Ontologia wykorzystuje tokeny ONT i ONG (gaz ontologiczny).

Co to jest Neo Blockchain? Najbardziej wszechstronny przewodnik w historii!

Wysłano łącznie ONT

Co to jest Neo Blockchain? Najbardziej wszechstronny przewodnik w historii!

4 maja odnotowano największą liczbę tokenów ONT – 4526244. Średnio dziennie wysyłano 2399017 tokenów ONT.

Łączna liczba wysłanych tokenów ONG

Co to jest Neo Blockchain? Najbardziej wszechstronny przewodnik w historii!

Całkowita liczba wysłanych tokenów ONG przekroczyła 400 000 5 i 6 maja. Średnio w naszym zbiorze danych dziennie wysyłano 290 368,18 tokenów ONG.

Nowe adresy

co to jest neo

Liczba dodanych adresów wzrosła 7 i 9 maja. 9 maja liczba dodanych adresów wzrosła do 11 045. Średnio każdego dnia dodawaliśmy 3963 nowe adresy do naszego zbioru danych.

Mechanizm konsensusu dBFT

co to jest neo

Zanim zaczniemy, wielkie okrzyki dla „basiccrypto” i jego artykułu na Steemicie w sprawie danych.

Jednym z największych wyzwań stojących przed większością systemów rozproszonych jest osiągnięcie konsensusu. Ten problem jest zwykle nazywany „problemem generała bizantyjskiego”.

Więc jaki jest problem bizantyjskiego generała?

co to jest neo

Ok, więc wyobraź sobie, że jest grupa bizantyjskich generałów i chcą zaatakować miasto. Mają dwa bardzo różne problemy:

 • Generałowie i ich armie są bardzo daleko od siebie, więc scentralizowana władza jest niemożliwa, co sprawia, że ​​skoordynowany atak jest bardzo trudny.
 • Miasto ma ogromną armię i jedynym sposobem na zwycięstwo jest atakowanie wszystkich naraz.

W celu pomyślnej koordynacji armie po lewej stronie zamku wysyłają posłańca do armii po prawej stronie zamku z komunikatem „ATAK W ŚRODĘ”.

Przypuśćmy jednak, że armie po prawej stronie nie są przygotowane do ataku i powiedzą: „NIE. ATTACK FRIDAY ”i odeślij posłańca przez miasto z powrotem do armii po lewej stronie. Tu pojawia się problem.

Z biednym posłańcem może się zdarzyć wiele rzeczy. Mógł zostać schwytany, skompromitowany, zabity i zastąpiony innym posłańcem przez miasto. Doprowadziłoby to do tego, że armie otrzymałyby sfałszowane informacje, co może skutkować nieskoordynowanym atakiem i porażką.

Ma to również wyraźne odniesienia do blockchain. Sieć to ogromna sieć; jak możesz im ufać? Gdybyś wysyłał komuś 4 Ether ze swojego portfela, skąd miałbyś wiedzieć na pewno, że ktoś w sieci nie będzie nim manipulował i zmieni 4 na 40 Ether?

Satoshi Nakamoto, twórca bitcoina, był w stanie ominąć problem bizantyjskiego generała, wymyślając protokół proof of work. Tak to działa. Przypuśćmy, że armia po lewej stronie chce wysłać wiadomość o nazwie „ATAK PONIEDZIAŁEK” do armii po prawej stronie, ma zamiar wykonać określone kroki.

 • Po pierwsze, dodadzą „nonce” do oryginalnego tekstu. Nonce może być dowolną losową wartością szesnastkową.
 • Następnie haszują tekst dołączony przez nonce i widzą wynik. Załóżmy, hipotetycznie mówiąc, armie zdecydowały się udostępniać tylko wiadomości, które po haszowaniu dają wynik zaczynający się od 5 zer.
 • Jeśli warunki skrótu są spełnione, wyślą posłańca z hashem wiadomości. Jeśli nie, to będą losowo zmieniać wartość nonce, aż uzyskają pożądany rezultat. Ta czynność jest niezwykle żmudna i czasochłonna oraz wymaga dużej mocy obliczeniowej.
 • Jeśli komunikator zostanie przechwycony przez miasto, a wiadomość zostanie zmodyfikowana, zgodnie z właściwościami funkcji skrótu, sam skrót zostanie drastycznie zmieniony. Jeśli generałowie po prawej stronie zobaczą, że zaszyfrowana wiadomość nie zaczyna się od wymaganej liczby zer, mogą po prostu odwołać atak.

To jest protokół proof-of-work, który jest używany przez Bitcoin i Ethereum (w chwili pisania).

Problem z tym polega na tym, że dowód pracy jest wyjątkowo marnotrawny i nieefektywny pod względem energii.

Oczywiście istnieje więcej mechanizmów konsensusu. Ethereum np. planuje przejść do Proof of Stake wkrótce poprzez wdrożenie Casper.

Jednak Neo zdecydował się zastosować ciekawy rodzaj mechanizmu konsensusu, który ich zdaniem pomoże im lepiej skalować się. Nazywa się to delegowaną bizantyjską tolerancją błędów LUB dBFT. Zobaczmy, jak to działa.

Co to jest dBFT?

Wyobraź sobie, że istnieje kraj „Blockgeeks”, który ma wielu obywateli. Każdy z tych obywateli wybrałby Delegata, który by ich reprezentował i uszczęśliwił. Zadaniem tych delegatów jest uchwalanie praw, które uszczęśliwią obywateli, jeśli nie są dobrzy w swojej pracy, obywatele mogą po prostu głosować na innego delegata następnym razem.

Jak więc delegaci ustanawiają prawa?

Jeden z delegatów jest wybierany losowo jako prelegent.

Następnie marszałek rozpatruje wszystkie żądania obywateli i tworzy prawo. Następnie obliczają „współczynnik szczęścia” tych praw, aby sprawdzić, czy liczba wystarczy, aby zaspokoić potrzeby obywatela, czy nie. Następnie przekazują to delegatom.

Następnie delegaci indywidualnie sprawdzają obliczenia Prelegenta. Jeśli numer mówcy zgadza się z numerem delegata, to wyraża zgodę, jeśli nie, to wyraża dezaprobatę.

66% delegatów musi wyrazić zgodę na przyjęcie ustawy. Jeśli większość nie zostanie zapieczętowana, wybierany jest nowy lider i proces zaczyna się od nowa.

Zobaczmy więc, jak to działa w łańcuchu bloków.

Obywatele to ten, kto posiada tokeny NEO, czyli zwykłe węzły.

Delegaci to węzły księgowe. Aby być węzłem księgowym, musisz spełniać określone wymagania: posiadać specjalny sprzęt, dedykowane łącza internetowe i określoną ilość GAS (1000 zgodnie z artykułem basiccrypto).

„Żądania obywateli” to w zasadzie różne transakcje dokonywane przez posiadaczy tokenów.

„Prawo” to aktualny blok, który ma zostać dodany do łańcucha bloków.

„Czynnik szczęścia” to skrót aktualnego bloku.

Teraz są dwa przypadki, w których jeden z uczestników może działać w złośliwy sposób. Sprawdźmy to:

Przypadek 1: Mówca jest złośliwy

co to jest neo

W tym przypadku prelegent wysłał złośliwą wiadomość B do dwóch delegatów i dokładną wiadomość do jednego. Ten scenariusz można łatwo złagodzić dzięki zasadzie większości. Dwaj delegaci zobaczą, że ich hash nie jest zgodny z hashem głośnika, podczas gdy jeden delegat zobaczy, że ich hash pasuje idealnie. Jednak 2 na 3 odrzuci propozycję i nie zostanie osiągnięty konsensus. Głośnik zostanie odtąd usunięty.

Przypadek 2: Jeden z delegatów jest złośliwy

Co to jest Neo Blockchain? Najbardziej wszechstronny przewodnik w historii!

Prelegent wysyła prawidłową wiadomość do wszystkich delegatów, jednak jeden z delegatów decyduje się działać w złośliwy sposób i oświadcza, że ​​jego liczba nie zgadza się z.

Jednak, jak widać, ponieważ 2 z 3 delegatów nie jest złośliwych, zatwierdzą ustawę, która zostanie następnie przyjęta, ponieważ osiągnięto 66% konsensus.

Jak więc widać, dBFT przedstawia bardzo interesującą formę mechanizmu konsensusu.

NeoContract: Smart Contract 2.0

Jak wspomnieliśmy wcześniej, celem Neo było wprowadzenie wszystkich zalet maszyny wirtualnej wraz z elastycznością języków kodowania. Zobaczmy, jak udało im się to osiągnąć.

System inteligentnych kontraktów Neo składa się z trzech części:

 • NeoVM.
 • InteropService
 • DevPack

NeoVm

To jest graficzne przedstawienie Neo Virtual Machine:

Co to jest Neo Blockchain? Najbardziej wszechstronny przewodnik w historii!

Źródło zdjęcia: Neo Whitepaper

Jak stwierdza Neo Whitepaper, NeoVM lub Neo Virtual Machine to lekka, uniwersalna maszyna wirtualna, której architektura bardzo przypomina JVM i .NET Runtime. Jest podobny do wirtualnego procesora, który odczytuje i wykonuje instrukcje w kontrakcie po kolei, wykonuje kontrolę procesu w oparciu o funkcjonalność operacji instrukcji, operacji logicznych i tak dalej. Jest wszechstronny i zapewnia dobrą szybkość uruchamiania, co czyni go doskonałym środowiskiem do prowadzenia inteligentnych kontraktów.

InteropService

InteropService zwiększa użyteczność inteligentnych kontraktów. Umożliwia kontraktom dostęp do danych poza NeoVM bez uszczerbku dla ogólnej stabilności i wydajności systemu.

Obecnie interoperacyjna warstwa usług zapewnia pewne interfejsy API umożliwiające dostęp do danych łańcucha łańcucha inteligentnej umowy. Dane, do których ma dostęp, to:

 • Blokuj informacje.
 • Informacja o transakcji
 • Informacje o umowie.
 • Informacje o zasobach

….pośród innych.

Zapewnia również miejsce do przechowywania inteligentnych kontraktów.

DevPack

DevPack zawiera kompilator języka wysokiego poziomu i wtyczkę IDE. Ponieważ architektura NeoVM jest bardzo podobna do JVM i .NET Runtime, umożliwia kodowanie kontraktów w innych językach. Jak możesz sobie wyobrazić, znacznie skróciło to czas potrzebny programistom na naukę tworzenia inteligentnych kontraktów.

Przyszłe funkcje Neo Blockchain

Krzyczcie do artykułu @ jeremylqe „Neo Wiki”, aby uzyskać następujące dane.

 • NeoX: Umożliwi interoperacyjność między łańcuchami.
 • NeoFS: Jest to protokół przechowywania plików, który wykorzystuje technologię rozproszonej tablicy skrótów. Indeksuje plik, wykorzystując skrót jego zawartości, a nie ścieżkę do pliku. Duże pliki zostaną podzielone na bloki danych o stałej wielkości, a następnie rozprowadzone i zapisane w różnych węzłach.
 • NeoQS: NeoQS (Quantum Safe) to mechanizm kryptograficzny oparty na kratkach. Obliczenia kwantowe stanowią realne zagrożenie dla systemów kryptograficznych opartych na RSA i ECC. Oznacza to, że Ethereum i bitcoin, z których oba używają ECC, są potencjalnie narażone na ryzyko włamania przez obliczenia kwantowe. Neo chce rozwiązać ten problem za pośrednictwem NeoQS.

Jaka jest przyszłość NEO Blockchain?

Jak więc wygląda przyszłość dla „zabójcy Ethereum”?

Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy może sprostać temu pseudonimowi, czy nie, ale największą zaletą, jaką ma nad Ethereum, jest stosunkowo niska bariera wejścia. Ponieważ programiści nie muszą uczyć się nowego języka, aby tworzyć inteligentne kontrakty, może to zdecydowanie wyglądać atrakcyjnie. Nie wiadomo, jak rozwinie się w przyszłości.

Nie jesteśmy pewni, czy „zabije” Ethereum, czy nie, ale wiemy, że stanowi niesamowitą platformę dla programistów do dodania do stale rozwijającej się kryptosfery.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me