Co to jest Atomic Wallet [najbardziej wszechstronny przewodnik]

Wprowadzenie do Atomic Wallet

Portfel kryptowalut to program, który współdziała z różnymi łańcuchami bloków i przechowuje klucze prywatne i publiczne, umożliwiając użytkownikom tych portfeli wysyłanie i odbieranie cyfrowej waluty, a także monitorowanie ich salda. Jeśli dana osoba chce korzystać z dowolnego rodzaju kryptowalut, takich jak Bitcoin lub Ethereum, niezbędny jest portfel cyfrowy.

Portfel Atomic to kompleksowe rozwiązanie kryptowalutowe. Posiada wiele funkcji obejmujących anonimowość, decentralizację, atomowe swapy, bezpieczeństwo i wiele innych, a także obsługę wielu monet i wielu urządzeń. Zaprojektowany, aby stać się częścią w pełni zdecentralizowanego ekosystemu kryptowalut, portfel jest aplikacją do pobrania, kompatybilną z wieloma systemami operacyjnymi, takimi jak Windows, macOS, Ubuntu, Linux, Android & iOS.

Portfel Atomic został stworzony jako portfel wielowalutowy, aby pomóc użytkownikom przechowywać i zarządzać ponad 300 kryptowalutami. Portfel Atomic może być również używany jako Twoja wymiana, umożliwiając atomowe swapy. Możesz także użyć kart bankowych do zakupu Bitcoin i Ethereum bezpośrednio z portfela. Portfel ma być łatwy w użyciu, nawet dla użytkowników bez żadnego doświadczenia, a jednocześnie ma wiele funkcji, takich jak dodawanie tokenów ERC20 i handel monetami bezpośrednio przez portfel.

Portfel Atomic jest dostępny za darmo, chociaż niektóre usługi są płatne. Użytkownicy mogą kupować kryptowaluty za pomocą karty kredytowej i przesyłać je bezpośrednio przez portfel. Użytkownicy mogą wykonywać trzy rodzaje transakcji za pośrednictwem portfela. To są –

 • Handluj przez ShapeShift
 • Handluj przez Changelly

Atomic Wallet w skrócie

 • Obsługiwane platformy – Windows, Linux, macOS, iOS, Android, Ubuntu, Debian & Fedora
 • Wydany – 2017
 • Cena – za darmo
 • Obsługiwane kryptowaluty – ponad 500, w tym Bitcoin, NEO, Tron

Ponieważ Atomic Wallet jest darmowy, jest świetny dla początkujących. Pozwala użytkownikom kupować kryptowaluty bezpośrednio przez portfel, w przeciwieństwie do innych portfeli, które wymagają kupowania aktywów kryptograficznych za pośrednictwem giełd zewnętrznych, a następnie wysyłania ich do portfela, aby rozpocząć ich wymianę. Portfel ma również integrację z atomową wymianą, co oznacza, że ​​użytkownicy Atomic Wallet mogą wymieniać prawie każdą monetę i token przez portfel.

Funkcje portfela Atomic

Atomic Wallet włączył prawie wszystkie najnowsze innowacje w łańcuchu bloków. Jest wyposażony w przyjazne dla użytkownika funkcje, które ułatwiają zarządzanie i przechowywanie kryptowaluty. Niektóre z funkcji dodanych do Atomic Wallet to –

 • Interfejs użytkownika – Atomic Wallet ma elegancki i przyjazny dla użytkownika interfejs umożliwiający użytkownikom łatwe przełączanie się między wieloma funkcjami. Dostępnych jest również wiele opcji dostosowywania, które są dostępne dla użytkowników. Funkcja zrzutów umożliwia użytkownikom udział w dowolnych zrzutach lub zleceniach związanych z dowolnym dodanym przez nich tokenem.
 • Wbudowana wymiana – Atomic Wallet ma wbudowaną giełdę, ułatwiającą wymianę kryptograficzną peer to peer i swapy kryptograficzne w aplikacji. Atomic Wallet nawiązał współpracę z wiodącymi zdecentralizowanymi giełdami, takimi jak Changelly, Shapeshift i Binance, aby ułatwić ich wbudowany portfel.
 • Wieloplatformowy – portfel Atomic jest dostępny zarówno jako aplikacja komputerowa, jak i aplikacja mobilna. Wersja dla komputerów stacjonarnych obsługuje systemy operacyjne, takie jak Windows, Linux, macOS, Ubuntu i inne. Aplikacja mobilna jest dostępna na Androida i iOS.
 • Obsługuje zakup kart – użytkownicy mogą kupować kryptowaluty za pomocą swoich kart kredytowych i debetowych dzięki współpracy z Simplex.
 • Zarządzanie portfelem – Atomic Wallet jest wyposażony w narzędzia do śledzenia cen i zarządzania portfelem, umożliwiające użytkownikom monitorowanie wartości ich inwestycji w czasie rzeczywistym.
 • Zasoby – Portfel Atomic nawiązał współpracę z dostawcami danych, takimi jak CoinMarketCap, umożliwiając użytkownikom monitorowanie cen monet w czasie rzeczywistym. Portfel ma również sekcję edukacyjną i wiadomości, z której użytkownicy mogą korzystać, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami przestrzeni kryptograficznej.
 • Członkostwo – Wszyscy klienci posiadający AWC-BEP2 otrzymują nagrody pieniężne za korzystanie z wbudowanej usługi wymiany. Kwota otrzymanego zwrotu gotówki zależy od Twojego statusu członkowskiego. Możesz zostać członkiem posiadając co najmniej 100 AWC. Dowiedz się więcej o różnych poziomach członkostwa tutaj.

Funkcje bezpieczeństwa Atomic Wallet:

Atomic Wallet jest wyposażony w szereg funkcji bezpieczeństwa, które zapewniają pełne bezpieczeństwo użytkowników. Pierwszą funkcją jest hasło wygenerowane przez użytkownika, które jest wymagane, aby uzyskać dostęp do portfela. To hasło jest również używane do potwierdzania transakcji i przeglądania kluczy prywatnych. Hasło wygenerowane przez użytkownika jest zabezpieczone losowo wygenerowaną 12-słowową frazą zapasową, której można użyć do odzyskania dostępu do portfela, jeśli urządzenie użytkownika zostanie zgubione lub skradzione. Atomic Wallet wykorzystuje szyfrowanie TLS i AES, aby zapewnić bezpieczne transakcje. Żadne dane nie są przechowywane na serwerach, a Atomic Wallet nie ma dostępu do kluczy prywatnych użytkowników.

Przyjrzyjmy się nieco bardziej szczegółowo funkcjom zabezpieczeń Atomic Wallet:

 • Hasło – użytkownik będzie musiał utworzyć silne wieloznakowe hasło podczas tworzenia konta w aplikacji mobilnej lub aplikacji komputerowej.
 • Kopia zapasowa odzyskiwania – losowo wygenerowana 12-wyrazowa fraza kopii zapasowej utworzy kopię zapasową hasła wygenerowanego przez użytkownika. Jest to generowane automatycznie, gdy użytkownik zarejestruje konto w Atomic Wallet. Użytkownik może to wykorzystać do odzyskania portfela i kluczy prywatnych w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu lub komputera lub zapomnienia hasła.
 • Handel anonimowy – Atomic Wallet został specjalnie zaprojektowany do obsługi anonimowego handlu kryptowalutami. Portfel nie zapyta o szczegóły, takie jak imię i nazwisko oraz adres e-mail. Użytkownicy nie będą również podlegać testom weryfikacyjnym KYC i AML.
 • Non-Custodial – Atomic Wallets to portfele niepowierne. Oznacza to, że serwery firmowe nie będą przechowywać kluczy prywatnych w imieniu użytkownika. Użytkownik zachowa pełną kontrolę nad kluczami prywatnymi.
 • Szyfrowanie – Atomic Wallets wykorzystuje technologię szyfrowania AES Symmetric, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do zasobów użytkownika. Wszystkie dane i klucze prywatne są przechowywane w portfelu użytkownika.

Jakie waluty są obecnie obsługiwane przez Atomic Wallet?

Co to jest Atomic Wallet [najbardziej wszechstronny przewodnik]

Atomic Wallet nie ma żadnych ograniczeń ani ograniczeń członkostwa. Nawet kraje, które mają surową politykę kryptograficzną, mogą uzyskać dostęp do Atomic Wallet przez VPN. Aplikacja portfela jest dostępna dla praktycznie wszystkich entuzjastów kryptowalut. Portfel obsługuje obecnie ponad 300 różnych kryptowalut i tokenów, a także wszystkie tokeny ERC 20. Użytkownicy mogą przechowywać i zarządzać BTC, ETH, LTC, XRP, BNB, TRX, BCH, XMR, DASH, ZEC, XLM, DOGE i wieloma innymi.

Jakie są opłaty i opłaty za Atomic Wallet?

Użytkownik nie zostanie obciążony kosztami pobierania i korzystania ze zintegrowanych funkcji portfela. Tylko transakcje kryptograficzne mają minimalne opłaty. Opłaty te dotyczą górników i walidatorów sieciowych. Giełdy kryptowalut pobierają bardzo zmienną opłatę transakcyjną, w zależności od wolumenu transakcji i używanej sieci blockchain. Zakupy dokonane za pośrednictwem platformy Simplex obciążone są stałą opłatą w wysokości 2% kwoty transakcji.

Atomic Wallet Token – Atomic Wallet Token (AWC) to pierwszy token wydany przez zdecentralizowany portfel kryptowalut. Tokeny posłużą jako wewnętrzna waluta dla użytkowników Atomic Wallet. Atomic Wallet Tokens zapewni użytkownikom Atomic Wallet korzyści, takie jak zniżki na usługi wymiany, obstawianie, nagrody partnerskie i bounty, dodatkowe funkcje ich działu handlowego, dedykowane wsparcie, a także wiele funkcji, które wkrótce zostaną uruchomione. Atomic Wallet Token jest dostępny na giełdach Binance DEX i IDEX. Użytkownicy mogą uczestniczyć w Airdrop, programach partnerskich i kampaniach nagród, aby otrzymać tokeny AWC.

Opcje obstawiania w portfelu Atomic:

Portfel Atomic ma wiele opcji obstawiania, które pomagają użytkownikom uzyskać pasywny dochód. Ale zanim się w to zagłębimy, oto krótki opis tego, czym jest obstawianie –

Staking polega na trzymaniu środków w portfelu. Fundusze te pomagają wspierać działanie sieci blockchain. Użytkownicy mogą stawiać monety bezpośrednio ze swojego portfela, giełdy oferują również swoim użytkownikom usługi obstawiania. Staking został pierwotnie pomyślany jako alternatywa dla modelu PoW (Proof of Work). Proof of Stake (PoS) to alternatywny i skuteczny sposób osiągnięcia rozproszonego konsensusu, który pozwoliłby na większe skalowanie sieci.

Co to jest Proof of Stake (PoS)?

Użytkownicy znający Bitcoin będą również zaznajomieni z Proof of Work (PoW). Proof of Work to mechanizm, który umożliwia gromadzenie transakcji w bloki, które są następnie łączone w celu utworzenia łańcucha bloków. Proof of Work to bardzo solidny mechanizm, który ułatwia osiągnięcie konsensusu w sposób zdecentralizowany. Jednak w przeciwieństwie do łańcuchów bloków Proof of Work, które polegają wyłącznie na wydobywaniu w celu weryfikacji i walidacji nowych bloków, łańcuchy Proof of Stake (PoS) weryfikują nowe bloki poprzez tyczenie, umożliwiając produkcję bloków bez polegania na sprzęcie górniczym.

Zamiast rywalizować o następny blok, tak jak w przypadku systemu Proof of Work, weryfikatory Proof of Stake są wybierane na podstawie liczby postawionych monet. Weryfikator może następnie postawić monety obecne w jego portfelu, aby utworzyć nowy blok w stosunku do ilości postawionych monet. Wiele giełd, takich jak Kraken, Binance, CEX i Coinbase, już zaczęło oferować obstawianie.

Jak działa obstawianie?

Łańcuchy bloków Proof of Work polegają na wydobywaniu, aby dodawać nowe bloki do łańcucha bloków. Z drugiej strony, Proof of Stake blockchain weryfikuje nowe bloki poprzez obstawianie. Podczas tyczenia walidatory blokują swoje monety, które mają być wybrane przez protokół, w odstępach czasu, aby utworzyć blok. Wybór dokonywany jest losowo, ale zazwyczaj uczestnicy, którzy postawili większe kwoty, mają większe szanse na wybranie jako weryfikatorzy bloków. Proof of Stake pozwala na produkcję bloków bez polegania na sprzęcie górniczym, takim jak układy ASIC. Wydobywanie ASIC wymaga znacznych inwestycji w sprzęt. Wręcz przeciwnie, obstawianie wymaga inwestycji bezpośrednio w samą kryptowalutę. Zamiast konkurować, walidatory PoS są wybierane na podstawie liczby monet, które stawiają.

Jak postawić w Atomic Wallet?

Użytkownicy mogą postawić monetę / token Atomic Wallet, który jest natywnym tokenem Atomic Wallet. Atomic Wallet oferuje obstawianie AWC z roczną wydajnością do 23%. AWC można kupić w portfelu bezpośrednio z Binance DEX. Obstawianie w portfelu Atomic jest niezwykle proste i przyjazne dla użytkownika. Użytkownik musi postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami –

 • Otwórz Atomic Wallet i przejdź do zakładki staking.
 • W zakładce obstawiania kliknij Atomic Wallet Token.
 • Następnie kliknij „stawka”.
 • Wybierz kwotę, którą chcesz postawić.
 • Po wybraniu kwoty kliknij stawkę AWC.
 • Wpisz swoje hasło, aby zakończyć stawkę.
 • Po postawieniu AWC użytkownicy mogą zacząć zdobywać nagrody. Mogą śledzić transakcję w łańcuchu bloków, klikając skrót.

Podczas obstawiania należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy –

 • Kiedy użytkownik obstawia AWC, transakcja zamrażająca jest wykonywana w łańcuchu bloków. Jest to zwykła transakcja dostępna dla wszystkich tokenów BNB.
 • Nie ma walidatorów, a użytkownik nadal jest właścicielem całego AWC.
 • Użytkownicy mogą zrezygnować w dowolnym momencie, nie ma okresu blokowania.
 • Nie są używane żadne scentralizowane usługi.

Jak zdobyć Atomic Wallet

Użytkownicy mogą pobrać Atomic Wallet bezpośrednio z witryny Atomic Wallet na swój komputer lub pobrać go na swoje urządzenia mobilne z Google Play lub App Store na iOS. Portfel można pobrać bezpłatnie, a użytkownicy mogą bezpłatnie korzystać z wbudowanych funkcji. Transakcje są obciążane minimalną opłatą, która trafia na giełdę i nie jest pobierana przez portfel. Konfiguracja portfela jest prosta, jak pokazano w następujących krokach –

 • Pobierz i zainstaluj portfel na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym.
 • Po zainstalowaniu kliknij „otwórz portfel” i utwórz nowy portfel.
 • Utwórz silne hasło do konta handlowego. Zalecany jest menedżer haseł. Upewnij się, że hasło nie jest takie samo lub podobne do żadnego innego hasła, którego używasz.
 • Po ustawieniu hasła aplikacja wygeneruje 12-wyrazową frazę odzyskiwania. Można to wykorzystać do odzyskania kluczy prywatnych, gdyby użytkownik zapomniał hasła lub zgubił urządzenie mobilne. Fraza odzyskiwania ma kluczowe znaczenie dla zabezpieczenia aktywów i portfela.
 • Włącz Atomic Wallet, aby móc zbierać dzienniki. Ten krok można pominąć, jeśli nie chcesz przesyłać anonimowych informacji o błędach.
 • Gdy użytkownik kliknie „Dalej”, będzie mógł kupować, sprzedawać, wymieniać i stawiać ponad 300 cyfrowych walut.

Jak wpłacić środki do Atomic Wallet?

Użytkownicy mogą łatwo zdeponować środki lub tokeny w Atomic Wallet bez względu na to, skąd są wysyłane. Jedyną potrzebną rzeczą jest publiczny adres z Atomic Wallet.

 • Otwórz portfel i wybierz monetę, którą chcesz otrzymać z listy monet.
 • Gdy użytkownicy wybiorą monetę, mogą wyświetlić szczegółowe informacje o monetach. Użytkownik może następnie kliknąć opcję odbioru, wprowadzić adres publiczny i zdeponować zasób.
 • Kliknij adres, aby go skopiować. Użytkownicy mogą również zeskanować kod QR i przesuwać monety między adresami bez konieczności kopiowania adresów.
 • Po skopiowaniu adresu wróć do strony, z której moneta jest wysyłana i wklej adres w polu „wyślij”.
 • Gdy to zrobisz, środki zostaną bezpiecznie przeniesione do Atomic Wallet.

Wysyłanie i otrzymywanie kryptowalut jest również niezwykle łatwe dzięki Atomic Wallet. Aby wysłać kryptowalutę z portfela Atomic –

 • Uruchom pulpit nawigacyjny Atomic Wallet i kliknij kryptowalutę, aby przelać pieniądze.
 • Po wybraniu waluty kliknij opcję „wyślij”.
 • Wprowadź adres portfela odbiorcy i liczbę monet do wysłania
 • Potwierdź dane, wprowadź hasło do konta i wyślij.

Aby otrzymać kryptowaluty do swojego portfela –

 • Uruchom pulpit nawigacyjny Atomic Wallet.
 • Kliknij walutę, którą chcesz otrzymać, aby otrzymać adres portfela.
 • Skopiuj adres i wyślij go osobie, która zainicjowała transakcję i poczekaj, aż środki wpłyną na portfel.

Wniosek

Prace nad Atomic Wallet są kontynuowane, po udostępnieniu mobilnych wersji portfela. Trwają również prace nad rozszerzeniem przeglądarki, które znacznie poprawi działanie Atomic Wallet na pulpicie. Obsługa portfela sprzętowego zostanie również dodana dla Ledger, Trezor i KeepKey. Ponadto zostanie dodanych więcej kryptowalut. Portfel Atomic jest na dobrej drodze, aby stać się liderem dla portfeli i giełd kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map