Najlepsze portfele Ethereum obsługujące inteligentne kontrakty

Niedawno rozmawialiśmy o kryptowalucie o nazwie Ethereum w artykule: Kryptowaluta Ethereum: wszystko, co początkujący musi wiedzieć.

Od tego czasu Ethereum każdego dnia osiąga nowe szczyty. W naszym poprzednim artykule widzieliśmy, że Ethereum to nie tylko kryptowaluta, to inteligentna platforma zarządzania.

Platforma Ethereum zużywa Ether – token kryptowaluty do wykonywania operacji Ethereum. Ether jest używany jako paliwo do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji Ethereum i inteligentnych kontraktów, tak jak używamy benzyny do zasilania naszych samochodów.

Jednak w porównaniu z Bitcoinem Ethereum jest wciąż bardzo nowy i młody. Niewiele portfeli jest dostępnych do interakcji z inteligentnymi kontraktami, ponieważ technologia jest wciąż tak świeża.

Na szczęście dostępne są specjalne portfele Ethereum, które pozwolą nam w pełni współdziałać z platformą Ethereum.

Co to jest inteligentny portfel kontraktowy Ethereum?

Inteligentny portfel kontraktowy Ethereum

Portfele, które mogą przechowywać / handlować Ether, a także pozwalają użytkownikom pisać, utrzymywać, używać i wdrażać inteligentne kontrakty, nazywane są „portfelami inteligentnych kontraktów Ethereum”.

Inteligentne kontrakty to kody komputerowe, które sprawdzają, egzekwują i ułatwiają warunki umowy lub kontraktu. Te inteligentne kontrakty są wdrażane w łańcuchu bloków Ethereum pod adresem publicznym. Aby uzyskać dostęp do takich adresów, potrzebujesz specjalnych portfeli Ethereum, które mogą wchodzić w interakcję z kodem inteligentnej umowy.

  • Należy przeczytać: Czym są inteligentne kontrakty w odniesieniu do Ethereum?

Dostępnych jest tylko kilka inteligentnych portfeli kontaktowych, ponieważ technologia jest wciąż świeża.

Popularne portfele inteligentnych kontraktów Ethereum

1. MyEtherWallet

MyEtherWallet

MyEtherWallet to portfel internetowy. Jest napisany w Javascript i jest open-source. Jest to przyjazna dla użytkownika aplikacja do zabezpieczania Ethernetu i interakcji z inteligentnymi kontraktami.

Twierdzi, że jest portfelem offline, ponieważ używa przeglądarki komputera do generowania niezbędnych danych i nic nie jest nigdy przechowywane na serwerach MyEtherWallet.

Serwery MyEtherWallet

W interfejsie przeglądarki internetowej możesz nawet używać Ether przechowywanego na Trezorze lub Ledger Nano S.W ten sposób te portfele sprzętowe mogą również tworzyć, wdrażać i współpracować z inteligentnymi kontraktami.

MyEtherWallet działa jak każdy inny portfel, w którym możesz tworzyć klucze publiczne / prywatne, aby kupować / sprzedawać / handlować Ethereum.

MyEtherWallet ma również plik Rozszerzenie Chrome dostępny.

Dołącz do MyEtherwallet

2. Jaxx

Jaxx

Jaxx to mobilny portfel z wieloma kryptowalutami, który obsługuje interakcję z inteligentnymi kontraktami Ethereum.

W sekcji „Wyślij” ETH na Jaxx możesz wprowadzić swój adres ETH. Poniżej możesz zdefiniować „wartość gazu” i zobaczyć zalecaną „wartość gazu” dla tego kontraktu. Jeśli znasz konkretny adres, do umowy można również dodać niestandardowe dane lub ciągi znaków.

Jaxx jest dostępny na telefon komórkowy / tablet z iOS, Chrome & Rozszerzenia do Firefoksa i wersje na komputery Mac / Linux. Możesz pobrać Jaxx na dowolną platformę z tutaj.

Pobierz aplikację Jaxx z Google Play

3. Portfel mgły Ethereum

Portfel mgły Ethereum

Mist to oficjalny portfel biurkowy dla Ethereum. Po włączeniu Shapeshift w Mist możesz przechowywać, wymieniać lub wymieniać ETH na BTC (i odwrotnie).

Portfel biurkowy na Ethereum

Konfiguracja portfela Mist zajmuje trochę czasu, ponieważ musi on współdziałać ze wszystkimi węzłami Ethereum w celu synchronizacji. Po zakończeniu synchronizacji możesz pisać, wdrażać i używać inteligentnych kontraktów Ethereum, definiując „wartość gazu”.

Mgła jest teraz dostępna na Linuksie 32/64-bitowym, Windows 32/64 bitowym i Mac OS.

Pobierz Mist na różne platformy

4. Geth, Eth i Pyethapp

Geth, Eth i Pyethapp to trzy oficjalne portfele Ethereum zaimplementowane w różnych językach. Aby uzyskać dostęp do tych portfeli, musisz mieć pewną wiedzę programistyczną.

Te portfele są zwykle używane do wydobywania Ether, tworzenia kontraktów i wysyłania transakcji.

  • Geth – Portfel Geth Ethereum jest zaimplementowany w Idź programować język C..
  • Eth – Portfel Eth Ethereum jest zaimplementowany w Język programowania C ++.
  • Pyethapp – Portfel Pyethapp Ethereum jest zaimplementowany w Język programowania Python.

Te portfele są dostępne w systemach Windows, Linux i Mac.

Zainstalowanie i uruchomienie tych portfeli umożliwia:

  • Mój eter
  • Przekaż fundusze
  • Twórz inteligentne kontrakty i wysyłaj transakcje
  • Przeglądaj historię bloków

Pobierz i zainstaluj Geth / Eth / Pyethapp

Najlepsze portfele dla inteligentnych kontraktów Ethereum

Ethereum to obiecująca technologia, a przed nami jeszcze wiele innych innowacji. Te portfele to tylko kilka opcji dostępnych w ekosystemie Ethereum, które umożliwiają interakcję z inteligentnymi kontraktami i kupowanie / sprzedawanie / handel / wydobywanie Ether. Ale z mojego doświadczenia i z recenzji wynika, że ​​wyżej wymienione portfele są najlepsze.

Daj im szansę i daj mi znać o swoich doświadczeniach w sekcji komentarzy!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go w swojej sieci!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map