W ciągu ostatnich kilku lat pojawiła się dość dramatyczna liczba forków Bitcoin, w tym Bitcoin Cash, Bitcoin Gold i Bitcoin Diamond. Byli też wspaniali, ponieważ HODLerzy z BTC otrzymywali darmowe rozdane rozwidlone monety jako dodatkowe pieniądze.

W moich poprzednich postach na widelcach wspomniałem, że wszystkie te rozwidlone monety mają swój własny, unikalny program do zaproponowania dla Bitcoin, a niepowodzenie w wykonaniu spowodowało, że monety zostały rozwidlone jako darmowe monety zrzucane w powietrzu.

Również w tym roku śledzę ponad 10 widełek Bitcoin, które zostaną przesłane do posiadaczy BTC. Nie trzeba dodawać, że jak zawsze nie musisz się martwić, ponieważ CoinSutra, z całą należytą starannością, pomoże Ci odebrać rozdane monety, które są legalne.

Wraz ze wzrostem liczby wykonywanych wideł, ich sposób dystrybucji również ewoluuje. W 2018 r. Większość rozwidlonych monet zostanie zrzucona, co będzie wymagało podpisania wiadomości przy użyciu kluczy prywatnych, aby udowodnić, że faktycznie jesteś właścicielem bitcoinów, o które się ubiegasz.

I to jest właśnie powód, dla którego dziś napisałem – aby powiedzieć, jak bezpiecznie podpisywać wiadomości za pomocą kluczy prywatnych za pośrednictwem Ledger Nano S.

Uwaga: Można podpisywać wiadomości również za pomocą innych portfeli, ale w tym samouczku będę trzymał się Ledger Nano S, ponieważ inne portfele są poza zakresem tego artykułu.

Musisz przeczytać:

  • Recenzja Ledger Nano S: Co należy wiedzieć przed zamówieniem portfela Ledger
  • Które kryptowaluty są obsługiwane przez portfel Ledger?

Jak podpisać wiadomość swoim adresem Bitcoin & Dlaczego

Podpisywanie wiadomości za pomocą adresu Bitcoin za pomocą kluczy prywatnych nazywa się podpisem Bitcoin. Podpisując wiadomość w ten sposób, możesz udowodnić, że kontrolujesz konkretny adres Bitcoin, a tym samym dochodzić własności środków.

Możesz użyć tej funkcji, aby podpisać unikalną wiadomość i oznaczyć ją datą przy użyciu kluczy prywatnych. Następnie możesz przekazać tę podpisaną wiadomość każdemu użytkownikowi zewnętrznemu, który może zweryfikować Twoją własność środków.

Ale poczekaj!

Niektórzy z was prawdopodobnie zastanawiają się, dlaczego po prostu nie użyć swojego adresu publicznego, aby pokazać osobie trzeciej, że masz fundusze.

Pomyśl przez chwilę. Adres publiczny jest otwarty dla każdego do sprawdzenia, podczas gdy klucze prywatne decydują o tym, czy faktycznie kontrolujesz swoje bitcoiny.

Mówiąc logicznie, udowodnienie posiadania kluczy prywatnych jest w rzeczywistości dowodem na to, że jesteś właścicielem tych bitcoinów. Ale nie możesz i nigdy nie powinieneś wydawać swoich kluczy prywatnych, więc podpisujesz unikalną wiadomość swoim kluczem prywatnym, aby wygenerować podpisaną wiadomość, którą można zweryfikować za pomocą klucza publicznego.

W ten sposób nie musisz się martwić o przekazanie komukolwiek swoich kluczy prywatnych i możesz udowodnić, że jesteś właścicielem wspomnianego klucza publicznego (adres Bitcoin).

Krótko mówiąc, dostarczając podpisaną wiadomość i klucz publiczny, jesteś w stanie udowodnić własność kluczy prywatnych tego konkretnego adresu Bitcoin. Jak to się dzieje, to skomplikowana zagadka matematyczna, którą zostawię na inny dzień.

Jak podpisać wiadomość w portfelu Ledger Nano S.

1. Uruchom aplikację Ledger Wallet Bitcoin na pulpicie.

2. Podłącz urządzenie Ledger i wprowadź kod PIN.

3. Po podłączeniu urządzenia Ledger otwórz aplikację Bitcoin na urządzeniu. Zostaniesz poproszony o wybranie gotówki Bitcoin lub Bitcoin. Wybierz „Bitcoin”.

4. Po wybraniu „Bitcoin” zobaczysz ten ekran.

Wybierz „SEGWIT” lub „Legacy”, w zależności od typu adresu, w którym masz niezerowe saldo BTC.

5. W tym samouczku załóżmy, że masz niezerowe saldo BTC na „Legacy” i wybrałeś Legacy, aby wyświetlić ten ekran.

6. Teraz kliknij „Ustawienia” > „Narzędzia”, jak pokazano na powyższym obrazku, aby zobaczyć to:

7. Kliknij „Podpisz wiadomość”, aby wyświetlić poniższy ekran. Możesz wybrać adres BTC i wpisać wiadomość w polu wiadomości i kliknąć „podpisz”. Komunikat „CoinSutra – upraszczanie bitcoinów i kryptowalut” to tylko przykład. Zwykle wiadomość jest wysyłana przez stronę trzecią z prośbą o udowodnienie własności.

8. Po kliknięciu „Podpisz” zobaczysz to:

5. Następnie przejdź do urządzenia Ledger i potwierdź „Podpisz wiadomość” na swoim urządzeniu.

7. Po podpisaniu go na urządzeniu Ledger zobaczysz ten ekran. Skopiuj tekst między Begin Signature i End Signature. To, moi przyjaciele, jest twoja podpisana wiadomość.

Na powyższym obrazku Twój podpis to:

IAqCpjxYFTl / OtYzLYb8VVYgyspmiEj43GQoG8R10hLKVOWF6YNXdBlx2U08HEG + oyyu3eZGoYoAfFcRFcQ + dBM =

8. Skopiuj ten podpis i zapisz go w pliku i przekaż go ze swoim adresem publicznym dowolnej stronie trzeciej, aby udowodnić, że naprawdę kontrolujesz ten konkretny adres i bitcoiny na nim.

Wniosek

Moim zdaniem jest to bezpieczna droga dla Bitcoinów i innych widełek kryptowalut do dystrybucji rozwidlonych monet, ponieważ nie wymaga to importowania / eksportowania własnych kluczy prywatnych.

Jest to również bezpieczny sposób udowodnienia własności kluczy prywatnych bez ich ujawniania.

Istnieje również kilka innych portfeli, które mają cechy podpisu Bitcoin.

Niektóre z nich to rdzeń Bitcoin, Electrum, Blockchain.info, Coinomi itp.

Ale w tym samouczku wyjaśniłem to dla Ledger Nano S tylko dlatego, że jest to mój portfel.

To wszystko z mojej strony w tym artykule. Możesz zostawić komentarz lub zadać pytanie, jeśli takie istnieje.

Daj nam również znać: Czy korzystałeś już z funkcji podpisywania Bitcoin? Czy do tej pory odebrałeś jakieś rozwidlone monety, podpisując unikalną wiadomość??

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku & Świergot!

Podoba Ci się ten artykuł? Oto kilka innych artykułów, które powinieneś przeczytać:

  • 3 najlepsze portfele sprzętowe dla Bitcoin (+ obsługiwane Altcoiny)
  • Jak korzystać z Neo Wallet w Ledger Nano S z funkcją GAS Claim
  • Bitcoin Diamond (BCD): Pełna lista giełd diamentów Bitcoin
  • Konfigurowanie Ledger Nano S: przewodnik dla początkujących

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me