Dlaczego warto zamawiać jednocześnie 2 lub więcej portfeli sprzętowych?

Dziś odpowiem na bardzo intrygujące pytanie dotyczące portfeli sprzętowych.

Pytanie brzmi:

  • Dlaczego mielibyśmy mieć jednocześnie dwa lub więcej portfeli sprzętowych?

Przez długi czas nie byłem w stanie pojąć korzyści płynących z posiadania dwóch lub więcej portfeli sprzętowych jednocześnie. Co więcej, znałem wiele osób, które powstrzymywały się od posiadania tylko jednego portfela sprzętowego!

Dla tych, którzy nie wiedzą, „portfele sprzętowe” to portfele, które utrzymują klucze prywatne w trybie offline iz dala od łatwych do zhakowania urządzeń, takich jak komputery i smartfony. Jeśli nie dbasz o swoje prywatne klucze, włamanie jest tylko kwestią czasu. Dzieje się tak, ponieważ Twoje bitcoiny = Twoje klucze prywatne. Jeśli nie jesteś właścicielem swoich kluczy prywatnych, nie jesteś właścicielem swoich bitcoinów.

Aby dowiedzieć się więcej o portfelach sprzętowych, radzę przejrzeć ten wpis i ten post.

Wracając do naszego pierwotnego pytania…..

Dlaczego warto zamówić 2 lub więcej portfeli sprzętowych

1. Aby mieć dodatkową kopię zapasową.

Załóżmy, że masz tylko jeden portfel sprzętowy, który jest teraz uszkodzony lub zaginął. Na szczęście nie straciłeś monet, ponieważ nadal masz klucz nasion.

Portfel sprzętowy

Spieszysz się teraz, aby wydać swoje bitcoiny i oczywiście wychodzisz, szukając sposobów na przywrócenie portfela za pomocą klucza seed. Trafisz na pierwszy znaleziony portfel online i wprowadź tam swój klucz seed. Ale ten portfel nie był godny zaufania! Właśnie oddałeś swój klucz seed hakerowi, a teraz straciłeś wszystkie swoje monety!

Alternatywnie, gdybyś posiadał dwa portfele sprzętowe (takie jak Ledger lub Trezor), to bezpiecznie skonfigurowałbyś swój klucz seed i uzyskałby dostęp do przywróconego portfela bez żadnych problemów.

2. Posiadać dwa portfele klonowane.

Drugą korzyścią jest posiadanie dwóch portfeli klonów.


Ale jaka jest z tego korzyść?

Załóżmy, że trzymasz ogromną ilość Bitcoinów lub innych altcoinów i nie chcesz ryzykować ich utraty. Dlatego jesteś niezwykle ostrożny i chcesz zachować dwa portfele sprzętowe, które są identycznymi klonami. Jeden portfel, który chcesz trzymać w biurze lub domu ze względów księgowych / bezpieczeństwa, oraz inny portfel, który chcesz mieć zawsze przy sobie na wypadek konieczności dokonania szybkiej transakcji.

Zobacz ten post na Instagramie

Porównanie Trezor vs Ledger już wkrótce na CoinSutra.com #trezorwallet #Trezor #bitcoin #bitcoinwallet #ledgernano #ledger #ledgernanos #bitcointrading

Wpis udostępniony przez coinutra (@coinsutra) 28 lipca 2017 o 9:20 czasu pacyficznego

Myślę, że to sprytny sposób na zarządzanie swoimi funduszami, ponieważ masz teraz łatwy dostęp do wielu miejsc – w domu, w biurze lub w podróży. Jednocześnie, skoro sklonowałeś swój portfel, możesz również użyć tego drugiego jako kopii zapasowej na wypadek zgubienia drugiego.

Jak zrobić klon swojego portfela sprzętowego? Wykonaj następujące kroki:

  • Użyj drugiego urządzenia, aby skonfigurować ten sam klucz źródłowy, który został użyty podczas konfigurowania pierwszego urządzenia.
  • Ustaw kod PIN na drugim urządzeniu (kod PIN może być taki sam lub inny dla obu urządzeń).

Teraz sklonowałeś swój portfel, który pozwoli Ci oglądać i podpisywać każdą transakcję z dowolnego urządzenia.

3. Aby zmniejszyć ryzyko przechowywania BTC, tokenów opartych na Ethereum i altcoinów.

Ta narracja jest dla wszystkich (początkujących i zaawansowanych użytkowników).

Wszyscy wiemy, że Bitcoin i Ethereum są na czele listy kapitalizacji rynkowej kryptowalut, a za nimi plasują się liczne altcoiny (ponad 800 z nich). Każdego dnia Bitcoin, Ethereum i inne altcoiny stają się coraz cenniejsze, co wynika z ich rosnących limitów rynkowych.

W chwili pisania tego tekstu limity rynkowe są następujące:

  • Bitcoin- 69 miliardów dolarów
  • Ethereum- 30 miliardów dolarów
  • Inne altcoiny (w tym tokeny oparte na Ethereum)- 52 miliardy dolarów

Powyższe fakty jasno pokazują, że jeśli trzymasz jedną / wszystkie z tych trzech kategorii, to trzymasz w ręku coś bardzo cennego. Jest bardzo prawdopodobne, że wszystkie te trzy kategorie w przyszłości będą rosły w zawrotnym tempie.

Zobacz ten post na Instagramie

Stoisko Ledger Nano S tutaj na #btcmiami Nano S można kupić za jedyne 50 $ &# 128079;&# 127995; @LedgerHQ #bitcoin

Wpis udostępniony przez coinutra (@coinsutra) 17 stycznia 2017 o 10:45 czasu PST

Jeśli więc przechowujesz swoje kryptowaluty w jednym portfelu sprzętowym, jest to bardzo ryzykowne. Jest to ryzykowne, ponieważ stawiasz wszystkie swoje waluty na jeden klucz początkowy. Przypuśćmy, że zgubisz ten klucz; straciłeś teraz wszystkie swoje monety.

Z drugiej strony, jeśli trzymasz monety rozrzucone na różnych urządzeniach, nawet jeśli zgubisz jeden klucz, nie stracisz wszystkich swoich monet.

Aby dać wam przykład, umieściłbym Bitcoin w jednym portfelu sprzętowym, Ethereum (i tokeny oparte na Ethereum) w innym portfelu sprzętowym, a inne altcoiny w innym. W ten sposób jest najlepszym sposobem na ograniczenie ryzyka przechowywania wszystkiego pod jednym kluczem.

Zobacz: przewodnik krok po kroku dotyczący przechowywania Tokeny oparte na Ethereum w portfelu sprzętowym Ledger

4. W celach edukacyjnych.

Prawdą jest, że to pokolenie widziało wiele innowacji i wynalazków, znacznie różniących się od poprzednich pokoleń. Komputery, internet, a teraz kryptowaluty to wszystko, czego nawet nie można było sobie wyobrazić zaledwie 50 lat temu.

Wynalazek kryptowalut rozpoczął się od pionierskiego Bitcoina, który wynalazł Satoshi Nakamoto. I jest to bardzo dobrze znany fakt, że każdy nowy wynalazek i innowacja będzie musiał stawić czoła tarciom ze strony wielu warstw społecznych. Właśnie to widzimy teraz w przypadku kryptowalut.

Jednym z głównych obszarów oporu jest mit dotyczący tego, że korzystanie z kryptowalut nie jest bezpieczne. Czuję, że dzieje się tak, ponieważ wiele osób po prostu nie wie, jak je bezpiecznie obsługiwać i przechowywać.

Ponieważ coraz więcej osób uczy się o kryptowalutach, kapitalizacja rynkowa branży będzie nadal rosła. To właśnie teraz się dzieje. Więc jeśli będziemy w stanie uczyć ludzi o kryptowalutach, a także edukować ich, jak bezpiecznie je przechowywać i używać, to myślę, że ostatecznie kryptowaluty wyjdą na wierzch.

W ten sposób umożliwiamy rozwój Bitcoinów i kryptowalut.

Jednym ze sposobów, dzięki którym przyczyniam się do rozkwitu kryptowalut, jest bardzo klarowne pisanie na CoinSutra o kryptowalutach. Innym jest danie moim znajomym portfela sprzętowego, takiego jak mój (Ledger Nano S lub Trezor).

Niektórzy z was mogą pomyśleć, że musi to dużo kosztować, aby nadal rozdawać ludziom darmowe portfele sprzętowe. Ale nie martwię się o pieniądze.

Po pierwsze, moja początkowa inwestycja w Bitcoin i kryptowaluty wzrosła o ponad 200%, więc nie uważam, że to zły pomysł, aby oddać część tych pieniędzy z powrotem do ekosystemu kryptowalut w celach edukacyjnych.

Po drugie, nawet jeśli nie byłeś jednym z pionierów inwestorów, dajesz ludziom możliwość odkrywania kryptowalut. To ich zainteresuje i zainwestuje, sprawi, że powiedzą swoim znajomym, którzy również będą zainteresowani i zainwestują, a to ostatecznie doprowadzi do wzrostu cen we wszystkich dziedzinach. To jest bezpośrednia korzyść dla Ciebie.

Myślę, że podarowanie portfeli sprzętowych w celach edukacyjnych jest jednym z najlepszych sposobów wspierania rozwoju kryptowalut.

Popularne portfele sprzętowe

Teraz pytanie brzmi, które portfele sprzętowe powinieneś posiadać?

Oto moje dwie sugestie dotyczące najlepszych portfeli sprzętowych dla Bitcoin (i innych altcoinów).

Możesz zamówić je na ich oficjalnych stronach, korzystając z poniższych linków:

Zamów Ledger Nano S tutaj (mój osobisty ulubiony)

Zamów portfel Trezor tutaj

Jeśli chcesz zagłębić się w ich funkcjonalność lub funkcje i chcesz wiedzieć, co oferują te portfele sprzętowe, nie powinieneś szukać dalej. nasz kanał YouTube.

Więc to wszystko, co dziś dla Ciebie mam.

Teraz chcę usłyszeć od Ciebie: Ilu portfeli sprzętowych używasz? Które z nich lubisz najbardziej? Czy masz pytanie dotyczące portfeli sprzętowych Bitcoin / Altcoin? Pozwól nam usłyszeć swoje przemyślenia / komentarze / pytania / wątpliwości w komentarzach poniżej!

Miłego czytania, uczenia się i dzielenia się z coinsutra.community!

Oto kilka starannie wybranych artykułów, które powinieneś przeczytać dalej:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map