Co to jest NEO?

NEO to kryptowaluta, która znacznie zyskała na popularności i wartości w ciągu ostatniego roku. Podobnie jak większość kryptowalut, ta działa na blockchainie, ale ma pewne kluczowe różnice w stosunku do mas. Jedna z tych różnic, użycie GAS w łańcuchu bloków, spowodowała trochę zamieszania. Dlatego dzisiaj omówimy, czym jest NEO, czym jest GAS i jak łączą się, tworząc to, co znamy jako łańcuch bloków NEO.

Lepsze zrozumienie NEO

W przeciwieństwie do innych kryptowalut, NEO działa w systemie opartym na udziałach. A więc myśląc o tym, co NEO, lepiej myśleć o tym jako o zabezpieczeniu niż o kryptowalucie. W rzeczywistości każdy NEO jest uważany przez „NEO Smart Economy” za jedną część łańcucha blokowego NEO. Zasadniczo więc NEO jest częścią własności!

NEO wyemitował 100 milionów NEO lub 100 milionów akcji w łańcuchu blokowym NEO. NEO działa trochę jak akcje. W rzeczywistości NEO daje nawet właścicielom prawa głosu, które według jego biały papier, to miejsce, w którym wyprowadzana jest wartość w kryptowalucie.

Innym ważnym podobieństwem, jakie NEO przedstawia rynek papierów wartościowych, jest wykorzystanie dywidendy. Bardzo niewiele, jeśli w ogóle, innych kryptowalut działa w systemie dywidend. Każdy NEO lub posiadany udział otrzymuje dywidendę. Dywidenda jest wypłacana w systemie GAS (wyjaśnimy później, czym jest GAS). Te wypłaty dywidend są pobierane z opłat generowanych przez użytkowników, gdy działają w ramach NEO Smart Economy.

W prawdziwym duchu kryptowalut, GAS generowany z tytułu własności NEO będzie powoli spadał z roku na rok. Ten spadek ilości wytwarzanego GAZU będzie trwał do 2038 roku. W tym momencie 100 milionów GAZ zostanie wyprodukowanych w ramach NEO Smart Economy.

Co to jest gaz

GAZ jest bardzo ważną częścią systemu NEO. Zasadniczo uważa się, że GAS jest paliwo który utrzymuje NEO Smart Economy w ruchu. Docelowo użytkownicy podejmują się różnych zadań w ramach platformy NEO. Za każde z tych zadań naliczane są opłaty za wprowadzenie danych do łańcucha bloków.

Opłaty systemowe, które są generowane przez użytkowników podczas korzystania z platformy NEO, muszą być uiszczane w tak zwanym GASIE, co ostatecznie nadaje GASowi jego wartość. Opłaty generowane w wyniku działań mają zasadniczo na celu zapłacenie księgowym za opłaty księgowe, a także dodatkową opłatę za usługę, która jest dzielona między posiadaczy NEO, zwanych udziałowcami NEO. Wreszcie, GAS jest wykorzystywany jako zabezpieczenie depozytów powoływanych przez księgowych.

Połączenie tego wszystkiego razem tworzy NEO, „chińskie ethereum”

NEO jest często nazywany chińskim Ethereum i nie bez powodu. Ethereum był pierwszym blockchainem, który wykorzystywał inteligentne kontrakty, aby umożliwić użytkownikom dostęp do łańcucha bloków i tworzenie na nim aplikacji. Struktura NEO GAS w łańcuchu blokowym NEO pozwala na wiele takich samych funkcji.

W rzeczywistości Ethereum ma strukturę płatności podobną do GAS. Jednak waluta w łańcuchu blokowym Ethereum jest znana jako eter, a nie gaz. Niemniej jednak za każde działanie podjęte w łańcuchu blokowym Ethereum płaci się Ether.

Istnieje jednak kilka kluczowych różnic między nimi. Przede wszystkim NEO ma dość dużych zwolenników, a jednym z nich jest chiński rząd. W rezultacie NEO stał się pierwszy otwarty, publiczny projekt blockchain w Chinach! W tej chwili Ethereum nie jest wspierane przez żaden rząd ani organ regulacyjny.

Inna ważna różnica między nimi wiąże się z efektywnością energetyczną. Blockchain Ethereum działa na modelu proof of work. Obecnie NEO działa na tzw. Delegowanym bizantyjskim systemie odporności na awarie lub dBFT. Uważa się, że dBFT jest bardziej energooszczędny niż dowód pracy, choć różnica może nie być ogromna, może okazać się plusem dla górników NEO.

Niemniej jednak największa różnica między nimi dotyczy języków, na których działają. Ethereum działa w złożonym języku znanym jako Solidity. Niestety niewielu programistów zna ten język. Jednak NEO został zbudowany tak, aby inteligentne kontrakty można było pisać w C # i Javie, znacznie bardziej popularnych językach programowania. Uważa się, że pomoże to przyspieszyć przyjęcie NEO w porównaniu z Ethereum i innymi. W rzeczywistości to z powodu kluczowych czynników, takich jak te, NEO utorowało sobie drogę do pozycji 10 najlepszych kryptowalut.

Końcowe przemyślenia

Najlepsza odpowiedź na pytanie „Co to jest NEO?” jest prosta, jest to kryptowaluta inna niż wszystkie. Podczas gdy wielu porównywało ideę kryptowalut do papierów wartościowych, NEO jest pierwszą kryptowalutą, która pozornie działa jako zabezpieczenie. Jednocześnie wprowadza do Chin rewolucyjny model blockchain typu open source. Dzięki swoim unikalnym możliwościom, strukturze podobnej do papierów wartościowych i możliwości hostowania aplikacji i inteligentnych kontraktów tworzonych przez użytkowników, podobnie jak Ethereum, nic dziwnego, że NEO znalazł się w pierwszej dziesiątce liderów kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me