DeFi lub „zdecentralizowane finanse” były najczęściej omawianymi i najlepiej działającymi sektorami aktywów kryptograficznych w 2020 roku. DeFi jest bardzo obiecująca i ma na celu umożliwienie każdemu angażowania się w działalność finansową, taką jak pożyczki, pożyczki i handel zdecentralizowanymi aplikacjami lub dApps. 

Pojawienie się tego ekscytującego nowego ekosystemu kryptograficznego zaczęło budzić niepokój, ponieważ w ekosystemie DeFi zaczęły pojawiać się pęknięcia. Zakazane wysokie ceny gazu Ethereum oznaczają, że mniej finansowani użytkownicy są skutecznie wykluczani z korzystania z DeFi w opłacalny sposób. Długie czasy rozliczeń transakcji doprowadziły do ​​wyprzedzania i nieefektywności na rynkach.

Więc chociaż DeFi oferuje ogromny potencjał, w jaki sposób dotrze do głównego nurtu z tymi wyzwaniami? Cóż, pojawiają się nowe rozwiązania mające na celu sprostanie tym podstawowym wyzwaniom związanym ze skalowaniem i szybkością.

Co to jest ECOChain & jego natywny token EFG?

ECOChain opracował innowacyjny token o nazwie ECOChain Finance Growth (EFG), aby rozwiązać niektóre z podstawowych problemów związanych ze skalowaniem i szybkością, przed którymi stoi ekosystem Ethereum DeFi. EFG działa przede wszystkim jako token pożyczkowy w ekosystemie ESK i ma na celu wspieranie rozwoju aplikacji finansowych. Na przykład EFG odgrywa zasadniczą rolę w równoważeniu rynków pożyczkodawców i pożyczkobiorców.

Jeden z kluczowych atrybutów platformy ECOChain to jego prędkość i przepustowość, co czyni go odpowiednim do zastosowań DeFi. Blockchain może obsłużyć ponad 540 transakcji na sekundę, a bloki są rozliczane co 32 sekundy.

EFG to standardowy token ECRC-20, co oznacza, że ​​blockchain jest kompatybilny z Ethereum, a tokeny ERC-20 mogą być używane jako aktywa zabezpieczające dla EFG dApps przy użyciu monet ECOC. Za pomocą „opakowanych tokenów” i tokenów z kompatybilnych łańcuchów bloków, takich jak Ethereum, można wymieniać za pomocą atomowych swapów. Innymi słowy, aktywa takie jak bitcoin można opakowywać i przenosić w ramach ekosystemu EFG aplikacji DeFi. Opakowane tokeny są zgodne ze standardem ECRC-20, dzięki czemu mogą bez problemów dołączyć do dApp.

EFG dApp ma również rozwiązanie Oracle, które może wysyłać wiarygodne dane rynkowe do łańcucha bloków, które można wykorzystać do natychmiastowego tworzenia aplikacji DeFi. Istnieje stała podaż miliona tokenów EFG, a tokenów nie można tworzyć, bić ani spalać.

Użyj przypadków dla EFG i GPT

EFG będzie początkowo używany głównie do zaciągania i udzielania pożyczek, w których użytkownicy mogą najpierw zdeponować swoje ESK w systemie jako zabezpieczenie pożyczki. Następnie, jeśli chcą postawić EFG, aby pomóc w zabezpieczeniu mechanizmu konsensusu Proof of Stake, otrzymają codzienne nagrody za obstawianie, które są wypłacane w tokenach GPT, w zależności od czasu trwania i kwoty stawki EFG.

Więc co to jest GPT?

GPT to skrót od „Grace Period Token”, który jest wypłacany użytkownikom jako nagroda nie tylko za obstawianie EFG, ale także za opóźnienie likwidacji EFG, który jest używany do udzielania lub zaciągania pożyczek. Ta funkcja generuje popyt na token GPT, ponieważ opóźnianie wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego pozwala użytkownikom na bardziej efektywną alokację kapitału w celu optymalizacji zwrotów ze strategii handlowych DeFi.

Teorie finansowe wspierające projekt ECOChain

Podczas projektowania i rozwoju ECOChain wzięto pod uwagę kilka kluczowych teorii ekonomicznych, aby dostosować go do nowoczesnej gospodarki i promować wykorzystanie aplikacji DeFi:

  • Teoria cen arbitrażowych (APT)
  • Teoria wyceny opcji (OPT)
  • Model wyceny aktywów kapitałowych (CAPM)
  • Nowoczesna teoria portfela (MPT)
  • Hipoteza efektywnego rynku (EMH)

Chociaż szczegółowe badanie tych teorii wykracza poza zakres tego artykułu, pokrótce je omówimy. Zaczynając od teorii wyceny arbitrażu (ABT), który jest modelem wyceny opartym na podstawowym założeniu, że zwroty z inwestycji można przewidzieć, analizując liniową zależność między oczekiwanym zwrotem składnika aktywów a szeregiem zmiennych makroekonomicznych, które mogą mierzyć ryzyko tego składnika aktywów.

Teoria wyceny opcji (OPTOWAĆ) z drugiej strony wykorzystuje dane specyficzne dla produktów opcyjnych, takie jak zmienność implikowana, stopa procentowa, cena wykonania itp. do wyceny opcji. Dlaczego jest to przydatne? Cóż, dzięki lepszej wycenie produktów inwestycyjnych, takich jak opcje, rynek będzie bardziej wydajny. Mówiąc o wydajności, inną teorią finansową, którą ucieleśnia ECOChain, jest hipoteza efektywnego rynku (EMH), który w skrócie stwierdza, że ​​cena składnika aktywów, np. akcje takie jak APPLE (APPL) dokładnie odzwierciedlają wszystkie dostępne informacje o tych akcjach. Dlatego wszystkie ceny, które widzimy na rynku, są dokładnym odzwierciedleniem wartości rynku, innymi słowy rynek jest efektywnie wyceniany.

Model wyceny aktywów kapitałowych (CAPM) to model wyceny, który jest dobrze przyjęty na tradycyjnych rynkach i jest używany do wyceny inwestycji kapitałowych oraz kwantyfikacji ryzyka i oczekiwanych zwrotów. Nowoczesna teoria portfela (MPT) jest podobny do CAPM, ale jest bardziej dostosowany do inwestorów, którzy chcą obniżyć ryzyko swojego portfela, jednocześnie maksymalizując oczekiwane zwroty. Zwykle wiąże się to z posiadaniem zdywersyfikowanego portfela aktywów, które nie są skorelowane, więc gdy część twojego portfela traci wartość, inne części mają tendencję do wzrostu wartości. Więc masz to, wycieczka po gwizdku po teoriach finansowych, które ECOChain i token EFG mają uosabiać.

Co dalej z ECOChain i EFG?

ECOChain i EFG to kolejny kamień milowy w dziedzinie technologii blockchain i DeFi, który został stworzony przez programistów blockchain, którzy mają prawdziwą pasję do potwierdzania stawek i decentralizacji. Ponieważ ekosystem DeFi nadal rośnie w szybkim tempie, EFG może stać się popularnym blockchainem do obsługi tej rozwijającej się działalności. Kompatybilność EFG z innymi łańcuchami bloków, takimi jak Ethereum, umożliwia przepływ płynności DeFi do EFG, jeśli skalowanie i ceny gazu staną się barierą nie do pokonania w budowaniu aplikacji DeFi na Ethereum.

To jest sponsorowana historia. Jej treść nie stanowi porady finansowej. Pamiętaj, że wartość inwestycji i wszelkie dochody z nich mogą zarówno spaść, jak i wzrosnąć, więc możesz odzyskać mniej niż zainwestujesz. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja inwestycja jest odpowiednia, zasięgnij porady.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me