CoinFi: „Bloomberg For Crypto” wprowadza narzędzia handlowe kalibru Wall Street do Blockchain

To jest przewodnik sponsorowany i nie stanowi porady inwestycyjnej od CryptoCompare. Prosimy o zachowanie należytej staranności podczas zajmowania się jakąkolwiek pierwszą ofertą monet i nigdy nie inwestować więcej, niż możesz stracić.

Kiedy giełda i dane finansowe przeszły z sieci analogowych na cyfrowe w latach 70-tych i wczesnych 80-tych, Michael Bloomberg rozpoczął działalność, która zrewolucjonizowała sposób, w jaki inwestorzy akcyjni przetwarzali informacje.

To był słynny terminal Bloomberg. Ponieważ każdy poważny handlowiec musiał mieć terminal Bloomberg, aby handlować efektywnie, Bloomberg LP nadal jest właścicielem 29,4% 25-miliardowej branży danych finansowych – 36 lat od jej powstania. Gdy finanse przenoszą się z tradycyjnych rynków na blockchain, nastąpi podobne zakłócenie.

Szybko rozwijający się świat kryptowalut i instrumentów pochodnych stworzył niezwykle duży i trudny w nawigacji świat danych, co sprawia, że ​​znalezienie informacji potrzebnych do podejmowania inteligentnych decyzji w obecnym ekosystemie jest żmudnym i czasochłonnym dla inwestorów kryptowalutowych..

Obecnie nie ma dominujących platform analizy rynku dla krypto-inwestorów, takich jak terminal Bloomberg w akcjach – CoinFi będzie tą platformą w przestrzeni kryptowalut.

Co to jest CoinFi i jak to działa?

CoinFi to platforma kryptograficznej analizy finansowej. Platforma jest zasilana tokenem użytkowym – COFI. Bycie posiadaczem tokena COFI odblokowuje dostęp do najnowocześniejszej krypto finansowej inteligencji CoinFi za pośrednictwem dwóch głównych kanałów: 1) kryptowalutowe media finansowe i 2) technologia handlowa.

Po stronie mediów, poprzez ekosystem oparty na crowdsourcingu, a także wewnętrzny zespół analityków – CoinFi dostarczy zagregowane wiadomości kryptograficzne i informacje o cenach (podobnie jak Google Finance lub Yahoo Finance, ale dla kryptowalut zamiast akcji). Obecnie tak naprawdę nie istnieje jedno kanoniczne rozwiązanie, które pozwalałoby pojedynczemu inwestorowi kryptowalutowemu dowiedzieć się więcej o konkretnym altcoinie. Informacje te są rozproszone na różnych platformach, takich jak Twitter, Reddit, kanały Slack, grupy telegramów, osobiste blogi, podcasty, filmy z YouTube itp..

Ponadto trafność i jakość badań & analiza jest bardzo zróżnicowana – może zajść potrzeba przeczytania kilkunastu artykułów o średniej lub niskiej jakości, zanim odkryjesz prowokujący do myślenia fragment poparty mocnym rozumowaniem i weryfikowalnymi faktami.

Pytania typu „Co robi moneta?” Jaka technologia kryje się za monetą? Jaka jest jakość Dev. zespół?” to niektóre z typowych problemów i pytań, które wszyscy inwestorzy chcą ustalić na temat monety przed dokonaniem inwestycji.

Baza danych CoinFi umożliwi użytkownikom monitorowanie i analizowanie wiadomości z rynku kryptowalut w czasie rzeczywistym wraz z wykresami cen w sposób, który jest obecnie niemożliwy przy użyciu istniejących narzędzi. Zmienia bieżącą częstotliwość dostarczania wiadomości rynkowych z opóźnionych do zbliżonych do czasu rzeczywistego – co jest wymogiem dla poważnych inwestorów.

Jeśli chodzi o technologię, CoinFi zapewnia sygnały transakcyjne o kalibrze instytucjonalnym, aby pomóc ostrzec użytkowników o warunkach rynkowych, którymi są zainteresowani (takich jak skoki wolumenu obrotu lub możliwości arbitrażu), dzięki czemu ludzie mogą podejmować lepsze i szybsze decyzje handlowe. Platforma technologiczna CoinFi oferuje również zautomatyzowane boty handlowe, algorytmy handlowe i źródła danych.

Platforma zawiera wewnętrzne narzędzia opracowane przez byłych technologów z Wall Street, a także rynek, który zapewnia dostęp do sygnałów transakcyjnych pochodzących z crowdsourcingu. Użytkownicy, którzy przekazują swoje sygnały transakcyjne, otrzymają tokeny CoinFi proporcjonalne do oceny ich wartości przez społeczność.

ConFi Token


Token CoinFi (COFI) ma 2 podstawowe funkcje użytkowe – nie tylko odblokowuje dostęp do platformy analizy rynku CoinFi, ale także pomaga nagradzać współpracowników społeczności za wkład w badania, analizy, porady informacyjne i sygnały handlowe w ekosystemie CoinFi.

Wraz z rozwojem platformy firma przejdzie na model w pełni crowdsourcingowy, aby zapewnić badania, analizy i sygnały transakcyjne motywowane za pomocą tokenów CoinFi. Dostęp do zaawansowanych funkcji platformy i treści premium będzie wymagał tokenów obstawiania, aby nagrodzić właścicieli tokenów i zmniejszyć zmienność.

Kto jest zespołem odpowiedzialnym za ten projekt?

Zespół stojący za CoinFi to grupa bardzo doświadczonych handlarzy ulicznych, technologów i przedsiębiorców.

Po odejściu z funduszu hedgingowego, który pomógł współzałożycielowi w 2012 r., Aby handlować kryptowalutami w pełnym wymiarze godzin, były analityk Goldman Sachs i współzałożyciel CoinFi, Timothy Tam, zdał sobie sprawę, że infrastruktura danych finansowych, do której był przyzwyczajony w akcjach, prawie nie istniała w rynki kryptowalut.

Aby rozwinąć własne strategie handlowe, Tam – który ma również doświadczenie w informatyce – współpracował ze współzałożycielem technologii i wczesnym użytkownikiem bitcoinów, Hanem Changiem, aby opracować niestandardowe sygnały transakcyjne. Zatrudnił także kilku młodszych analityków giełdowych, aby pomogli mu przeprowadzić badania alternatywnych monet.

Po rozmowach z innymi handlowcami kryptowalut na temat narzędzi i badań, które tworzył na własne potrzeby handlowe, Tam i jego przyszli współzałożyciele szybko zdali sobie sprawę, że błyskawiczny wzrost rynków kryptograficznych drastycznie przewyższył infrastrukturę potrzebną handlowcom kryptowalut do tworzenia inteligentnych transakcje.

„W porównaniu z rodzajem narzędzi i analizą finansową na żądanie, do której mają dostęp inwestorzy akcyjni, rynek kryptowalut jest drastycznie niedostateczny” – mówi współzałożyciel CoinFi, Timothy Tam. „Obecnie nie ma odpowiednika terminalu Bloomberg dla krypto-inwestorów. Naprawdę wierzę, że CoinFi będzie tą platformą, a pozytywna reakcja na sygnały transakcyjne i analizy finansowe, które opublikowaliśmy do tej pory, potwierdza, że ​​społeczność inwestująca w kryptowaluty jest spragniona platformy, która dostarcza aktualnych wiadomości, dogłębną analizę finansową i solidny zestaw wysokiej jakości narzędzi handlowych ”.

Czy platforma jest obecnie dostępna? Jak to działa?

Zespół CoinFi ma dobrze dopracowany prototyp, który jest obecnie w zamkniętej wersji beta. W ramach przygotowań do pierwszej oferty monet (ICO), ich współzałożyciel, Timothy Tam, opublikował kilka filmów na blogu CoinFi, udostępniając niektóre z ekscytujących technologii, nad którymi zespół programistów pracował za kulisami.

Na przykład, oto fascynujące spojrzenie na to, jak mogą przewidzieć ruch cen monet, analizując przyspieszenia wolumenu obrotu.

Przewidywanie zmian cen monet poprzez przyspieszenie wolumenu

Obecnie testują również na żywo różne poziomy wyzwalania i filtry, aby poprawić dokładność tego sygnału i zminimalizować fałszywe alarmy, ale jak widać na filmie, ich testy historyczne pokazują, że sygnał przyspieszenia głośności CoinFi może już przewidywać ruch cen z wystarczającą dokładnością, aby kilka bardzo dochodowych transakcji.

Jeśli uznasz to za interesujące, współzałożyciel technologii, Han Chang, ma również film pokazujący podstawy tego, jak nietypowy wolumen obrotu koreluje z wiadomościami i ruchami cenowymi, używając wcześniejszej wersji alfa oprogramowania CoinFi.

Wykrywanie nieprawidłowego wolumenu obrotu jako predyktora ruchu cen

Mają szczegółowy plan dodatkowych funkcji, na których pracują stronie internetowej, niektóre funkcje mapy drogowej na 2018 r. obejmują uwolnienie sygnałów arbitrażowych i analizę nastrojów wiadomości, do których można uzyskać dostęp za pomocą tokena COFI.

Jak uzyskać dostęp do platformy CoinFi?

Kiedy platforma zostanie wydana w pierwszym kwartale 2018 r., Pierwszy poziom dostępu będzie wymagał postawienia co najmniej 10000 tokenów COFI, ale to minimum zostanie zniesione dla wczesnych użytkowników, którzy przyczynią się do sprzedaży tokenów.

CoinFi obecnie akceptuje rejestracje na białej liście za przedsprzedaż tokenów ICO, która rozpocznie się 15 stycznia 2018 r. i obejmuje początkowy poziom premii 20%.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map