Jednym z najbardziej pożądanych rezultatów dla Bitcoin i innych kryptowalut jest możliwość zastąpienia walut fiducjarnych i wykorzystania ich na całym świecie do codziennych transakcji i przelewów międzynarodowych. Podczas gdy niektórzy tak mówią nigdy się nie zdarzy, inni uważają, że jest to nieuniknione. Chociaż nie wiemy jeszcze, co jest prawdą, jedno jest pewne: jeśli nastąpi przejście z fiat na kryptowalutę, prawdopodobnie zajmie to lata, jeśli nie dekady, zanim to nastąpi.

Chociaż użytkownicy kryptowalut mogą z łatwością przesyłać sobie fundusze, nadal są zależni od walut fiducjarnych przy zakupie przedmiotów codziennego użytku, biorąc pod uwagę, że bardzo niewiele miejsc akceptuje kryptowaluty. Tak więc na krótką metę, jeśli fiat jest trudny do zastąpienia, dlaczego nie spróbować go ulepszyć, a nie od razu wymienić?

Część świata kryptowalut przyzwyczaiła się do idei rozwoju wraz ze starszym systemem finansowym, strategii, w której technologia blockchain może być zintegrowana z obecnym paradygmatem finansowym w sposób kooperacyjny, zamiast go obalać. Mając to na uwadze, wiele projektów w dziedzinie kryptowalut miało na celu stworzenie produktów zaprojektowanych z myślą o istnieniu walut fiducjarnych. Tak jest w przypadku stablecoinów.

Co to jest stabilna moneta?

Z grubsza rzecz biorąc, stablecoin to kryptowaluta oparta na łańcuchu blokowym, której wartość jest powiązana z wartością bardziej stabilnych aktywów, takich jak złoto, ropa lub waluty fiducjarne. W związku z tym stablecoiny zachowują tę samą wartość, co ich aktywa bazowe, łagodząc wysoką zmienność obecną obecnie na rynku kryptowalut.

Pęta lub USDT to popularny przykład stablecoina, w którym rezerwa w wysokości USD równa sumie wyemitowanych tokenów zostaje zdeponowana na skontrolowanym koncie bankowym – przeczytaj nasz przewodnik po Tether / USDT. Na platformie Tether użytkownicy mogli wpłacać i wypłacać prawdziwe dolary, a co za tym idzie, liczba tokenów rosła i malała w zależności od ilości dolarów obecnych na rachunku bankowym.

Chociaż USDT był używany przez długi czas jako zaufany stablecoin, niedawne plotki dotyczące legalności projektu i zarzutów „cząstkowej rezerwy bankowej”Doprowadziło dużą liczbę użytkowników do nieufności wobec projektu. Ponadto, brak płynności (możliwość wpłaty lub wypłaty prawdziwego USD) doprowadziło do wielu rozbieżności na rynkach USDT / USD oferowanych przez giełdy takie jak Kraken i inne.

Zarówno brak zaufania, jak i brak płynności okazały się przeszkodami przy próbie osiągnięcia idealnego modelu dla stabilnego monety.

TrueUSD, nowy projekt, który zbudował i uruchomił stablecoina, proponuje inną strategię radzenia sobie z tymi dwoma problemami i chociaż projekt jest młody, TrueUSD wydaje się dążyć do wyższego standardu, jak nawiązuje do nazwy.

Co to jest TrueUSD i jak to działa?

TrueUSD, część TrustToken platforma do tokenizacji aktywów jest opartym na blockchainie stablecoinem, który, choć podobny do USDT, wydaje się być bezpośrednią odpowiedzią na problemy obserwowane w Tether w ostatnich czasach. Oficjalny Witryna TrueUSD sama stwierdza:

„Chcieliśmy mieć zwykły stablecoin, bez konieczności ufania ukrytemu kontu bankowemu [firmy] lub specjalnemu algorytmowi”.

W systemie TrueUSD dolary amerykańskie są przechowywane na rachunkach bankowych wielu firm powierniczych, które podpisały umowy escrow, a nie na koncie bankowym kontrolowanym przez jedną firmę. Według TrueUSD, zawartość wspomnianych rachunków bankowych jest publikowana codziennie i podlega comiesięcznym audytom. Ta metoda przechowywania USD zapewnia, że ​​użytkownik może mieć większe zaufanie do TrueUSD, ponieważ zabezpieczone udziały nie są scentralizowane w żadnym podmiocie, ale zamiast tego rozłożone na wielu partnerów powierniczych.

Pod względem technologii TrueUSD implementuje ramy, które zapewniają, że nie są odpowiedzialni za wydawanie tokenów. Podczas gdy tokeny USDT są wydawane na łańcuchu bloków Bitcoin za pośrednictwem Protokół Omni, Tokeny TrueUSD (TUSD) są oparte na blockchainie Ethereum, co pozwala na bardziej zaawansowany mechanizm wydawania.

Jeśli ktoś chce uzyskać TrueUSD za pośrednictwem aplikacji online, będzie musiał zdać KYC / AML czek. Po zakończeniu mogą wysłać USD do jednego z partnerów firmy TrueUSD. Po zweryfikowaniu środków przez firmę powierniczą ich API poinstruuje inteligentny kontrakt TrueUSD, aby wydał tokeny w stosunku 1 do 1 i wysłał je na adres Ethereum powiązany z kontem pod ręką.

Będąc już w portfelu, tokeny można przesłać znajomemu lub wykorzystać jako płatność, łącząc zalety fiat (stabilność i zaufanie) z zaletami kryptowalut (obniżone opłaty i czasy przelewów). Użytkownik może również wymienić prawdziwe dolary amerykańskie, wysyłając tokeny TUSD z powrotem na adres inteligentnej umowy, który powiadomi firmę powierniczą i zainicjuje przelew bankowy na konto użytkownika.

Powyższy system weryfikuje, czy emisja odbywa się w zdecentralizowanym środowisku, które wykorzystuje wiele interfejsów API, co zapewnia, że ​​obsługa podstawowej waluty fiducjarnej jest lepsza niż poprzednie alternatywy.

Jak korzystać z TrueUSD (TUSD)

TrueUSD został stworzony z myślą o kilku przypadkach użycia, w tym prostych usługach finansowych, handlu i handlu online. Chociaż wokół tokena TUSD i innych nadchodzących TrueCoinów można zbudować bardzo zróżnicowaną infrastrukturę, potencjalnie najsilniejszym przypadkiem użycia jest zamiennik lub alternatywa dla USD na giełdach kryptowalut.

Na przykład Bittrex stworzył już rynek USDT / TUSD, umożliwiając swoim użytkownikom wymianę Tether na TrueUSD. Chociaż TrueUSD można nabyć na Bittrex, sama platforma TrustToken jest nadal w fazie rozwoju.

Możesz ubiegać się o dostęp do zakupu i realizacji TrueUSD tutaj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me