Co to jest Tether (USDT), jak go zdobyć i jak go przechowywać

Dolar Bitcoin

Co to jest Tether (USDT)? Jeśli Ty, czytelniku, wchodzisz w interakcje z kryptowalutami i aktywami przez dłuższy czas – a zwłaszcza jeśli handlujesz kryptowalutami – użyteczność stablecoinów prawdopodobnie stała się już jasna.

Dopóki nie musisz wymieniać kryptowalut na rzeczywiste pieniądze fiducjarne, monety stabilne pozwalają na naśladowanie funkcji gotówki w kryptowszechświecie – w szczególności funkcji stabilności. I chociaż wszyscy kochamy kryptowaluty, stabilność jest czymś, czego większość z nas potrzebuje – a większość kryptowalut jest wyraźnie niestabilna. 

A wśród stablecoinów stoi Tether (lub USDT), kochany i przerażający, wciąż większy niż jakikolwiek inny stablecoin. Tether istnieje już od jakiegoś czasu, a pierwszy USDT został „wybity” w 2014 roku.

Tokeny Tether są zabezpieczone w stosunku 1: 1 dolarami, które klienci lub inwestorzy wystawili przy ich zakupie. Nie ma własnego łańcucha bloków, ale raczej działa w skrypcie Bitcoin jako waluta drugiego poziomu. Ta warstwa na wierzchu Bitcoinów nosi nazwę Omni Layer.

Relacje Tether z branżą kryptowalut można opisać jako trwale ambiwalentne. Chociaż jest to najczęściej używany stablecoin, pojawiły się spekulacje, że Tether w rzeczywistości nie wspiera ich emisji prawdziwymi dolarami od klientów lub inwestorów – że po prostu drukują pieniądze! 

Cały blogi poświęciło się zebraniu szczegółów tej rzekomo oszukańczej operacji i wielu spekulowało, że Tether pewnego dnia obniżać całej branży kryptowalut.

Dzieje się tak, ponieważ od lat Tether i ściśle związana z nim giełda Bitfinex – którzy mają wspólne relacje bankowe i zarządzanie – walczą o utrzymanie długoterminowego dostępu do bankowości regulowanej. Wydawało się, że w pierwszej połowie 2019 roku ustaleń bankowych Tether ustabilizować – ale kto wie, na jak długo.

Tether’s Elastic Tether – The Tether Premium

Podczas ostatnich największych problemów bankowych Tether cena stablecoina znacznie odbiegała od jego wyceny 1: 1 USD aż o pięć procent. To premia spowodował, że bitcoin w parze USDT obrócił o sto lub więcej dolarów więcej niż bitcoin w parze USD, powodując spore spustoszenie na rynkach w tamtym czasie.

Ze względu na możliwość takich wahań cen prawdopodobnie dobrym pomysłem jest zachowanie czujności podczas korzystania z Tether – zwłaszcza jeśli używasz go do długoterminowego przechowywania.

Jak to zdobyć

Pomimo tych wszystkich zmartwień, Tether nie zapadł się jeszcze w ognisty wrak. Więc jeśli chcesz zaryzykować, używając go, oto jak.

Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem nabycia USDT jest kupienie go na prawie każdej giełdzie kryptowalut, z której obecnie korzystasz. Jest prawie powszechnie dostępny na znanych (a nawet nie tak znanych) giełdach. Można go kupić zarówno za pomocą waluty fiducjarnej, jak i wielu kryptowalut.

Chociaż Tether podlega coraz większej liczbie konkurencja z innych altcoinów – jedno i drugie scentralizowane i algorytmiczny – Tether będzie prawie zawsze dostępny.

Wiele altcoinów jest sprzedawanych bezpośrednio z Tether, co powoduje, że rynki te są bardziej płynne i niestabilne. Dzieje się tak, ponieważ wielu traderów i inwestorów trzyma Tether, aby nie wchodzić na rynki; a handel Tether bezpośrednio na altcoin zamiast konieczności wykonywania dodatkowego kroku w postaci kupowania bitcoinów lub Ether jest znacznie prostszy.

Bezpośrednio ze źródła

Innym sposobem na zdobycie Tether jest kupowanie go bezpośrednio od samej firmy.

Przeważnie jednak kupowanie bezpośrednio od Tether jest przeznaczone dla osób z głębokimi kieszeniami. Od dłuższego czasu wymiana Tethera na rzeczywiste dolary nie była dostępna. Pod koniec ubiegłego roku usługa została wznowiona – ale tylko dla osób posiadających minimum 100 000 Żetony uwięzi.

Kontaktowanie się bezpośrednio z bramką Tether wymaga pełnej rejestracji (za opłatą) i przedłożenia KYC / AML. Ponadto obywatele lub rezydenci USA są zabroniony z korzystania z oficjalnej bramy Tether.

Jeśli jednak nadal chcesz kupować bezpośrednio od Tether, oto jak to zrobić:

Część 1 – Utwórz konto w Tether.io

Krok 1: Kliknij tutaj aby przejść do Tether.to

Krok 2: Kliknij “Zapisz się”, Aby utworzyć konto

Krok 3: Podaj swoje dane osobowe i kliknij „Utwórz konto

Krok 4: Twoje konto zostanie utworzone. Aby z niego skorzystać, musisz aktywować uwierzytelnianie dwuskładnikowe, co również zapewni dodatkową warstwę bezpieczeństwa na Twoim koncie. Kliknij “Strona bezpieczeństwa

Krok 5: Wybierz metodę aktywacji 2-FA za pomocą. Zamierzamy wybrać „Google Authenticator

Krok 6: Zeskanuj kod QR (1) lub wpisz kod (2) w Google Authenticator

Krok 7: Otrzymasz kod (który zmienia się co jakiś czas). Wpisz kod i kliknij „Włączyć

2-FA jest teraz aktywny. Aby uzyskać dostęp do konta, będziesz potrzebować telefonu, więc upewnij się, że go nie zgubisz.

Krok 8: Teraz przejdź do swojego adresu e-mail i kliknij link aktywacyjny wysłany przez Tether

Twój e-mail zostanie potwierdzony

Część 2 – Zweryfikuj swoją tożsamość

Aby wpłacić lub wypłacić USD, musisz najpierw przejść proces weryfikacji

Krok 1: Kliknij "Twoja nazwa użytkownika" w prawym górnym rogu

Krok 2: Kliknij "Weryfikacja"

Krok 3: Wybierać "Indywidualny Weryfikacja"

Krok 4: Teraz przewiń w dół. Poświęć trochę czasu na przeczytanie wyświetlonych informacji, ponieważ pomogą one w procesie weryfikacji

Krok 5: Kliknij "Przejdź do weryfikacji indywidualnej"

Krok 6: Wypełnij wszystkie wyświetlane sekcje, aby w pełni zweryfikować swoje konto. Kliknij "Zaczynać" aby rozpocząć każdą sekcję

Część 3 – Wyślij / Odbierz / Wycofaj

Wysyłanie i otrzymywanie USDT jest dość proste. Otrzymasz adres portfela Bitcoin, za pomocą którego możesz otrzymywać środki USDT. Wszystko, co musisz zrobić, to iść do "Dodać fundusze":

Zostanie wyświetlony adres portfela, którego można użyć do otrzymania USDT lub Bitcoin:

Aby odzyskać środki z konta bankowego, kliknij "Fundusz z banku" i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami

Aby wysłać USDT lub Bitcoin, po prostu przejdź do "Wyślij fundusze"

Następnie wprowadź adres Bitcoin i kwotę USDT, którą chcesz wysłać. 

Aby przeliczyć i wysłać USDT na swoje konto bankowe, kliknij "Wycofać" i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami

Na koniec możesz również przekonwertować swoje BTC na USDT i odwrotnie. Po prostu kliknij "Konwertować" i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami

 

I to wszystko! Możesz teraz swobodnie korzystać z USDT. Pamiętaj, że aby przeliczyć USDT na USD i odwrotnie, musisz zweryfikować swoje konto.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map