Ataki DDoS istnieją już od jakiegoś czasu i stają się coraz bardziej powszechne podczas prowadzenia biznesu internetowego. Giełdy kryptowalut, takie jak Bitfinex i Kraken, są tego doskonałym przykładem. Obie były ostatnio atakami DDoS, w 2017 r. W zeszłym roku ataki DDoS kosztowały firmy około 150 miliardów dolarów i, według w witrynie securelist.com ataki DDoS zmieniają się „z czegoś nowego w codzienne zjawisko”, dzięki wykorzystaniu botnetów.

Obecne usługi ochrony przed atakami DDoS mają wiele problemów, takich jak przestarzały model subskrypcji, niskie prędkości, a nawet brak bezpieczeństwa. Samo Cloudflare jest atakowane przez DDoS i zostanie wyłączone tego lata na kilka godzin. Chociaż hakerzy, którzy przeprowadzają te ataki za pośrednictwem botnetów, znaleźli sposób na wykorzystanie rozproszonych zasobów w dość efektywny sposób, zwykli użytkownicy Internetu jeszcze tego nie robią.

Problem DDoS jest bardzo realny i faktycznie bardzo powszechny w przypadku nadchodzących ICO. W rzeczywistości kilka ICO było atakami DDoS i musiało opóźnić swoją publiczną sprzedaż, nie wspominając o ogromnej reputacji i szkodach ekonomicznych, które ponieśli na kilka godzin przed uruchomieniem. Jest to możliwe, ponieważ obecne scentralizowane rozwiązania są niezwykle drogie i łatwe do usunięcia i wykorzystania.

To jest gdzie Gladius wchodzi.

Co to jest Gladius i jak to działa?

Plik Gladius Network to zdecentralizowana platforma stworzona w celu ochrony przed atakami DDoS i przyspieszenia działania stron internetowych za pośrednictwem CDN. Aby to zrobić, Gladius wykorzysta globalną sieć uczestników, którzy będą wynajmować / wykorzystywać swoją bezczynną przepustowość, aby chronić i przyspieszać witryny internetowe, zapewniając ochronę DDoS i uczestnicząc w globalnej sieci dostarczania treści (CDN).

Więc jak to działa? Platforma Gladius pozwoli każdemu, kto ma komputer i połączenie z Internetem, zainstalować proste oprogramowanie i rozpocząć wynajmowanie wolnej i niewykorzystanej przepustowości. Użytkownicy, którzy współdzielą swoje zasoby przepustowości (węzły), będą wtedy mogli obsłużyć „ciągły strumień żądań weryfikacji połączeń z serwisami WWW” i zablokować złośliwą aktywność jako grupa. Współzałożyciel Gladius, Max Niebylski stwierdził:

„Gladius upija dwie pieczenie na jednym ogniu, wykorzystując nieużywane zasoby do zbudowania solidnej sieci, dzięki której strony internetowe ładują się szybciej, a mimo to pozostają silne w przypadku ataków typu powódź sieciowa. Zazwyczaj więcej ludzi oznacza mniej bezpieczeństwa i pewności. Jednak Gladius całkowicie zmienia ten paradygmat, wykorzystując liczby na naszą korzyść. Wykorzystanie łańcucha bloków do stworzenia sieci zaufania umożliwia nam rozpowszechnianie wrażliwych i ważnych informacji na całym świecie, pozostając w pełni zaszyfrowanymi ”.

W systemie Gladius technologia blockchain jest wykorzystywana jako warstwa motywacyjna, umożliwiając użytkownikom zdobywanie tokenów Gladius (GLA) za każde zatwierdzone żądanie witryny. Nagrody przydzielane węzłom są finansowane przez strony internetowe szukające ochrony. Webmasterzy będą żądać usług na stronie Gladius, płacąc tokenem GLA (który można również kupić na stronie Gladius).

Gladius umożliwi również webmasterom kupowanie usług sieci dostarczania treści (CDN). Usługi te są również świadczone przez węzły tworzące Gladius Network, co pozwala im otrzymać nagrodę GLA za swoje usługi. Zdecentralizowany charakter sieci Gladius pozwala na znacznie szybsze czasy, biorąc pod uwagę, że klienci są podłączeni do węzła znajdującego się w pobliżu, zamiast łączyć się z odległym centrum danych.

Dzięki temu Gladius jest w stanie znacznie zwiększyć wydajność witryn internetowych, pozwalając im zaoszczędzić tysiące na rzadko używanych subskrypcjach ochrony DDoS, a także szybciej dostarczać treści. Wszystko to, jednocześnie otwierając strumień przychodów dla właścicieli bezczynnej / wolnej przepustowości, którzy pomagają „chronić i przyspieszać witryny internetowe na całym świecie”.

Przeczytaj oficjalny dokument tutaj.

Żeton Gladiusa & I CO

Token Gladius (GLA) to token ERC20 oparty na łańcuchu blokowym Ethereum. Jest kluczowym elementem sieci Gladius, biorąc pod uwagę, że jest jedyną walutą używaną do kupowania ochrony DDoS i usług CDN od węzłów sieci Gladius. Podczas gdy większość nagrody jest przydzielana do węzła, niewielki udział jest używany do tworzenia i obsługi protokołów.

W celu sfinansowania rozwoju i marketingu sieci, a także wydajnej dystrybucji tokena GLA, będzie hostowana pierwsza oferta monet (ICO). Trwa przedsprzedaż Gladiusa, a publiczne ICO rozpocznie się 1 listopada i potrwa do 30 listopada 2017 r. Przydział tokenów ICO stanowi 60% całkowitej podaży tokenów i będzie dostępny za 0,002 ETH każdy. Limit finansowania ICO wynosi 83333 ETH. – Zobacz szczegóły ICO tutaj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me