Porozmawiajmy dzisiaj o opodatkowaniu Bitcoin / kryptowalut.

Widziałem wielu milenialsów z niepokojem rozmawiających o krajach kryptowalut wolnych od podatku i przepisach podatkowych w ich krajach. Ci millenialsi, podobnie jak ty i ja, są również inwestorami Bitcoin / kryptowalutami i HODLerami.

Moim zdaniem Bitcoin / kryptowaluty nie powinny być opodatkowane, ponieważ już kupujemy kryptowaluty za nasze ciężko zarobione pieniądze który jest już opodatkowany w naszych krajach. Myślę więc, że po pierwotnym podatku od zysków kapitałowych nie powinno być żadnego opodatkowania, w przeciwnym razie będzie to podobne do podwójnego opodatkowania tych samych pieniędzy.

Ale hej, to tylko moja opinia…

Zachęcona tą dyskusją, dziś robię ten post, aby trochę o nim opowiedzieć wolne od podatku kraje kryptowalutowe.

Kraje kryptowalut wolne od podatku!?!?

Pierwsze oczywiste pytanie, które może przyjść do głowy, to:

  • Czy są jakieś kraje na świecie, w których Bitcoin / inne kryptowaluty nie są opodatkowane??

A odpowiedź brzmi TAK! Tam są!

Ale niektóre kraje są naprawdę zdezorientowane, czy uznać Bitcoin / kryptowaluty za towar, walutę czy aktywa.

Więc dopóki to zamieszanie nie zostanie rozwiązane, będę mówić o niektórych krajach rajów podatkowych dla Bitcoin / kryptowalut, które mogą Ci pomóc.

Uwaga: W różnych krajach istnieją różne rodzaje podatków od Bitcoin (np. GST, VAT, podatek od usług, CGT (podatek od zysków kapitałowych) itp.)… Ale w tym artykule będziemy mówić tylko o CGT (podatku od zysków kapitałowych), ponieważ taki, który ma znaczenie dla użytkowników końcowych lub inwestorów takich jak my.

Kraje podatkowe Bitcoin

# 1 Niemcy

W Niemczech Bitcoin i inne kryptowaluty nie są uważane za towar, akcje ani jakąkolwiek walutę. Zamiast tego te rzeczy są uważane za prywatne pieniądze w sposób podobny do obcej waluty.

Handel bitcoinami / altcoinami jest traktowany jako prywatna sprzedaż zgodnie z regułą 23 EStG który ma świadczenia wolne od podatku.

Zgodnie z tą zasadą każdy handlujący bitcoinami / altcoinami jest całkowicie zwolniony z podatku, jeśli jego zyski kapitałowe nie przekraczają 600 EUR. Ponadto, jeśli przedsiębiorca sprzedaje swoje bitcoiny / altcoiny po okresie jednego roku lub dłużej, te zyski kapitałowe są również całkowicie zwolnione z podatku.

Więc załóżmy, że jesteś w Niemczech… Kupiłeś 1 BTC 1 sierpnia 2015 r. I kupiłeś 1 BTC 1 września 2017 r. 2 września 2017 r. Sprzedałeś 1 BTC, który kupiłeś 1 sierpnia 2015 r. W tym scenariuszu nie jesteś nie musisz płacić żadnych zysków z podatku od kapitału po wypłaceniu pierwszego BTC w formie fiducjarnej.

Ze względu na te zasady myślę, że jest to raj wolny od podatku dla średnio- i długoterminowych hodowców.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz tutaj i tutaj.

# 2 Singapur

Singapur był historycznie krajem przyjaznym pod względem przepisów dotyczących kapitału. Dlatego w scenariuszu walut cyfrowych, takich jak Bitcoin, podjęto wyjątkowy krok.

Tutaj Bitcoin nie jest uważany za walutę ani towar.

Firmy zaangażowane w handel walutami cyfrowymi są opodatkowane od zysków uzyskanych z ich działalności, ale w przypadku osób fizycznych nie ma szczególna zasada.

Więc jeśli jesteś w Singapurze, możesz ominąć zyski kapitałowe Bitcoin / kryptowalut, omijając je czynniki determinujące handel.

Po przeanalizowaniu tych czynników okazuje się, że długoterminowy, regularny inwestor nie zostanie opodatkowany, gdy zrealizuje gotówkę.

# 3 Białoruś

Białoruś, kraj bez dostępu do morza w Europie Wschodniej, pokazał sygnały bardzo liberalnego podejścia do walut cyfrowych, takich jak Bitcoin, Ethereum itp..

22 grudnia 2017 r. Prezes Białoruś Aleksander Łukaszenko zalegalizował kryptowaluty w tym ICO i inteligentne kontrakty. I nie tylko to, ale zadeklarował wydobywanie kryptowalut, handel i zyski kapitałowe na kryptowalutach & ICO będą również wolne od podatku przez następne 5 lat do 1 stycznia 2023 r.

Myślę, że to bardzo sprytne posunięcie i otwiera wrota dla legalizacji kryptowalut na arenie międzynarodowej.

# 4 Słowenia

Słowenia to kolejny raj podatkowy Bitcoin dla inwestorów indywidualnych, w którym zyski kapitałowe nie są opodatkowane i nie są traktowane jako część ich dochodu.

Ale firmy zajmujące się Bitcoin / kryptowalutami są opodatkowane, podobnie jak osoby fizyczne otrzymujące dochody w Bitcoin.

Ale wszystkie te przepisy pojawiły się dawno temu w 2013 r. I od tego czasu nie było dalszych aktualizacji w słoweńskiej ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych..

Możesz przeczytać o tym tutaj Słoweńska ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych od Bitcoin (zarchiwizowane przez użytkownika Reddit o nazwie „calyxxx”, a także potwierdzone przez Coindesk w ich kontynuacji).

Opodatkowanie Bitcoina

Na razie są tylko te kraje, które jawnie i oficjalnie zajęły stanowisko w sprawie zwolnienia z podatku zysków kapitałowych z Bitcoin / kryptowalut.

To powiedziawszy, wiele krajów jest „nieoficjalnymi” rajami podatkowymi dla Bitcoinów, ponieważ nie mają tam żadnych podatków od zysków kapitałowych. Niektóre z tych krajów są Hongkong, Nowa Zelandia, Szwajcaria, Barbados, MalezjaMauritius, i inni.

Jeśli więc mieszkasz w jednym z wyżej wymienionych krajów, ciesz się wolnością kapitału. A jeśli nie jesteś z tych krajów, możesz się tam przenieść!

Niezależnie od scenariusza, w którym się znajdujesz, rozpowszechniaj słowo Bitcoin z CoinSutra!

To wszystko z mojej strony.

Adios!

Ta lista jest wynikiem wielu badań. Jeśli znasz inne kraje, w których Bitcoin / kryptowaluty są zwolnione z podatku, podziel się nim z nami w komentarzach poniżej i nie zapomnij udostępnić dowodu!

Polub ten post? Udostępnij to znajomym!

Oto więcej ręcznie wybranych artykułów, które musisz sprawdzić w następnej kolejności:

  • Czego nie robić po zainwestowaniu w Bitcoin & Inne krypty
  • Recenzja CEX.io: Czy ta platforma jest bezpieczna do kupowania Bitcoin & Eter?
  • Kraje przyjaźnie nastawione do Bitcoin [edycja 2018]
  • Earn.com: najłatwiejszy sposób na zarabianie dodatkowych kryptowalut
  • Jak zacząć inwestować w bitcoiny – przewodnik dla początkujących

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me