Pomyśl o tym przez chwilę – budzisz się i sprawdzasz swój portfel Bitcoin, aby zobaczyć, że brakuje Twoich bitcoinów!

Podczas dalszych poszukiwań może się okazać, że zostały one przeniesione na inny adres publiczny, dla którego nie kontrolujesz kluczy prywatnych.

Czy możesz sobie wyobrazić, jak straszny mógłby być taki scenariusz?

Cóż, wiem, że niektórzy z was tam byli i to jest dokładne z powodu braku samokształcenia i świadomości.

Ale teraz minęły dawne czasy, w których trzeba się kłopotać i przechowywać długie ciągi kluczy prywatnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Teraz jest więcej lepszych sposobów, dzięki którym możesz zabezpieczyć swoje Bitcoiny i inne kryptowaluty, z których jeden polega na użyciu fraz mnemonicznych i haseł mnemonicznych za pośrednictwem portfela HD.

Nie musisz się martwić, jeśli nie znasz teraz tych terminów. Pod koniec tego artykułu będziesz miał uśmiech na twarzy.

Co to jest wyrażenie mnemoniczne & Hasło mnemoniczne

Cóż, te dwa terminy wyglądają podobnie, ale tak nie jest. Są jednak ze sobą powiązane. Zagłębmy się w nie pojedynczo i pomóżmy w końcu skorelować oba.

 • Zwroty mnemoniczne

Fraza mnemoniczna, fraza regeneracyjna mnemoniczna, ziarno mnemoniczne, klucz zarodka i słowa źródłowe to różne nazwy tej samej rzeczy. Jeśli złamiesz „wyrażenie mnemoniczne”, zrozumiesz, że „mnemonik” oznacza „system, taki jak wzór liter, pomysłów lub skojarzeń, który pomaga w zapamiętaniu czegoś, podczas gdy „Fraza” oznacza „małą grupę słów”.

Na podobnej koncepcji, w dziedzinie Bitcoin lub kryptowalut, mamy mnemoniczne wyrażenie. Te zwroty mnemoniczne przechowują wszystkie informacje potrzebne w dowolnym momencie do odzyskania bitcoinów lub altcoinów.

Za każdym razem, gdy tworzysz nowy portfel, portfele monitują o zapisanie 12, 18 lub 24-wyrazowych zwrotów mnemonicznych lub nasion na kartce papieru lub w jakimś bezpiecznym miejscu. Odbywa się to w celu zapewnienia kopii zapasowej w scenariuszu, w którym urządzenie zepsuje się lub stanie się bezużyteczne z jakiegokolwiek powodu. W takich przypadkach wszystko, czego potrzebujesz, to zwrot mnemoniczny, aby odzyskać wszystkie swoje środki.

Nie tylko to, istnieje kilka innych korzyści wynikających z używania wyrażenia mnemonicznego:

 • Łatwo czytelne dla ludzkich oczu
 • Łatwe do przechowywania, zarządzania i zabezpieczania
 • Łatwe do zapamiętania
 • Łatwo to ukryć innymi słowami itp…

Przykład 12-wyrazowej frazy mnemonicznej:

czarownica upadek praktyka karmić wstyd otwarta rozpacz droga potok znowu lód najmniej

Fraza mnemonicznaKolejny przykład frazy na papierze

Dlatego najważniejsze jest to:

„Jeśli nie jesteś właścicielem wyrażenia mnemonicznego, nie jesteś właścicielem swoich kryptowalut”.

 • Hasło mnemoniczne

Dlatego też niezwykle ważne staje się nauczenie się, jak bezpiecznie zabezpieczyć swoje wyrażenia mnemoniczne dla portfeli Bitcoin i innych kryptowalut. I tutaj pojawia się mnemoniczne hasło.

Pozwól, że wyjaśnię to dalej.

Frazy mnemoniczne są jak kopie zapasowe, które mogą przechowywać dla Ciebie wszystkie i dowolną liczbę bitcoinów, ale poleganie tylko na ciągu słów w celu zabezpieczenia wszystkich środków jest dość niebezpieczne.

Dlatego istnieje mnemoniczne hasło, które jest rodzajem drugiego lub dwuskładnikowego uwierzytelniania dla twojego portfela kryptograficznego.

Za każdym razem, gdy tworzysz nowy portfel, portfel podaje mnemoniczną frazę, aby go bezpiecznie przechowywać, ale niektóre portfele wymagają również hasła w celu zaszyfrowania 12, 18, 24-wyrazowej frazy mnemonicznej. To dodatkowe hasło lub słowo nazywa się hasłem.

Dodaje to drugą warstwę bezpieczeństwa do twojego portfela kryptograficznego, a zarówno fraza mnemoniczna, jak i dodatkowe słowo (hasło / hasło) są wymagane do odzyskania portfela.

Niektóre portfele nazywają to hasło „Rozszerzenie nasion”„Rozszerzenie mnemoniczne”, „sól” lub „13/25 słowo”. Hasło mnemoniczne można zapisać obok wyrażenia mnemonicznego lub można je zapamiętać, aby utworzyć dwuskładnikową frazę mnemoniczną, w której oba – „Coś, co masz”  tj. fraza mnemoniczna i „Coś, co wiesz”, tj.hasło mnemoniczne – są wymagane do odblokowania bitcoinów lub altcoinów.

Dlatego ta funkcja jest potężna i może zaoszczędzić twoje fundusze nawet w najgorszym przypadku, gdy twoje ziarno lub fraza mnemoniczna zostanie skradziona, a nawet zobaczona przez innych.

Uwaga: Należy zachować to dodatkowe słowo, tj. Hasło, jako coś, co jest bardzo trudne do odgadnięcia lub złamania przez brutalną siłę. Pamiętaj też, że zawsze pamiętaj o tym haśle, ponieważ zapomnienie go spowoduje trwałą utratę bitcoinów lub altcoinów przechowywanych w tym portfelu.

Wniosek

Nie mogę bardziej podkreślić faktu, że jeśli interesujesz się kryptowalutami, jesteś niezależny także w przypadku swoich pieniędzy. Nikt nie kontroluje tutaj twoich pieniędzy i jesteś jedynym odpowiedzialnym za ich zabezpieczenie.

Dlatego zawsze zaleca się przestrzeganie najlepszych praktyk dotyczących zabezpieczania frazy mnemonicznej i hasła mnemonicznego. Oto kilka sposobów, aby zrobić to samo: Jak zapewnić bezpieczeństwo i ochronę materiału siewnego do odzyskiwania.

Ponadto najlepiej wykorzystaj funkcję hasła zgodnie z własnymi możliwościami, używając portfeli obsługujących hasła, takich jak te:

Możesz również dowiedzieć się o funkcji hasła z naszego filmu Trezor, jak pokazano poniżej.

Jeśli podoba Ci się ten post, nie zapomnij udostępnić go na Twitterze i Facebooku.

Oto kilka innych starannie wybranych artykułów, które możesz przeczytać dalej:

 • 20 przewodników po kryptowalutach dla początkujących, które trzeba przeczytać
 • Najlepsze sposoby na zarabianie pieniędzy na kryptowalutach
 • Najlepsze portfele do przechowywania tokenów ERC20
 • Najlepsze sposoby na zamianę bitcoinów na gotówkę [Fiat]
 • Earn.com: najłatwiejszy sposób na zarabianie dodatkowych kryptowalut

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me