9 Anonimowych kryptowalut, o których powinieneś wiedzieć

Czy wiesz, że Bitcoin nie jest naprawdę anonimowy?

Bitcoin, który był postrzegany przez wielu jako anonimowa waluta lub sposób płatności we wczesnych latach, jest w rzeczywistości pseudonimową kryptowalutą.

Ten brak anonimowości poważnie utrudnia zamienność prawdziwego systemu walutowego, ale obecnie twórcy rdzenia Bitcoin nie zwracają uwagi na ten problem. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że są zbyt zajęci problemami skalowalności Bitcoina.

W rezultacie coraz więcej walut rośnie od czasu do czasu i próbuje rozwiązać problemy z prywatnością / anonimowością / zamiennością za pomocą różnych podejść..

Powiedziałbym, że wyścig zbrojeń w tworzeniu najlepszej anonimowej i prywatnej kryptowaluty już się rozpoczął w tej kryptosferze.

Obecnie istnieje ponad 10 takich kryptowalut, które próbują lub przynajmniej twierdzą, że są anonimowe i lepsze od swoich rówieśników.

Wymienię tutaj niektóre z tych walut, ponieważ myślę, że jeśli jesteś częścią tego ekosystemu, to powinieneś o nich wiedzieć.

Ponadto kiedyś w przyszłości niektóre z tych walut będą głównie używane w głównym nurcie, ponieważ użytkownicy stopniowo dowiadują się, dlaczego prywatność finansowa ma znaczenie.

Więc bez dalszych bla bla…oto lista krypt, które śledzę.

9 Anonimowych kryptowalut

1. Monero

Monero jest niewątpliwie najlepszą kryptowalutą, jeśli chodzi o prywatność.

Jest tak bezpieczny / anonimowy i prywatny, że nie widać nawet kwoty transakcji między różnymi stronami. Nawet organy ścigania nie były w stanie dowiedzieć się, ile Monero posiadał właściciel Alphabay w momencie zamknięcia.


Monero jest tak prywatne, że organy ścigania nie mogą dowiedzieć się, ile miał właściciel AlphaBay; nie tak jest z innymi kryptowalutami. pic.twitter.com/nLat3k0ZVQ

– Riccardo Spagni (@fluffypony) 20 lipca 2017

Monero wykorzystuje złożone metody kryptograficzne w łańcuchu, takie jak Podpisy pierścieniowe, adresy RingCT, Kovri i Stealth chronić prywatność swoich użytkowników. Możesz przeczytać o technologii Monero w naszym szczegółowym przewodniku: Kryptowaluta Monero: wszystko, co musisz wiedzieć.

Monero miał również bardzo czysty początek w kryptosferze, ponieważ na samym uruchomieniu tej kryptowaluty nie było żadnych pre-mine ani instamine. Jedyną wadą jest jednak skomplikowana kryptografia, która powoduje, że rozmiary transakcji są 50 razy większe niż w przypadku Bitcoin.

Jednak w przypadku kryptowalut takich jak Monero uważam, że taka super prywatność jest tego warta i jestem bardzo pozytywnie nastawiony do jej rozwoju, ponieważ twórcy Monero doskonale zdają sobie sprawę ze swoich mocnych i słabych stron.

Kup Monero tutaj

2. Zcash

Zcash stosuje inne podejście, aby stać się prawdziwie anonimowym.

Zcash działa na zk-SNARK protokół, znany również jako dowód wiedzy zerowej. Aby lepiej zrozumieć ten protokół, przeczytaj tutaj. Jednak Zcash nie zaimplementował go jeszcze jako domyślny, co oznacza, że ​​nadal ma otwarty łańcuch bloków / rejestr podobny do Bitcoin.

Ponadto, aby korzystać z tej funkcji prywatności w Zcash, będziesz potrzebować co najmniej 4 gigabajtów pamięci RAM, co jest poważną przeszkodą dla powszechnego przyjęcia Zcash. Przeczytaj nasz szczegółowy przewodnik po Zcash tutaj: Kryptowaluta Zcash: wszystko, co musisz wiedzieć.

Ale oczywiście badania są w toku, aby uczynić to bardziej wykonalnym. Ilekroć to się stanie, Zcash będzie dobry do zrobienia – Do Da Moon! jak mówimy w kryptosferze.

Kup Zcash teraz tutaj

3. PIVX

PIVX jest jednym z moich ulubionych i ostatnio próbowali zaimplementować na nim prywatność.

Dla tych z Was, którzy nie wiedzą o PIVX, jest to pierwszy dowód kryptowaluty stawki, który zaimplementował na niej protokół Zercoin, co daje im przewagę w segmencie anonimowości / prywatności w porównaniu z innymi monetami POS.

(Przeczytaj więcej o Zerocoin i PIVX w naszym szczegółowym przewodniku po tej krypto: Kryptowaluta PIVX: wszystko, co musisz wiedzieć)

$ PIVX wprowadził pierwszy na świecie #ProofofStake protokół zerocoin.

Teraz masz prawdziwą anonimowość. #crypto #cryptocurrency pic.twitter.com/RwtXidpSjz

– PIVX (@_pivx) 1 listopada 2017 r

Został wdrożony dopiero niedawno i dlatego stoi przed wyzwaniami. Dba o to jednak jego świetny zespół programistów.

Moim zdaniem dowód stawki PIVX w połączeniu z prywatnością i jak zwykle superszybkimi transakcjami jest śmiertelną konkurencją dla wielu anonimowych monet w kriosferze.

Kup PIVX tutaj

4. Komodo

Komodo jest słabszym graczem w świecie kryptowalut, a wielu jest nieświadomych. Ciekawostką jest jednak to, że są to również anonimowe kryptowaluty.

Komodo archiwizuje to, wdrażając zk-SNARK protokół znany również jako dowody wiedzy zerowej odziedziczone po Zcash.

Przez dziedziczenie rozumiem, że rozwidlili Zcash i zaimplementowali lepszy dowód algorytmu ze względów bezpieczeństwa. Dlatego Komodo ma również podobne ograniczenia jak Zcash w zakresie prywatnych transakcji, które ich zespół próbuje rozwiązać. Przeczytaj o kryptowalucie Komodo: wszystko, co początkujący muszą wiedzieć.

Ponadto Komodo nie służy tylko do prywatnych transakcji, ponieważ są one znacznie bardziej skoncentrowane na zdecentralizowanych giełdach, międzyłańcuchowych zamianach atomowych itp. Dlatego jest to całkiem przyzwoity projekt do przyjrzenia się.

Kup tutaj Komodo

5. Zcoin

Zcoin to kolejna unikalna anonimowa kryptowaluta, która zaimplementowała najpopularniejsze kryptograficzne podejście do anonimowych transakcji, tj. Protokół Zerocoin..

Myślę, że warto obejrzeć również ich film wprowadzający, ponieważ wiele wyjaśnia o ich projekcie.

Ale jedyną wadą, jaką widzę, jest ich „zaufana konfiguracja”, która została wykonana na początku projektu. Ta zaufana konfiguracja jest jak zaufanie określonej grupie osób do ustawienia początkowych parametrów uruchomienia kryptowaluty.

Jeśli ten typ zaufanej konfiguracji zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzony, ci zaufani ludzie będą mogli wybić tyle monet, ile chcą „z powietrza”, tak jak Zcash.

Problemem zajmuje się jednak zespół deweloperski usunięcie tej zaufanej konfiguracji w niedalekiej przyszłości. Kiedy tak się stanie, Zcoin będzie jedną z poważnych monet, na które można liczyć w kwestii prywatności.

Kup Zcoin tutaj

6. Moneta NAV

NAV Coin jest obecnie jedną z najbardziej niedocenianych anonimowych kryptowalut.

Dzieje się tak właśnie dlatego, że chociaż ich podejście do anonimowości jest wyjątkowe i proste, ale nadal wiąże się z ogromnymi scentralizowanymi problemami.

NAV Coin nie używa kryptografii do zachowania prywatności. Zamiast tego używają skomplikowanych technik zaciemniania z sub-blockchainem równoległym do głównego łańcucha bloków, aby stać się prywatnym. Maskowanie jest osiągane przez serwery NavTech, które nie są jeszcze wystarczająco rozpowszechnione.

Dlatego staje się techniką scentralizowaną, którą można w każdej chwili zaatakować, aby naruszyć prywatność użytkownika.

Ale zespół NAV nie poddał się i próbuje zaimplementować serwery NavTech w samym pełnym węźle, co zapewni tej monecie wymaganą dystrybucję i decentralizację.

Kup NAV Coin tutaj

7. ZenCash (aka Horizon)

ZenCash to kolejny widelec Zcash, który używa zk-SNARK protokół znany również jako dowody wiedzy zerowej, aby osiągnąć swoją anonimowość.

Użyli zaufanej konfiguracji Zcash (konfiguracji, którą wyjaśniłem w sekcji Zcoin)

Dlatego podobnie jak Zcash mają również minimalne wymagania dotyczące dedykowanej pamięci RAM do wysyłania zabezpieczonej transakcji. Na dzień dzisiejszy wymaganie wynosi 3,2 gigabajta, gdy jest używany na 64-bitowym procesorze z 64-bitowym systemem operacyjnym.

Starają się jednak wyróżnić, koncentrując się na użyteczności dla ludzi na całym świecie, wdrażając w szczególności wiele różnych typów portfeli, upewniając się, że działają przez cały czas dzięki bezpiecznym węzłom, tworząc podstawową warstwę chronionych transakcji pomagać w zachowaniu anonimowości za pośrednictwem tych bezpiecznych węzłów.

Kup ZenCash tutaj

8. Krawędź

Verge przyjął inne podejście niż inni, aby stać się prywatnym i anonimowym.

W przeciwieństwie do wielu swoich rówieśników, nie wykorzystuje kryptografii tak bardzo, aby stać się anonimową kryptowalutą. Zamiast tego używają Tora i sieci I2P, aby osiągnąć swoje cele.

Dzieje się tak, ponieważ uważają, że otwarta księga jest czymś, czego użytkownicy potrzebują, aby zweryfikować i zobaczyć, gdzie ich transakcje są otrzymywane / wykorzystywane. Mają także inne unikalne cechy, takie jak atomowe swapy lub szybkie transakcje, a niektóre z nich są wymienione na poniższej infografice.

Kup Verge tutaj

9. DASH

DASH to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych i pionierskich kryptowalut 2017 roku.

DASH określa się również jako prywatna waluta, ale nie sądzę, aby były one tak prywatne, jak ich konkurenci. To jest powód, dla którego na końcu wymieniłem DASH, a także próbowałem wyjaśnić, dlaczego nie jest tak prywatny, jak twierdzi.

Funkcja prywatności DASH jest w zasadzie w najprostszej formie usługą mieszania monet wykonywaną przez jej węzły główne i jest dumnie nazywana PirvateSend. Ta forma prywatności zapewnia analizowalne metadane, aby znaleźć prawdziwego nadawcę / odbiorcę.

Nie rozumiem też, jak to jest prywatne i anonimowe dla jego założycieli & zespół, ponieważ mają otwarcie wdrożyła zgodność z KYC / AML całego łańcucha blokowego DASH. To jest sprzeczne z tym, co oznaczają prywatność i anonimowość.

Na razie zachowam DASH na tej liście, dopóki zespół DASH nie usunie go ze swojej oficjalnej strony internetowej, ale chciałem, abyś zrozumiał całą perspektywę w szerszy sposób.

To nie znaczy, że DASH nie jest dobrą kryptowalutą. Nikt nie chciałby przegapić cyfrowej gotówki, która mówi, że „czynimy kryptowaluty tak łatwe, że nawet twoja babcia może z nich korzystać !!” Przeczytaj także Dash Cryptocurrency: Everything A Beginner Needs To Know.

Kup DASH tutaj

Definiowanie anonimowości

Wiem, że niektórzy z was mogą nie zgadzać się z powyższą listą i mieliby inne podejście do aspektu anonimowości w różnych walutach. Zanim jednak zaczniemy budzić kontrowersje, zrozummy, że nie jest to „gra o sumie zerowej netto”.

Każda społeczność, na swój własny, niepowtarzalny sposób, próbuje sprostać temu wyzwaniu, jakim jest prywatność, dlatego konkretne sposoby, jakie stosują, mają swoje zalety & wady z nim związane.

Na przykład Monero wykorzystuje skomplikowaną kryptografię łańcuchową do anonimizacji transakcji, ale takie podejście ma wadę dużych rozmiarów transakcji.

Niektóre waluty, takie jak Verge, idą z Torem, który naturalnie będzie miał mniejszy rozmiar transakcji, podczas gdy z drugiej strony mamy DASH, który korzysta z usługi mieszania, która w rzeczywistości nie zapewnia tak dużej prywatności swoim użytkownikom.

Chodzi mi o to, kontynuujmy uważne obserwowanie tej przestrzeni i wybierzmy tę, w którą wierzymy, ponieważ krytykowanie drugiego obozu lub angażowanie się w walki na Twitterze nie sprawi, że nikt nie będzie się różnił od dwóch żołnierzy, które już znamy, tj. BCH vs BTC.

Pozwól nam się uczyć i ewoluować z CoinSutra w tej nigdy nie-zobaczonej rewolucji kryptograficznej.

Chcielibyśmy poznać Twoje przemyślenia na temat tych wymienionych kryptowalut. Daj nam znać, co myślisz o artykule i wybranych kryptowalutach w sekcji komentarzy poniżej.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go znajomym na Facebooku & Świergot

Oto kilka starannie dobranych artykułów do przeczytania:

  • Co to jest zarządzanie łańcuchem dostaw w Blockchain?
  • Najlepsze dostępne stablecoiny na rynku kryptowalut
  • Kryptowaluta Neblio: wszystko, co musisz wiedzieć
  • W jaki sposób & Gdzie kupić QTUM: przewodnik przyjazny dla początkujących
  • Co to jest wyłącznik awaryjny VPN & Dlaczego to ma znaczenie?
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map