11 najbardziej dochodowych kryptowalut typu Proof of Stake (POS)

Porozmawiajmy o popularny dowód stawki kryptowalut dzisiaj…

I wiem, że jeszcze jedno ważne pytanie, które może przyjść ci do głowy, brzmiałoby: -Dlaczego dowód posiadania kryptowalut? Po co je znać? Co w nich takiego specjalnego?

Aby odpowiedzieć na takie pytania, zacznijmy…

Dowód stawki (aka POS) kryptowaluty ma wiele technicznych korzyści, ale poza tym niektóre dowody na udział w kryptowalutach dają również różne korzyści ekonomiczne / dywidendy dla swoich HODLerów, dając im możliwość prowadzenia masternode lub wkładając monety do portfela z możliwością stawiania.

Aby po prostu spojrzeć z perspektywy, to znaczy, że możesz zarabiać, po prostu trzymając wiele kryptowalut POS.

Zapewnia to podwójne korzyści związane z zabezpieczeniem sieci blockchain, a także daje użytkownikom możliwość uzyskania zachęt lub dywidend z ich udziałów.

O rozproszonych kryptowalutach typu dowód stawki (POS) i ich mechanizmie konsensusu pisałem już szczegółowo w moim poprzednim artykule, który możesz przeczytać tutaj.

Ale dla nowicjuszy pozwól mi wyjaśnić, czym jest konsensus rozproszony i POS:

Rozproszony konsensus oznacza po prostu dużą liczbę ludzi podzielonych geograficznie, którzy zgadzają się na coś. W kryptowalutach, takich jak Bitcoin, „coś” oznacza tutaj uzgodnienie, które transakcje lub bloki są ważne, a które są nieważne, co należy dodać / odrzucić do łańcucha bloków.

I

Dowód stawki to typowy algorytm komputerowy, za pomocą którego niektóre kryptowaluty osiągają swój rozproszony konsensus. Jest to również lepsza alternatywa dla algorytmu dowodzenia pracy, ponieważ osiąga ten sam rozproszony konsensus przy niższych kosztach i w bardziej energooszczędny sposób. (Więcej informacji na temat POS vs POW przeczytaj tutaj)

Więc jeśli posiadasz takie kryptowaluty POS, to myślę, że powinieneś wiedzieć, jak zacząć zarabiać na dywidendach, stawiając je w odpowiednich portfelach.

A jeśli nie posiadasz żadnych takich walut POS, powinieneś zacząć się im przyglądać, ponieważ mogą być doskonałym źródłem inteligentnego pasywnego dochodu.

Aktualizacja: październik 2020 r

Binance, które jest największą na świecie giełdą kryptowalut, dodało funkcję obstawiania, która moim zdaniem jest najlepszym sposobem na znalezienie opłacalnego dowodu na monety.

Oto jak uzyskać do niego dostęp:

 • Zaloguj się na swoje konto Binance lub utwórz je, jeśli jeszcze go nie masz
 • Kliknij Zarabiaj > Stawka

Tutaj zobaczysz listę obsługiwanych monet potwierdzających stawkę wraz z szacowanym rocznym rokiem i wymaganymi minimalnymi zasobami. Możesz kliknąć Depozyt i zacząć stawiać te monety POS.

Podobnie, inna giełda o nazwie Bitfinex również oferuje dowód funkcji stawek.

Wraz z rozwojem technologii stało się to jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów obstawiania monet i zarabiania.

Na początek lista najlepszych kryptowalut POS…

Top 9 dochodowych kryptowalut na dowód stawki

1. Tezos

Tezos to wielozadaniowy blockchain z zarządzaniem w łańcuchu. Staking (Baking) Tezoz (XTZ), będziesz mógł zarabiać pasywnie.

Tezos to także pierwszy dowód istnienia kryptowaluty, który jest obsługiwany przez wszystkie główne giełdy do obstawiania. W rzeczywistości jest to postrzegane jako zmiana paradygmatu, że obecnie giełdy oferują ostatnio obstawianie kryptowalut.

Tezos można łatwo obstawiać za pomocą dowolnej z poniższych metod:

Portfel / wymiana Opłaty za obstawianie Tezos
Binance * Zalecane * Zero opłat
CoinBase 25%
Gate.io 33%
Portfel Atomic NA

Najłatwiejszym sposobem obstawiania Tezos jest użycie Binance. Jako jedyni oferują zerowe opłaty za obstawianie, a wszystko, co musisz zrobić, to po prostu trzymać monetę w portfelu Binance. Jest idealny dla traderów i inwestorów.

 • Symbol paska – XTZ
 • Roczny zwrot – Około 6,8%
 • Portfel do obstawiania – Binance lub Atomic Wallet

Możesz dostać Tezos (XTZ) z Binance (Global) lub CoinBase (USA).

2. TERAZ

Token NOW jest natywną kryptowalutą błyskawicznej wymiany kryptowalut ChangeNOW. Został wydany w 2018 roku i służy jako wewnętrzna waluta w produktach NOW. Token został wydany jako token ERC20, ale teraz istnieje również w Binance Chain (standard BEP2). W 2020 roku wprowadził NOW Staking jako sposób na zysk z posiadania tokenów NOW.

NOW Staking oferuje do 25% rocznego oprocentowania, co czyni go jednym z tokenów o najwyższym oczekiwanym zysku.

Istnieje progresywna skala nagród, co oznacza, że ​​z czasem rośnie. Jeśli trzymasz token NOW przez tydzień – otrzymasz 5% nagrody po miesiącu, rośnie ona do 10% i osiąga 25% w ciągu roku. ChangeNOW ma informacyjny kalkulator nagród, który przybliża Twoje zyski w okresie obstawiania.

Minimalna liczba tokenów NOW do rozpoczęcia obstawiania wynosi 10 TERAZ, a po tygodniu nagroda zaczyna się zwiększać. Użytkownik musi wysłać transakcję „Freeze” do sieci i od momentu jej wykonania, obstawianie jest włączone. Można to zrobić za pomocą specjalnych narzędzi, takich jak Token Freezer firmy BEPTOOLS lub portfela o takiej funkcjonalności, jak Guarda.

Procent nagród jest obliczany i przyznawany interesariuszom co tydzień. Aby chronić uczestników przed wielorybami, maksymalna stawka jest ograniczona do 100 000 TERAZ. Jeśli jednak masz mniej niż 100 000 i chcesz dodać więcej tokenów, możesz to zrobić bez resetowania zgromadzonego mnożnika nagrody. Aby zrównoważyć inflację, po każdym rozłożeniu 1500000 TERAZ następuje zmniejszenie nagrody o połowę, zmniejszenie inflacji i wzrost popytu.

3. DASH

DASH to popularna kryptowaluta znana jako cyfrowa gotówka. Jest to jedna z pionierskich kryptowalut, która wdrożyła mechanizm potwierdzania zgodności stawek.

Dash to unikalne kryptowaluty oparte na rdzeniu Bitcoin z dodatkowymi funkcjami prywatności i szybkich transakcji, takimi jak PrivateSend i InstantSend. Promuje się jako zdecentralizowana elektroniczna gotówka peer-to-peer i zamierza być tak płynna, jak prawdziwa gotówka, której używamy w naszych krajach, takich jak USD / GBP / EUR / INR lub CNY. (Aby dowiedzieć się więcej o DASH, przeczytaj nasz szczegółowy przewodnik tutaj).

DASH pozwala również swoim HODLerom zarabiać dywidendy w postaci DASH, uruchamiając masternode. Ale haczyk polega na tym, że potrzebujesz co najmniej 1000 jednostek DASH, aby uruchomić masternode, a w tym czasie jedna jednostka DASH kosztuje około 300 USD.

Więc jeśli chcesz zainwestować 300 000 USD (tj. 1000 jednostek * 300 USD), aby uzyskać roczny zwrot w wysokości 7,5% plus nagrodę za wzrost ceny DASH w czasie, to jest to najlepsza droga naprzód, ponieważ DASH jest obiecującym krypto dla HODL . A co jest lepsze niż zarabianie nawet na HODLINGACH.

Również jeśli byłeś jednym z pierwszych użytkowników DASH i masz znaczną liczbę jednostek DASH, zdecydowanie powinieneś się temu przyjrzeć.

Uwaga: Wiem, że DASH nie jest prawdziwym POS, ale jego masternody działają trochę w sposób POS i trzymanie monet DASH tam jest bardzo opłacalne, dlatego wymieniłem to tutaj.

4. NEO

NEO, wcześniej znany jako Antshares, to pierwszy chiński projekt blockchain typu open source, oznaczający siebie jako „rozproszoną sieć dla inteligentnej gospodarki”. (Aby dowiedzieć się więcej o NEO, przeczytaj nasz szczegółowy przewodnik tutaj.)

NEO jest również kryptowalutą istniejącą w łańcuchu blokowym NEO. Oprócz kryptowaluty NEO, NEO ma jeszcze jeden krypto-token zwany GAS (wcześniej znany jako ANC lub Antcoins), który można postawić w portfelu NEO, aby uzyskać dobry zwrot i nie wymaga, aby portfele do obstawiania były cały czas otwarte jak w innych kryptowalutach POS.

NEO-dowód stawki monety

Zwrot, który zarabia, ma postać NeoGAS, który jest teraz wart 24 USD każdy (w momencie pisania tego tekstu).

 • Symbol paska – NEO
 • Roczny zwrot – Około 5,5%
 • Portfel do obstawiania – Portfel NEON (lub możesz postawić portfel NEO tutaj)
 • Kalkulator obstawiania – https://neotogas.com/?p=profit

5. PIVX

PIVX-Cryptocurrency

PIVX to skrót od Private Instant Verified Transaction. Jest to kryptowaluta POS, która koncentruje się na prywatności i bezpieczeństwie podczas transakcji.

Został wyrzucony z DASH na początku 2016 roku i jest w pełni funkcjonalną walutą POS, która pozwala użytkownikom stawiać monety na blockchain z przyzwoitym zwrotem. Inną ważną rzeczą jest to, że możesz postawić dowolną kwotę, ponieważ nie ma na nią limitu, co moim zdaniem jest fajną barierą niskiego wejścia.

Innym sposobem uzyskania dokładnego PIVX jest uruchomienie głównego trybu z 10000 jednostek PIVX, co również daje roczny zwrot z posiadanych zasobów w wysokości 5%. Więc jeśli masz znaczną ilość PIVX ins, możesz od razu zacząć stawiać je w masternodzie.

Tutaj jest Przewodnik dla majsterkowiczów aby ustawić masternode, a jeśli nie chcesz tego robić samodzielnie, oto kilka usługi masternode które zrobią to w Twoim imieniu za niewielką opłatą.

6. Reddcoin

Reddcoin ma być walutą napiwkową w sieciach społecznościowych.

Korzystając z kryptowaluty POS Reddcoin, możesz dać każdemu napiwek za dowolną treść na różnych platformach społecznościowych.

Będąc walutą POS, Reddcoin może być również postawiony w portfelu, który daje atrakcyjne zyski swoim posiadaczom.

Podobnie jak wszystkie inne, nie ma limitu stawek.

7. Neblio

Neblio to korporacyjne rozwiązanie blockchain nowej generacji, które tworzy narzędzia i usługi, aby w łatwy, szybki i bezpieczny sposób wprowadzić technologię blockchain do przedsiębiorstw każdej wielkości.

Dlatego, aby zabezpieczyć bazę danych blockchain / DLT, ma mechanizm potwierdzania konsensusu stawki egzekwowany za pośrednictwem swojego natywnego modelu tokenów NEBL.

Nie ma żadnych minimalnych wymagań, aby rozpocząć obstawianie:

8. QTUM

QTUM to blockchain i kryptowaluta typu open source opracowana / utrzymywana przez fundację QTUM. Jest to zdecentralizowana platforma aplikacji Blockchain, zdolna do uruchamiania inteligentnych kontraktów na wielu maszynach wirtualnych, z konsensusem Proof of Stake.

QTUM jest hybrydą Bitcoin i Ethereum, ale ma również swój komponent POS. Pobiera najlepsze części obu łańcuchów bloków i łączy je w prawdziwym świecie, aby dać nam to, co najlepsze z Bitcoin i Ethereum.

QTUM, podobnie jak inne waluty, nie wymaga minimalnej rezerwy, aby rozpocząć obstawianie:

9. OkCash

OKCASH-Crypto

OkCash to kolejny dowód na kryptowalutę, która rozpoczęła się w 2014 roku. Ma to być szybka waluta, którą można wykorzystać do mikrotransakcji.

A jeśli chodzi o obstawianie nagród, zapewnia najwyższe zyski swoim użytkownikom.

W tym celu wystarczy przenieść swoje monety OkCash do portfela do obstawiania, a on zacznie zarabiać OkCash w ustalonym procencie jako nagrodę w postaci bicia bloków poprzez obstawianie. Inną ważną rzeczą jest to, że możesz postawić dowolną kwotę, ponieważ nie ma na nią limitu, co czyni ją niską barierą.

10. Moneta NAV

NAV Coin to pierwsza kryptowaluta, która ma podwójny łańcuch bloków do prywatnych transakcji.

Jest to w pełni funkcjonalna kryptowaluta POS działająca od 2014 roku w oparciu o podstawowy kod Bitcoin. Niektóre z USP tej waluty to szybsze transakcje (30 sekund), opcjonalna prywatność dzięki podwójnym łańcuchom bloków oraz system nagród POS, który pozwala zarabiać podczas snu.

Nie ma również limitu do obstawiania.

11. Stratis

Stratis-Cryptocurrency

Stratis kryptowaluta POS i platforma oparta na blockchain, która upraszcza tworzenie, testowanie i wdrażanie aplikacji C # na platformie dot NET. (Zobacz nasz obszerny przewodnik po Stratis tutaj.)

STRAT to natywny token (lub kryptowaluta), który obsługuje platformę Stratis i można go postawić w portfelu Stratis, aby zdobyć nagrody.

Zyski są dość niskie dla Stratis do obstawiania w porównaniu do innych graczy, ale jeśli masz znaczną ilość STRAT, możesz pomyśleć o obstawieniu go.

Nie ma również limitu do obstawiania.

Moje myśli o tyczeniu

Obstawianie walut POS jest zdecydowanie jednym z najmądrzejszych sposobów zarabiania pasywnego. W przypadku wielu walut bariera wejścia jest niska.

Uważam, że 1% do 5% darmowej nagrody nie jest wcale złe, ponieważ dosłownie nic nie robisz i po prostu masz otwarty portfel.

Ponadto, gdy myślę o ujemnych i zerowych stopach procentowych w niektórych krajach, takich jak USA, to obstawianie kryptowalut jest znacznie bardziej opłacalne.

Jest kilka innych walut, takich jak NXT, PAY itp., Które zapewniają nagrody za obstawianie, ale nagrody są tak niskie, że nie czułem, że warto je wymienić. Z drugiej strony istnieją waluty, takie jak DASH i PIVX, które zapewniają nagrody tylko masternodom, które obstawiają co najmniej 1000 jednostek DASH & Odpowiednio 10000 jednostek PIVX, co uważam za bardzo dużą inwestycję dla wielu.

Daj mi więc znać, jeśli stawiasz cokolwiek i jaka jest Twoja ulubiona moneta POS? Pozwól mi usłyszeć swoje przemyślenia w komentarzach poniżej!

Oto kilka sugerowanych rzeczy do przeczytania:

 • Kryptowaluta Ethereum: wszystko, co początkujący musi wiedzieć
 • Kryptowaluta kontrahenta (XCP): wszystko, co musisz wiedzieć
 • Kryptowaluta Siacoin (SC): najlepszy przewodnik dla początkujących
 • Kryptowaluta Neblio: wszystko, co musisz wiedzieć
 • Kiedy używać mobilnego portfela Bitcoin / Altcoin?

Jeśli podobał Ci się ten post, udostępnij go w swojej sieci!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map