Najlepsze narzędzia do równoważenia portfela kryptowalut (automatyczne i ręczne)

Wraz ze wzrostem liczby kryptowalut każdego dnia rośnie również nasza ekspozycja na monety. Nierzadko zdarza się, że wielu początkujących inwestorów kryptowalut inwestuje w ponad 30 monet jednocześnie.

Kiedy zacząłem inwestować w kryptowaluty, moim celem było być długoterminowym HODLerem. Odkryłem wiele wspaniałych projektów, które dały obiecujące rezultaty, ale wkrótce zostały wycofane z rynku. Krótko mówiąc, straciłem zyski z księgowania, a ponieważ nie było dywersyfikacji i zbilansowania mojego portfela, straciłem dużo pieniędzy.

Czy to brzmi jak twoja historia?

Czy też masz dużo inwestycji w kryptowaluty i chcesz być bardziej zdyscyplinowany?

Cóż, rozwiązaniem jest dywersyfikacja i przywrócenie równowagi.

W dzisiejszym poście opowiem o równoważeniu, które od jakiegoś czasu testuję, i mogę śmiało powiedzieć, że jest to koncepcja używana przez wilki do zarządzania ryzykiem i zwiększania portfela w miarę wahań na rynku.

 • Zobacz także: Najlepsza kryptowaluta & Aplikacje do zarządzania portfelem AltCoins

Korzyści z równoważenia portfela kryptowalut:

 1. Utrzymuj stały poziom ryzyka
 2. Zachowaj różne wartości procentowe swojego portfela dla różnych kategorii aktywów
 3. Wyniki są bardziej dopasowane do celów i oczekiwań

W porządku, więc zakładam, że wiesz trochę o równoważeniu portfela, a teraz jesteś gotowy, aby stać się bardziej zdyscyplinowanym i rozwijać swoją inwestycję dzięki odpowiedniemu zarządzaniu ryzykiem.

Pierwszym krokiem jest dywersyfikacja portfela. Musisz określić, które aktywa chcesz zainwestować. Możesz mieć dywersyfikację na podstawie różnych czynników, takich jak:

 • Długoterminowe wstrzymanie (np .: BTC, BNB, ETH, WRX)
 • 10 najlepszych monet CMC + ICO
 • Monety oparte na kategoryzacji (Store of Value + Anonymous / Privacy + Masternode + Smart Contracts)
 • Kapitalizacja rynkowa
 • Hybrydowy
 • Długoterminowe trzymanie + średnioterminowe trzymanie + krótkoterminowe trzymanie

Niezależnie od wybranej strategii, określa, ile czasu i wysiłku będzie od Ciebie wymagać. Na przykład długoterminowy portfel inwestycyjny nie będzie wymagał od Ciebie dużej interwencji, dopóki nie wydarzy się coś ważnego, na przykład wykładniczy wzrost wartości monety w krótkim czasie.

Cykl równoważenia:


Następną ważną rzeczą jest wybranie cyklu równoważenia. W świecie kryptowalut możesz mieć cykl równoważenia tak krótki, jak kilka godzin do kilku tygodni lub miesięcy. W moim przypadku wolę utrzymywać je miesięcznie lub często w oparciu o warunki rynkowe.

Czas przyjrzeć się narzędziom, które pomogą Ci zrównoważyć Twój portfel kryptowalut.

Najlepsze narzędzia do ponownego równoważenia kryptowalut:

1. 3Commas:

Używam 3Commas przez jakiś czas, ale dopiero niedawno dowiedziałem się o jego funkcji równoważenia. W rzeczywistości ta funkcja jest ukryta i wielu użytkowników nie zdaje sobie z tego sprawy, dopóki nie skorzystają z funkcji portfolio.

3Commas

Kiedy tworzysz nowy portfel lub kopiujesz zwycięski portfel innej osoby, możesz zastosować funkcję równoważenia. Możesz zdecydować, jak często chcesz ponownie zbilansować swoje portfolio. W moim przypadku wybrałem 12 godzin.

Teraz, po każdych 12 godzinach, 3commas automatycznie wyrównuje saldo mojego konta i kupuje / sprzedaje monety w oparciu o zdefiniowaną przeze mnie dywersyfikację portfela.

3Commas oferuje 10 $ jako saldo łączące, które jest wystarczająco dobre, aby pomóc Ci zacząć. Gdy zobaczysz wynik budowania portfela i funkcji równoważenia, możesz pobrać dowolną z jego subskrypcji.

Obsługiwane giełdy:

 • Binance
 • Bittrex
 • Bybit
 • Bitfinex (napotkałem błąd podczas łączenia się z Bitfinex)
 • HitBTC
 • CEX
 • YoBit
 • Poloniex

Uzyskaj bezpłatną wersję próbną 3commas

2. Krewetki

Odkryłem Shrimpy z ich średniego posta o dywersyfikacji portfela i równoważeniu. W rzeczywistości ich studium przypadku dotyczące równoważenia portfela było tak przekonujące, że ostatecznie je przetestowałem, a wyniki okazały się lepsze niż oczekiwano.

Jeśli chcesz, możesz przeczytać oba poniższe poradniki:

W Shrimpy spodoba ci się to, że jest to całkowicie darmowe narzędzie.

Shrimpy Coins

Obsługiwane giełdy to:

 • Binance
 • Bitfinex
 • Bittrex
 • Poloniex
 • Bliźnięta
 • Ok, Ex

Masz również opcję ręcznego równoważenia lub wyłączania automatycznego równoważenia.

Rozpocznij za darmo

3. Holderlab:

Holderlab to kolejne popularne narzędzie do równoważenia kryptowalut. Jest to płatne narzędzie, ale możesz użyć ich narzędzia do testowania wstecznego za darmo.

Masz możliwość wyboru z predefiniowanej strategii lub możesz stworzyć własną strategię. Moim zdaniem lepiej jest stworzyć własny portfel i dodać do niego stabilną monetę, taką jak USDT lub USDC, aby przywrócić równowagę portfela.

Po zakończeniu testowania wstecznego strategii za pomocą narzędzia do testowania wstecznego Holderlab, możesz ustawić żądaną wagę przywracania równowagi i rozpocząć równoważenie portfela kryptowalut.

Narzędzie oferuje zarówno darmowy, jak i płatny plan, i możesz wybrać ten w oparciu o swoje wymagania.

Utwórz bezpłatne konto Holderlab

Więcej narzędzi do równoważenia kryptowalut:

3Commas i Shrimpy mogą wykonać zadanie za Ciebie, jeśli Twoje konto znajduje się na obsługiwanej przez nich giełdzie.

Jeśli nie, te dodatkowe narzędzia pomogą Ci lepiej zarządzać portfelem:

Cóż, jestem optymistą, że z czasem będziemy mieć więcej narzędzi do równoważenia kryptowalut. Na razie powinieneś wybrać jeden zgodnie ze swoimi wymaganiami. Sugerowałbym 3commas, ponieważ oferuje funkcje, które pomogą Ci zarobić więcej pieniędzy na handlu kryptowalutami.

Jednak Shrimpy jako darmowa opcja jest naprawdę świetna, a jeśli przywrócenie równowagi jest Twoim jedynym wymaganiem, lepiej z tego skorzystaj. Nie testowałem jeszcze tego narzędzia, ale wygląda obiecująco, jak widać na powyższym zrzucie ekranu. Możesz także skorzystać z ich funkcji demonstracyjnej, aby zobaczyć, jak to działa.

Jeśli trzymasz swoje monety w portfelu sprzętowym, możesz użyć jednego z arkuszy Excel do równoważenia portfela i ręcznie zrównoważyć swój portfel.

Oto kilka starannie dobranych przewodników do przeczytania:

 • Najlepsze 3 sposoby uzyskiwania inteligentnego dochodu pasywnego z kryptowalut
 • 11 narzędzi do handlu kryptowalutami wysoce polecanych przez CoinSutra (wybór eksperta)
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map