Chcesz zacząć handlować kryptowalutami??

I dlaczego nie, ponieważ wielu początkujących, którzy nauczyli się sztuki handlu kryptowalutami, staje się bogatych. Jednocześnie istnieją początkujący inwestorzy, którzy tracą długie życie na handlu kryptowalutami.

Różnica między zwycięzcami a przegranymi polega na tym, że zwycięzcy wiedzą, co robią, i podążają za mądrością zarządzania ryzykiem. Podczas gdy w większości są przegrani, przychodzą z mentalnością hazardu i pozwalają emocjom takim jak chciwość, strach bierze górę.

W tym przewodniku po handlu kryptowalutami pomogę Ci poznać drogę zwycięzców i bogactwa.

Nauczmy się podstaw, aby upewnić się, że nie popełnisz błędów, które popełniają inni. Zarób też wielkie bogactwo na handlu kryptowalutami.

Nade wszystko,

Gratuluję, jeśli zdecydowałeś się rozpocząć handel kryptowalutami. To era nowego początku i być może jesteś jednym z pierwszych nielicznych w swojej grupie społecznej, którzy myślą nieszablonowo.

Z pewnością wiąże się to z ryzykiem nieznanego, ale jeśli jedna rzecz nauczyła nas historia, bogactwo i władza przychodzą do tych, którzy podejmują większe ryzyko.

Trzymając się mojej filozofii, pomogę Ci wejść do świata handlu kryptowalutami.

Jakie są rodzaje handlu kryptowalutami?

Istnieją dwa główne rodzaje handlu kryptowalutami:

1. Fiat do krypto:

W tym typie walutą bazową jest fiat (USD, GBP, SGD, INR) i handlujesz nim z kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, Ethereum i inne. Celem jest zwiększenie Twoich pieniędzy fiducjarnych i regularne księgowanie zysków.

W dalszej części tego przewodnika podzieliłem się przykładem handlu fiat z kryptowalutami.

2. Handel kryptowalutami na kryptowaluty: (handel Altcoinami)

Jest to zdecydowanie najmniej rozumiana i najbardziej dochodowa forma handlu kryptowalutami. W tym typie używasz kryptowalut jako bazy i handlujesz z innymi kryptowalutami (altcoinami), aby wyhodować monetę bazową. Na przykład zaczynasz od 0,1 BTC i wymieniasz je na inne monety, takie jak ETH, BNB, aby zwiększyć swój stan posiadania BTC z 0,1.

Jest to również powszechnie znane jako handel altcoinami. W czasach hossy jest to jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie posiadanych bitcoinów.

Wielu początkujących trzyma się Fiat do handlu kryptowalutami, jak wydaje się łatwe i znajome. Jednak inna liga, która używa crypto do handlu kryptowalutami, z czasem osiąga znaczne zyski.

Jaka jest różnica między Trading Vs. Inwestowanie?

Inną ważną rzeczą, którą należy wiedzieć na tym etapie, jest to, czy chcesz być day traderem kryptowalut, czy cichym inwestorem kryptowalutowym. Ta decyzja zależy od wielu czynników, takich jak:

 • Twój obecny zawód?
 • Twoje ryzyko ogranicza apetyt
 • Twój styl handlu
 • Twój długotrwały stan emocjonalny
 • Jak długo śledzisz rynek kryptowalut

Ostatnie dwa są najbardziej krytyczne i stanowią ważny czynnik decydujący.

Jednak z czasem i praktyką możesz nauczyć się zarządzania emocjami i zachowaniami, które są kluczem do asa w handlu kryptowalutami. W dalszej części podzielę się wskazówkami na ten temat.

Wiele osób, które wcześnie weszły w kryptowalutę, teraz cieszy się połączeniem inwestowania i handlu. Powodem tego samego jest ogromna zmienność cen kryptowalut, co daje komuś doskonałą okazję do powiększenia zasobów kryptowalut za pomocą strategii.

Handel krótkoterminowy

Handel krótkoterminowy polega na kupowaniu kryptowaluty na krótki okres czasu, na przykład dni, tygodnie lub miesiące w celu osiągnięcia zysku. Wiele osób decyduje się na daytrading, w którym kupują i sprzedają kryptowaluty tego samego dnia lub kilka dni.

Zwróć uwagę, że w handlu krótkoterminowym (a.k.a. day tradingu) będziesz wygrywać przez kilka dni, a przez kilka dni tracić. Stop Loss będzie najlepszą strategią zarządzania ryzykiem, dzięki której nie stracisz dużej części. Jeśli jednak pochodzisz z doświadczenia związanego z handlem akcjami, typowa logika stop loss nie będzie miała zastosowania do handlu kryptowalutami ze względu na dużą zmienność.

Handel długoterminowy

Handel długoterminowy można również uznać za inwestowanie w kryptowaluty. Ponieważ jesteś nowy, powinieneś znać popowy termin kryptowalut zwany HODL. To znaczy „Trzymaj się swojego drogiego życia”. Po zakupie kryptowalut, takich jak Bitcoin, po prostu trzymasz je przez dłuższy czas (lata), a następnie sprzedajesz ze znacznym zyskiem.

Jest to zalecane dla tych, którzy wierzą, że określone kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum i inne, lecą na Księżyc, a ich inwestycja wzrośnie wielokrotnie.

Zalety handlu długoterminowego są takie, że jesteś odporny na krótkoterminową zmienność i nie musisz regularnie podążać za wykresem handlowym. Zamiast tego możesz po prostu spojrzeć na podstawy, aby zaplanować swoją strategię handlową. Jest to odpowiednie tylko dla monet blue chip, takich jak Bitcoin, Ethereum, Binance, aby wymienić tylko kilka.

Teraz spójrzmy na sposoby, dzięki którym możesz zacząć handlować kryptowalutami:

Czego potrzebujesz, zanim zaczniesz handlować kryptowalutami?

Aby rozpocząć, potrzebujesz następujących rzeczy:

1. Fundusze:

Istnieją dwa popularne sposoby zasilenia konta handlowego kryptowalut:

 • Bitcoin
 • Fiat jak USD, GBP, AUD, INR

Podstawowym pomysłem jest tutaj zakup Bitcoinów z lokalnych giełd, a następnie przeniesienie Bitcoinów na te dowolne platformy transakcyjne kryptowalut.

Możesz zdecydować, ile środków chcesz przeznaczyć na handel kryptowalutami. Jak przyznaje wielu mądrych handlowców kryptowalut, w handel powinieneś włożyć tylko te pieniądze, które możesz stracić.

2. Witryna handlowa kryptowalutami:

Potrzebujesz giełdy kryptowalut, która oferuje wysoką płynność i wyrafinowane narzędzia do handlu kryptowalutami. Ponieważ aby rozpocząć, musisz kupić Bitcoin lub inne kryptowaluty, powinno oferować opcję zakupu kryptowalut od fiat.

Binance jest stroną handlową nr 1 do handlu kryptowalutami od kilku lat do handlu kryptowalutami. Jednym z powodów tego samego jest to, że oferuje szeroką gamę kryptowalut i jeden z najlepszych silników handlowych. Obsługuje następujące typy handlu:

 1. Handel spot
 2. Handel na marży
 3. Handel arbitrażowy
 4. Handel kontraktami terminowymi

Służy również jako bank, ponieważ możesz zarabiać odsetki od niewykorzystanych środków. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat w naszym przewodniku po recenzji Binance.

3. Analiza techniczna:

Jest to umiejętność, którą możesz rozwinąć, posuwając się naprzód w handlu kryptowalutami. Jednak mając podstawową wiedzę o tym, jak wyświetlać wykresy, wskaźniki techniczne, takie jak Pasma RSI, MACD, Bollingera bardzo ci pomoże w nadchodzących dniach.

Nauka tworzenia wykresów i wskaźników technicznych nie zajmuje dużo czasu, a dzięki regularnej praktyce możesz doskonalić swoje umiejętności. Większość z tych witryn handlowych oferuje zintegrowany wykres analizy technicznej. Możesz także użyć czegoś takiego jak Tradingview do sprawdzenia wykresu TA.

4. Zarządzanie ryzykiem:

Jest to jedna rzecz, której bardzo polecam Ci od razu się nauczyć. Wiele mądrych ludzi traci wszystkie swoje pieniądze na handlu, ponieważ stają się zbyt pewni siebie, nie przestrzegając podstawowej zasady zarządzania ryzykiem. Pamiętaj, że nie wygrasz wszystkich zawieranych transakcji, a przy odpowiednim zarządzaniu ryzykiem zminimalizujesz swoje straty.

Uwaga dla zaawansowanych użytkowników: jeśli wywodzisz się z tradycyjnego handlu akcjami, możesz być zaskoczony dzikim wahaniem ruchów cen kryptowalut. Tak więc tradycyjny godzinowy lub dzienny opór i poziom wsparcia mogą nie mieć tutaj zastosowania. Jest to jeden z powodów, dlatego bardzo polecam Ci wypróbowanie handlu papierowego przed postawieniem prawdziwych pieniędzy.

5. Handel papierami:

Dobrą alternatywą, zanim zainwestujesz prawdziwe pieniądze w handel kryptowalutami, jest skorzystanie z handlu papierowego. W tym celu ćwiczysz handel kryptowalutami, zanim włożysz swoje prawdziwe pieniądze. W ten sposób zawsze możesz sprawdzić swoje umiejętności handlowe, zanim zaczniesz lokować swoje ciężko zarobione pieniądze.

3Commas to jedna z takich platform, która oferuje darmowy handel papierowy. Przeczytaj recenzję 3Commas, aby dowiedzieć się więcej.

Jak zacząć handlować kryptowalutami:

Cóż, jeśli dotarłeś do tego miejsca, powinieneś miło poklepać się po plecach. Jesteś nie tylko zmotywowany, ale także chcesz zmienić swoje życie finansowe dzięki handlowi kryptowalutami.

W tej sekcji pomogę Ci rozpocząć handel kryptowalutami z Fiatem. Kiedy już to zrozumiesz, możesz zastosować tę samą logikę dla kryptowalut do handlu kryptowalutami.

W porządku, zaczynamy:

Udaj się na Binance.com i utwórz konto, używając swojego adresu e-mail i hasła. Binance nie potrzebuje KYC, jeśli wypłacasz środki mniej niż 2 BTC dziennie

Zasil swoje konto:

Możesz bezpośrednio zdeponować BTC z dowolnej innej strony internetowej lub portfela na Binance. Możesz także kupić BTC na platformie Binance, aby zasilić konto. Myślę, że jesteś tego świadomy, jeśli nie, po prostu zostaw komentarz, a ja rozszerzę tę sekcję o wideo.

Aby sfinansować, kliknij Portfel > Portfel Spot, aby zobaczyć swój adres portfela Bitcoin

Alternatywnie możesz także kliknąć „Kup kryptowaluty” w lewym górnym rogu strony Binance i wybrać kwotę, za którą chcesz kupić Bitcoin lub inne altcoiny.

Jak handlować kryptowalutami:

Teraz kliknij handel > Podstawowy i wybierz rynek, na którym chcesz handlować.

Na przykład chciałbym wymienić USDT: BTC para. Po prostu wybiorę rynek USDT i BTC (jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej)

Uwaga: Zwróć uwagę na żółtą gwiazdkę obok pary BTC / USDT. Możesz wybrać dowolną parę, a zaznaczenie gwiazdki na żółto doda je do zakładki ulubionych.

Teraz możesz zacząć handlować kryptowalutą. Na tej samej stronie terminala handlowego możesz kupić / sprzedać dowolną parę.

Ceną domyślną jest cena rynkowa: bieżąca cena rynkowa.

Możesz jednak zmienić ją na dowolną inną wybraną cenę, a gdy Bitcoin (w tym przykładzie) osiągnie tę cenę, Twoje zamówienie zostanie zrealizowane.

Ważne rzeczy, które należy wiedzieć o handlu kryptowalutami:

1. Opłaty handlowe:

Jest to ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy obliczaniu zysków z handlu kryptowalutami. Niektóre giełdy są notorycznie wysokie, jeśli chodzi o opłaty, a twój duży zysk staje się mały po odjęciu opłat. Wiele platform oferuje monety specyficzne dla platformy, co daje rabat za uiszczanie opłat transakcyjnych za pomocą monety platformy. Na przykład Binance ma platformę o nazwie BNB i oferuje 50% zniżki na opłaty handlowe, gdy płacisz monetą BNB.

2. Stabilne monety:

Kolejną fajną rzeczą w handlu kryptowalutami jest to, że możesz używać stabilnych monet, takich jak USDT, USDC, aby przechowywać swoje środki w USD. Te stabilne monety są powiązane z USD i są najlepszym sposobem na wirtualny handel. Dowiedz się więcej o najlepszych stablecoinach tutaj.

3. Obliczanie zysku:

Oto kolejny lepszy sposób myślenia o obliczaniu zysków kryptowalut z handlu:

Jeśli inwestujesz, powiedzmy 10000 $, a to oznacza aktualną wartość rynkową, powinieneś być w stanie kupić 1,1 BTC

Teraz są dwa sposoby, aby myśleć naprzód:

 1. Całkowita wartość twojego aktywa powinna wynosić więcej niż 10000 $ po handlu przez miesiące lub dowolny ustawiony przez ciebie horyzont czasowy.
 2. Łączna wartość twojego aktywa powinna przekraczać 10000 $ i powinna pozwolić ci kupić więcej niż 1,1 BTC, po handlu przez miesiące lub dowolny określony przez ciebie horyzont czasowy. Jeśli nie, to kupowanie i trzymanie BTC jest lepszą opcją.

Jakie są zagrożenia związane z handlem kryptowalutami?

Oto kilka dobrze znanych zagrożeń związanych z handlem kryptowalutami, o których powinieneś wiedzieć:

 1. Niektóre technologie znikną: Wiele kryptowalut (Altcoinów) zniknie w mgnieniu oka. Zdarzyło się to wiele razy i należy zachować ostrożność. Czasami niektóre monety wyglądałyby zbyt obiecująco, ale pod maską jest to bitcoin (popularny termin kryptograficzny).
 2. Brak analizy fundamentalnej: Jeśli szukasz zawodu w codziennym handlu, dobrym pomysłem jest również zapoznanie się z fundamentalną analizą monety. Nawet w przypadku handlu dziennego dobrze jest postawić na monetę, która ma mocne podstawy. W przeciwnym razie nierzadko zdarza się, że moneta traci ponad 70% swojej wartości w czasie.
 3. Brak objętości: Chcesz mieć pewność, że krypto, na którym handlujesz, ma znaczny wolumen. W przeciwnym razie możesz być narażony na ryzyko likwidacji.
 4. Doświadczona technologia: Jeśli znasz się na technologii, pomoże ci to w rozwoju. Jeśli jednak nie jesteś, poznanie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa, portfeli sprzętowych i 2FA pomoże Ci zbudować karierę na rynku kryptowalut.
 5. Zabezpiecz się przed oszustwem: Czy ci się to podoba, czy nie, rynek kryptowalut, jak każdy inny rynek finansowy, jest pełen oszustów. Co gorsza, kryptowaluta jest nadal wysoce nieuregulowana, a nieświadomy trader może wpaść w dobrze znane oszustwa kryptograficzne. Należy zwrócić szczególną uwagę na grupy, które dostarczają kryptograficzne sygnały kupna / sprzedaży. Wiele z nich to nic innego jak mechanizm zrzutu / pompy i narażasz się na duże ryzyko z takimi grupami oszustów. Wielu z nich poprosiłoby również o opłatę za dołączenie do grupy (obiecując wspaniałe obietnice), a ty powinieneś powstrzymać się od takich grup.

Oto kilka popularnych często zadawanych pytań związanych z handlem kryptowalutami:

⭐️Jak handluje się kryptowalutami

Kryptowaluty są najczęściej przedmiotem obrotu na platformach transakcyjnych Crypto lub czasami za pośrednictwem brokerów OTC dla dużego wolumenu.

⭐️Jak bezpieczny jest handel kryptowalutami??

Handel kryptowalutami należy do kategorii wysokiego ryzyka i wysokiego zysku. Ponieważ giełdy kryptowalut nie są jeszcze regulowane tak, jak powinny, wiąże się to z dużym ryzykiem. Jedna z podstawowych zasad handlu kryptowalutami brzmi: nie przechowuj wielu środków na giełdzie. Inną zasadą jest używanie do handlu wysokiej jakości platformy, takiej jak Binance lub Bybit.

⭐️Czy kryptowaluta ma godziny handlu?

Handel kryptowalutami jest dostępny 24 godziny dziennie, 7 dni w tygodniu.

Teraz powinieneś być w stanie rozpocząć handel kryptograficzny zgodnie z tym samouczkiem. W przyszłości rozszerzę ten przewodnik o więcej filmów i anegdot, aby pomóc Ci opanować handel kryptowalutami. Na razie, jeśli masz jakieś pytania, zapraszam do mnie w sekcji komentarzy poniżej.

Więcej informacji:

 • 13 narzędzi do handlu kryptowalutami (wybór eksperta)
 • Najlepsze sposoby zarabiania pieniędzy na kryptowalutach
 • Najlepsze giełdy handlowe z marżą
 • 3 najlepsze boty handlowe Crypto

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me