Inwestujesz w kryptowaluty?

Czy jesteś milionerem Bitcoin?

Czy zarobiłeś przyzwoite pieniądze na trwającym boomie na kryptowaluty??

Jeśli Twoja odpowiedź na jedno z tych pytań brzmi TAK(!!), wtedy powinieneś również wiedzieć, że wkrótce możesz być bankrutem.

To prawda…

Jeśli nie rozumiesz, o czym mówię, przeczytaj niektóre z moich poprzednich artykułów:

 • Najlepsze portfele Bitcoin
 • Klucze prywatne Bitcoin: wszystko, co musisz wiedzieć
 • Zagrożenia bezpieczeństwa związane z urządzeniami mobilnymi i internetowymi & Portfele Bitcoin na komputer [trzeba wiedzieć]

We wszystkich powyższych artykułach głośno mówiłem o posiadaniu kluczy prywatnych i zwróciłem uwagę na ten bardzo ważny fakt:

 • Jeśli to twój klucz, to są twoje monety; jeśli to nie jest twój klucz, to nie są twoimi monetami.

Mimo to wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego podstawowego faktu i tracą kryptowaluty na scentralizowanych giełdach i hostowanych gorących portfelach.

Dlatego dzisiaj chcę wam opowiedzieć o niektórych z największych incydentów włamań do Bitcoin, które miały miejsce w historii kryptowalut. To uświadomi ci, że TAKIE RZECZY SIĘ ZDARZĄ.

Top 6 najbardziej epickich hacków Bitcoin w całej historii

Zawsze dobrze jest uczyć się z wydarzeń historycznych, ponieważ zgadzam się z czym Winston Churchill kiedyś powiedziano:

 • „Im dalej patrzysz w przeszłość, tym dalej możesz spojrzeć w przyszłość”.

Mając nadzieję, że uda nam się zabezpieczyć naszą przyszłość, ucząc się z przeszłości, zacznijmy…

1. Mt. Gox

Mt. Gox

 • Data włamania: 19 czerwca 2011
 • Kwota zhakowana: 2609 BTC | +750 000 BTC

Mt.Gox to najsłynniejszy hack Bitcoin.

Japońska giełda bitcoinów Mt. Gox działał od 2010 roku i był wówczas największą giełdą Bitcoin.

Ale bardzo niewielu wie, że ta duża giełda nie została zhakowana tylko raz, ale dwa razy.

Pierwsza z nich miała miejsce w czerwcu 2011 r., Kiedy hakerowi udało się uzyskać dane uwierzytelniające audytora Mt.Gox i przeniósł 2609 bitcoinów na adres, dla którego Mt. Gox nie miał kluczy. Doprowadziło to do zawieszenia Mt. Operacje Gox przez kilka dni; ale przetrwali na rynku i byli w stanie odzyskać zaufanie użytkowników.

Drugi atak miał miejsce w 2014 roku, w czasie, gdy Mt. Gox obsługiwał prawie 70% transakcji Bitcoin na świecie. Tym razem ilość BTC, która wyciekła, była na tyle ogromna, że ​​całkowicie zatopiła interes Mt. Gox.

Wkrótce potem Mt. Gox wstrzymał działalność i ogłosił upadłość, stwierdzając to ponad 750 000 BTC (około 350 milionów dolarów) brakowało z wymiany.

Niestety, inwestorzy stracili środki i nie dokonano żadnych zwrotów.

2. BitFloor

BitFloor

 • Data włamania: Wrzesień 2012
 • Kwota zhakowana: 24 000 BTC

Inna stara giełda Bitcoin została zhakowana w 2012 roku, kiedy hakerzy byli w stanie zdobyć niezaszyfrowane klucze prywatne, które były przechowywane online w celu wykonania kopii zapasowych. Skradziona kwota była „mała” – czyli łączna strata 24 000 BTC.

Chociaż BitFloor mógł zwrócić pieniądze swoim użytkownikom, został zamknięty z powodu bankowych środków regulacyjnych, jak stwierdził jego założyciel.

Założyciel Roman Shtylman w 2013 roku napisał:

Z przykrością informuję, że z powodu okoliczności pozostających poza naszą kontrolą BitFloor musi zaprzestać wszelkich operacji handlowych na czas nieokreślony. Niestety, nasze konto bankowe w USA ma zostać zamknięte i nie możemy już zapewnić tego samego poziomu wpłat i wypłat w USD, jak w przeszłości. W związku z tym podjąłem decyzję o wstrzymaniu działalności i zwróceniu wszystkich środków. Przez następne dni będziemy współpracować ze wszystkimi klientami, aby upewnić się, że każdy otrzyma swoje środki. Prosimy o cierpliwość, ponieważ przetwarzamy Twoją prośbę.

-Założyciel – bitfloor.com

3. Poloniex

Poloniex

 • Data włamania: 4 marca 2014 r
 • Kwota zhakowana: 12,3% wszystkich BTC (97 BTC)

Poloniex, który jest jedną z najbardziej ruchliwych giełd bitcoinów i altcoinów, został zhakowany latem 2014 roku. Firma nie udostępniła dokładnej liczby utraconych bitcoinów, ale szczegółowe wyjaśnienie włamania zostało podane na stronie Forum Bitcointalk.

Zasadniczo hakerzy byli w stanie wykorzystać wadliwy kod wycofania Poloniex.

Wkrótce po włamaniu Poloniex zawiesił działalność na jakiś czas i zadeklarował na forum, że fundusze wszystkich posiadaczy Poloniex zostaną zmniejszone o 12,3%. Stało się tak, ponieważ wielu użytkowników po prostu wypłaciłoby swoje środki, a dla pozostałych 12,3% właścicieli nie zostałoby żadnego.

Do tej pory Poloniex nadal działa płynnie, a wszyscy użytkownicy, którzy stracili pieniądze, zostali spłaceni przez Poloniex, as zgłoszone przez firmę i jednocześnie weryfikowane przez klientów.

Ale Poloniex kilka razy był pod radarem hakerów i był przez jakieś nieoficjalne źródło, takie jak to, to, i to twierdzili również, że został zhakowany w 2017 roku.

4. Bitstamp

Bitstamp

 • Data włamania: 4 stycznia 2015
 • Kwota zhakowana: 19 000 BTC

Ten słoweński start-up giełdowy Bitcoin powstał w 2011 roku jako alternatywa dla Mt.Gox. Niestety, nie była to bezpieczna alternatywa dla góry Gox, ponieważ w 2015 roku została również zhakowana.

4 stycznia 2015 r. Działający gorący portfel Bitstamp ogłosił, że został zhakowany przez anonimowego hakera i utracono 19 000 bitcoinów (o wartości 5 mln USD)..

Wkrótce po incydencie Bitstamp zawiesił operacje z tym powiadomieniem:

Bitstamp-Notice

Bitstamp nadal działa i udało mu się odzyskać zaufanie użytkowników. Od czasu włamania uzyskał rygorystyczne środki bezpieczeństwa, takie jak portfele BitGo multisig do celów operacyjnych.

5. Bitfinex

Bitfinex

 • Data włamania: Sierpnia 2016
 • Kwota zhakowana: 120 000 BTC

To był drugi co do wielkości hack Bitcoin kiedykolwiek powstały po Mt.Gox. Naruszenie dotyczyło 120000 BTC (o wartości 72 mln USD).

Stało się tak, ponieważ atakujący byli w stanie wykorzystać lukę w architekturze portfela multisig Bitfinex i BitGo.

Ale dobrą rzeczą było to, że Bitfinex wydał tokeny BFX dla ofiar, które można było wymienić w USD, a zatem większość ich inwestorów zwracała pieniądze powoli i równomiernie, zgodnie z poniższym harmonogramem.

Odkupienie BFX

Bitfinex nadal działa i obecnie ma jeden z największych wolumenów na parach BTC / USD w świecie kryptowalut.

6. Binance Hack

Binance jest najpopularniejszą giełdą w 2019 roku, a 7 maja 2019 roku Binance został zhakowany i stracił około 7000 Bitcoinów. W momencie włamania było to warte około 40 milionów dolarów. Jednak zespół ogłosił, że pokryje wszystkie utracone środki ze swoich funduszy i żaden użytkownik nie zostanie dotknięty tym hackiem.

„Dziś, 7 maja 2019 o godzinie 17:15:24, odkryliśmy naruszenie bezpieczeństwa na dużą skalę. Hakerzy byli w stanie uzyskać dużą liczbę kluczy API użytkownika, kodów 2FA i potencjalnie innych informacji. Hakerzy używali różnych technik, w tym phishingu, wirusów i innych ataków. hakerzy byli w stanie się wycofać 7000 BTC w tej jednej transakcji ”

Morał historii

Nazwa giełdy Kwota zhakowana
Mt. Gox 2609 BTC | +750 000 BTC
BitFloor 24 000 BTC
Poloniex 97 BTC
Bitstamp 19 000 BTC
Bitfinex 120 000 BTC

Oto kilka innych hacków, które powinieneś znaleźć na osi czasu:

Tak więc morał tej historii polega na utrzymywaniu kryptowalut pod kontrolą, a nie na scentralizowanych giełdach.

Mówię to, ponieważ większość tych włamań miała miejsce, ponieważ klucze prywatne były obsługiwane niedbale.

Rozumiem, że we wczesnych latach istnienia Bitcoin ludzie nie mieli tak dużej wiedzy na ten temat. Ale teraz jest wiele dostępnych materiałów edukacyjnych o kluczach prywatnych i portfelach sprzętowych, takich jak Ledger Nano S..

CoinSutra jest częścią tego edukacyjnego przedsięwzięcia. Więc trzymaj się nas, a wszystko będzie dobrze!

Czy przegapiłem jakieś główne hacki? Dajcie znać w komentarzach!

Oto kilka innych ręcznie wybranych artykułów dotyczących bezpieczeństwa Bitcoin:

 • 3 najlepsze portfele sprzętowe dla Bitcoin (+ obsługiwane Altcoiny)
 • Klucze prywatne Bitcoin: wszystko, co musisz wiedzieć
 • Zagrożenia bezpieczeństwa związane z urządzeniami mobilnymi i internetowymi & Portfele Bitcoin na komputer [trzeba wiedzieć]
 • Co to jest chłodnia w kryptowalutach?

Polub ten post? Nie zapomnij go udostępnić!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me