Podczas ostatniego dramatu widelca dowiedziałem się, że wiele osób przechowuje swoje Bitcoiny w zimnych magazynach, takich jak Ledger Nano S, Trezor i portfele papierowe, co jest w rzeczywistości dobrą rzeczą.

Ale po widelcu naprawdę zrozumiałem, że wielu użytkowników nie wie, jak prawidłowo korzystać z portfeli papierowych.

Dla niewtajemniczonych portfele papierowe to po prostu prywatne klucze Bitcoin wydrukowane na kartce papieru. Może mieć również wydrukowany adres publiczny Bitcoin, ale niekoniecznie. Portfele papierowe to skuteczny sposób przechowywania kluczy prywatnych Bitcoin w trybie offline.

Kiedy CoinSutra opublikowała ten artykuł o widelcu Bitcoin o nazwie Bitcoin Gold, a także ten przewodnik dotyczący ubiegania się o Bitcoin Gold, wielu użytkowników było zdezorientowanych, czy powinni zgarnąć swoje klucze prywatne, czy też zaimportować klucze prywatne do portfela papierowego, aby odebrać BTG. Dlatego pomyślałem, że to ważny temat z punktu widzenia bezpieczeństwa, aby wyjaśnić, co to znaczy wyczyścić lub zaimportować klucze prywatne z portfela papierowego.

Ponieważ dotyczy to bezpieczeństwa twoich funduszy, chcę powiedzieć ci regułę, jeśli używasz portfeli papierowych Zawsze czyść klucze prywatne swojego portfela papierowego.

Następnie powiem ci, dlaczego powinieneś to wyczyścić, a także omówię, co w zasadzie oznacza zamiatanie i importowanie twoich kluczy prywatnych.

Więc bez dalszej zwłoki zacznijmy.

Co to jest import klucza prywatnego?

Kiedy użytkownik importuje swoje klucze prywatne z portfela papierowego do portfela programowego, takiego jak Mycelium lub Coinomi, oznacza to, że użytkownik umieszcza ten klucz prywatny w swojej istniejącej kolekcji kluczy. Powoduje to scenariusz, w którym twoje monety są widoczne i dostępne zarówno z portfela źródłowego, jak i docelowego, tj. Portfela, z którego wyeksportowano klucze oraz portfela, do którego klucze są importowane..

W takim przypadku Twoje środki mogą zostać wysłane z dowolnego portfela, więc w zasadzie jest to replika lub kopia Twojego oryginalnego portfela papierowego.

Niektórzy z was powiedzieliby, jakie są szkody w tym scenariuszu, ponieważ to dobra rzecz, którą teraz możesz wydać z dowolnego portfela, ale istnieje pewne ryzyko, które musisz zrozumieć.

Ryzyko importu kluczy prywatnych

Ryzyko, które musisz wiedzieć, jeśli importujesz klucze prywatne do portfela oprogramowania.

  1. Jeśli faktycznie stracisz portfel papierowy, każdy może wydać Twoje środki, nawet jeśli zaimportowałeś klucze prywatne, ponieważ klucz prywatny portfela papierowego jest nadal ważny, a importując, po prostu zatrzymałeś jego kopię w swoim oprogramowaniu.
  2. Możliwy jest również scenariusz odwrotny, w którym osoba atakująca, która ma dostęp do Twojego telefonu komórkowego, może w jakiś sposób wydać Twoje fundusze Bitcoin, które są przechowywane w portfelu przechowywanym na zimno.
  3. Inny scenariusz, choć ryzykowny, jest bardzo interesujący.

Wyobraź sobie, że jesteś kupcem i otrzymałeś bitcoiny w prezencie od jednego ze swoich klientów, na przykład mnie, który bardzo dobrze wie, jak korzystać z portfeli papierowych Bitcoin.

Jestem zły, więc was do tego zachęcam zaimportuj klucze tego portfela w portfelu oprogramowania, a także powiedz, abyś zaczął akceptować płatności Bitcoin. A ponieważ mam złe zamiary, trzymam kopię kluczy prywatnych portfela papierowego, który ci dałem w prezencie. A teraz, gdy otrzymasz przyzwoitą kwotę płatności za ten importowany portfel papierowy, który jest teraz w oprogramowaniu, będę mógł wypłacić i ukraść twoje ciężko zarobione pieniądze, ponieważ ja też mam klucze.

A sprzedawca nie będzie miał pojęcia, dlaczego brakuje jego funduszy, ponieważ nie rozumie zagrożeń bezpieczeństwa wynikających z importowania klucza.

Widziałeś więc, jak importowanie może prowadzić do tego scenariusza, ale zamiast tego, gdyby sprzedawca to zrobił zamiótł klucze wtedy klient by go nie oszukał. (Wyjaśnię zamiatanie kluczy w następnej sekcji tego artykułu)

Nie oznacza to jednak, że import jest złą funkcją i nie należy go używać. Powinien być używany, jeśli doskonale zdajesz sobie sprawę z jego wpływu na bezpieczeństwo i potrafisz się nim zająć.

Kiedy importować klucze prywatne?

Koniecznie należy importować tylko te klucze prywatne, które są znane tylko tobie i nikt inny nigdy się o tym nie dowie.

Ponadto, jeśli ktoś inny dał ci portfel papierowy, zdecydowanie nie powinieneś importować tych kluczy, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że zachował kopię kluczy. Zamiast tego powinieneś zamiatać te klucze lub portfel papierowy.

Co to jest przeszukiwanie klucza prywatnego?

Przeszukiwanie myśli i import mogą wyglądać tak samo, ale przeglądanie klucza prywatnego zasadniczo różni się od importu kluczy prywatnych. W jaki sposób? Czytaj.

Kiedy przenosisz swój portfel papierowy lub klucze prywatne do portfela oprogramowania, w zasadzie tworzysz nową transakcję na nowy adres publiczny, który opróżnia portfel źródłowy, tj. Portfel papierowy.

Krótko mówiąc, bitcoiny po wymianie zostaną wysłane na nowy adres publiczny twojego portfela programowego, który będzie miał teraz nowy klucz prywatny, który jest przechowywany w zaszyfrowanej formie na twoim urządzeniu.

Podobnie jak w przypadku dokonywania transakcji w łańcuchu bloków na adres, który tylko Ty kontrolujesz, odpowiednia opłata górnika lub opłata transakcyjna zostanie odjęta od całego salda i kwoty reszty, którą otrzymasz w nowym portfelu.

Również w przeciwieństwie do importu, po wymianie Twoje środki będą dostępne i widoczne tylko z tego portfela oprogramowania, w którym zamiatałeś portfel papierowy.

Kiedy powinieneś zamiatać?

Więc teraz pytanie za milion dolarów, kiedy należy wyczyścić klucze prywatne? Więc jeśli Twoja odpowiedź na wszystkie poniższe pytania brzmi TAK, powinieneś zamieść swój papierowy portfel.

  • Gdy ktoś kiedykolwiek uzyska dostęp do kluczy prywatnych Twojego portfela papierowego.
  • Gdy masz pewność, że jesteś nieostrożny i nie możesz zadbać o portfel papierowy.
  • Gdy chcesz zniszczyć swój portfel papierowy i zabrać swoje fundusze

Portfele, które pozwalają na zamiatanie & Importuj portfele papierowe / klucze prywatne.

Oto lista niektórych portfeli, które umożliwiają zamiatanie / importowanie kluczy prywatnych:-

Wniosek

W dowolnym portfelu Bitcoin (mobilny / komputer stacjonarny / sprzęt / papier), najważniejszy jest twój klucz prywatny, ponieważ udowodni, że bitcoiny, które twierdzisz, są w rzeczywistości twoje.

W moim nadchodzącym poście pokażę, jak zamienić portfel papierowy do portfela oprogramowania.

Do tego czasu prosimy o swoje myśli: Czy używasz portfela papierowego? Czy zamiatasz swój portfel czy importujesz go? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej !! Wciąż masz wątpliwości i masz pytanie? Zapraszam do pytania w sekcji komentarzy poniżej.

Miłego czytania, uczenia się i dzielenia się z coinsutra.community!

Oto kilka starannie dobranych artykułów do przeczytania:

  • Top 5 największych hacków Bitcoin w historii
  • Zagrożenia bezpieczeństwa związane z urządzeniami mobilnymi i internetowymi & Portfele Bitcoin na komputer [trzeba wiedzieć]
  • Dlaczego zdecentralizowane wymiany Przyszłość kryptowalut?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me