Samsung zintegruje portfel kryptowalut z Samsung Pay

Samsung planuje włożyć wszystko do kryptowalut, ponieważ chcą włączyć je do swojego istniejącego systemu płatności Samsung Pay. Mówi się, że Samsung Pay ma około 80% udziału w rynku płatności mobilnych, wyprzedzając Apple Pay i Android Pay. Według ekspertów rynkowych oczekuje się, że integracja kryptowalut zwiększy popularność tych aktywów cyfrowych w głównym nurcie.

Raport Business Korea mówi:

„Wydaje się, że Samsung Electronics zamierza zintegrować kryptowaluty z Samsung Pay, który stanowi 80 procent południowokoreańskiego rynku płatności prostych. Firma niedawno przeniosła grupę zadaniową blockchain (TF) z działu mobilnego do działu usług ”.

O integracji Samsung Pay informował już w marcu Donga, inny mainstreamowy kanał medialny w Korei Południowej. W miesięcznym raporcie Donga stwierdzono również przedłużenie okresu transakcji dla zagranicznych użytkowników wraz z integracją międzynarodowej usługi przetwarzania płatności, skierowanej głównie na globalny rynek usług finansowych..

Co to oznacza dla rynku Crypto?

W listopadzie 2018 roku The Korea Herald poinformował, że Samsung Pay odnotował imponujący 58-procentowy wzrost bazy użytkowników rok do roku.

Nie tylko to, WiseApp, branżowy tracker, odkrył, że Samsung Pay był najczęściej używaną aplikacją finansową pod koniec 2018 roku z 10,4 milionami użytkowników. W 2017 roku platforma miała około 6,6 miliona użytkowników. Baza użytkowników prawie się podwoiła w ciągu zaledwie roku.

To ogromny wyczyn, ponieważ 10 milionów użytkowników stanowi około 20 procent całej populacji Korei Południowej i to bez uwzględnienia bazy użytkowników platformy za granicą. Aplikacja korzysta z technologii zwanej bezpieczną transmisją magnetyczną (MST), która umożliwia użytkownikom dokonywanie transakcji poprzez najechanie kursorem myszy na konwencjonalny terminal w punkcie sprzedaży (PoS).

Samsung Pay vs Android / Apply Pay

Samsung Pay już teraz ma tę zaletę, że ma większą bazę użytkowników. Daje im to możliwość wypróbowania niszowego rynku, takiego jak kryptowaluty, w celu rozszerzenia istniejącej bazy użytkowników. Nawet jeśli adopcja nie przyciągnie wielu użytkowników, nie mają tutaj nic do stracenia, ponieważ już prowadzą wyścig w branży.

Przejęcie LoopPay za cenę 250 mln USD pozwoliło Samsung Pay wyposażyć MST i wygrać wyścig z Apple Pay i Android Pay.

W lutym nowe flagowe urządzenie Samsung Galaxy S10 zostało wyposażone w portfel zasobów kryptograficznych o nazwie Samsung Blockchain Wallet, który umożliwia użytkownikom bezpieczne przechowywanie i przeprowadzanie transakcji kryptowalutami z wbudowanego portfela urządzenia.

Dzięki wprowadzeniu portfela kryptowalut, Samsung Pay wygląda na pierwszą na świecie kompletną platformę technologii finansowej (lub nową modną platformę FinTech). Obecnie Samsung Blockchain Wallet obsługuje tylko Ethereum, ale więcej kryptowalut, w tym Bitcoin, ma zostać zintegrowanych w najbliższej przyszłości.

Jeśli zastanawiasz się, kto zainicjował niedawne wprowadzenie portfela Samsung Blockchain Wallet w celu zwiększenia dostępności kryptowalut, musisz podziękować Kim Yong-Jae, wiceprezesowi działu usług Samsung.


Przyszłość płatności kryptograficznych

Dla wszystkich entuzjastów kryptowalut i blockchain nie na tym kończą się dobre wieści. Istnieją również doniesienia sugerujące, że Samsung już bada możliwość uruchomienia sieci blockchain opartej na protokole blockchain Ethereum wraz z własnym tokenem ERC. Tokeny ERC to waluty oparte na eterze walutowym Ethereum. Ethereum jest również wyposażony w silny, przyjazny dla programistów zestaw narzędzi do tworzenia rozproszonych aplikacji. Wygląda na to, że gigant elektroniki nie będzie siedział i patrzył, kiedy wszyscy jego konkurenci chcą w pełni wykorzystać technologię blockchain i kryptowaluty.

Przez lata rozwój branży kryptowalut był utrudniony przez brak przyjęcia technologii przez wszystkich głównych gigantów z Doliny Krzemowej i innych gigantów technologicznych, takich jak Samsung. Z czasem zaczęli dostrzegać wartość technologii i nie jest to tylko kolejne modne słowo.

To musi być muzyka dla uszu entuzjastów kryptowalut, jak wszystkie główne firmy, od Facebooka po Google, Amazon i AT&Wszyscy oni wykorzystują kryptowaluty i blockchain w swoich produktach. Teraz, dzięki potencjalnej integracji zasobów kryptograficznych przez Samsung Pay, kryptowaluta wkrótce trafi do drzwi zwykłych użytkowników. Przyszłość wygląda jasno dla wszystkich wierzących w kryptowaluty i technologię Blockchain.

Tweet2Udostępnij80DzielićWhatsApp

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map