Jasne, Bitcoin może spaść o około 80% z poziomu 20000 USD, który ustalono pod koniec 2018 r., Ale rozwój w tej dziedzinie wydaje się tylko przyspieszać. Przykładem może być Visa, Citigroup, New York Times, Facebook, wśród wielu innych starszych firm, które (po cichu) ogłosiły wypad do kryptowalut i przestrzeni blockchain.

To doprowadziło niektórych do stwierdzenia, że ​​w jakiś sposób ekosystem kryptowalut jest silniejszy niż kiedykolwiek. Może trudno w to uwierzyć, ale fakty (i niezliczone oferty pracy w tym przypadku) tak naprawdę nie kłamią.

Poznaj Visa Crypto?

W ofercie pracy niedawno przypiętej do SmartRecruiters, ujawniono, że Visa poszukuje „technicznego menedżera produktu”. To oczywiście nie krzyczy „krypto” ani „łańcuch bloków”, ale opis stanowiska z pewnością tak. Na to stanowisko, międzynarodowy gigant zajmujący się przetwarzaniem płatności poszukuje menedżera produktu dla swojego zespołu Visa Crypto z siedzibą w Palo Alto. Wspomniana osoba będzie musiała „posiadać znaczącą wiedzę funkcjonalną o ekosystemie kryptowalut”, z preferowaną znajomością kryptografii.

Wyjaśniono również, że firma szuka kogoś, kto ma „głęboką wiedzę na temat istniejących rozwiązań płatności detalicznych”, co sugeruje, że Visa może analizować integrację technologii blockchain w swoich szynach płatniczych..

Niektóre z obowiązków są następujące:

  • Zarządzaj strategią produktu i planem działania w zakresie możliwości związanych z kryptowalutami
  • Pomyśl i wykorzystaj możliwości tworzenia produktów, które wykorzystują kluczowe kompetencje Visa
  • Bądź na bieżąco z najnowocześniejszą technologią, zwłaszcza z projektami open source (tutaj jest to naprawdę interesujące, ponieważ Bitcoin, Ethereum i tym podobne są open-source) i staraj się wnosić wkład do portfela IP Visa

Gigant z Wall Street wygląda na Blockchain

Blok raporty że CitiGroup, nowojorska organizacja świadcząca usługi finansowe, szuka możliwości zatrudnienia talentu opartego na technologii blockchain. W niedawno opublikowanej liście ofert pracy LinkedIn wyjaśniono, że dział Citi Markets and Securities Services tej instytucji przygląda się „inicjatywom w zakresie technologii Blockchain / Distributed Ledger (DLT) i aktywów cyfrowych”. Dodano, że takie inicjatywy obejmują klasy aktywów, firmy i regiony, wskazując, że wysiłki Citi są (lub będą) wieloaspektowe i rozległe.

Co ciekawe, dzieje się tak po doniesieniach, że Citi próbował swoich sił w ofercie aktywów cyfrowych w 2015 roku, zanim porzucił pomysł wzmocnienia swoich szyn za pomocą „istniejących technologii”.

New York Times szuka „przewodnika eksploracji Blockchain”

New York Times, jedna z największych publikacji na Ziemi, rzekomo przygląda się technologii blockchain. Według CoinDesk, organizacja poszukuje osoby, która pomogłaby jej w stworzeniu „opartego na łańcuchu blokowym potwierdzenia koncepcji dla wydawców wiadomości”, który teoretycznie mógłby pozwolić na lepszą monetyzację, niższy poziom plagiatu i bardziej przyjazne środowisko do udostępniania treści.

Należy zauważyć, że od wielu lat renomowany outlet publikuje artykuły związane z kryptowalutą i blockchainem za pośrednictwem swoich autorów, Nathaniela Poppera i Paula Vigny.

Facebook podwaja się na Crypto

Wszystko to wynika z faktu, że największa nazwa w świecie technologii – Facebook – podwoiła swoje zaangażowanie w ekosystem kryptowalut. Oddział nie przeprowadził jeszcze żadnych publicznych rekrutacji, ale raporty wskazują, że w domu blockchain Facebooka jest co najmniej 50 pracowników, na czele którego stoi David Marcus z PayPal, byli dyrektorzy Instagrama i inni, którzy mają skłonność do brania udziału.

Wraz z tą grupą lider Marcus podobno kontynuował plany wprowadzenia cyfrowego zasobu. Jak zasugerował BlockGeeks w poprzednich raportach, gigant mediów społecznościowych z Bay Area chce wypuścić własną kryptowalutę, którą opinia publiczna z wdziękiem nazwał „FBCoin”.

Według źródeł FBCoin zostanie zintegrowany z WhatsApp, szczególnie dla około 200 milionów użytkowników w Indiach, ponieważ rośnie zapotrzebowanie na tanie, szybkie i łatwe w użyciu transakcje przekazów pieniężnych. Bloomberg wyjaśnił kiedyś, że Facebook wahał się, czy ujawnić to przedsięwzięcie, z powodu rzekomych zmagań dotyczących formalnego przechowywania bazowego USD.

Zdjęcie: Jan Senderek na Unsplash

ĆwierkaćUdostępnij19DzielićWhatsApp

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me