Podczas gdy instytucje finansowe powoli przyjmowały aktywa kryptograficzne i powiązane technologie, firmy społecznościowe wydają się być zachwycone. Jak informował wcześniej Blockgeeks, Facebook z siedzibą w San Francisco chce zintegrować blockchain z aspektem Connect, a także może wprowadzić walutę cyfrową w nadchodzących miesiącach. W pobliżu, byk Bitcoin Jack Dorsey, najwyraźniej wyraził zainteresowanie integracją Lightning Network z firmą fintech Square i prawdopodobnie Twitterem. Niedawno gigant mediów społecznościowych w Korei Południowej ujawnił nowatorskie przedsięwzięcie, które może wywołać popularność w Azji.

Zebrano miliony na platformę społecznościową Blockchain

Per a raport z Bloomberga, Ground X Corp, południowokoreańskiego oddziału technologii blockchain firmy Kakao, właśnie zakończył (publicznie ogłosił) podwyżkę o 90 milionów dolarów, która znalazła się pod radarem większości publiczności. Oddział rzekomo podniósł tę prawie dziewięciocyfrową kwotę w klasycznym stylu start-upów z kryptowalut, dzięki prywatnej ofercie monet i planuje zebrać podobną kwotę już teraz (12 marca). Co ciekawe, gałąź Kakao rzekomo trafiła w swój cel, zgodnie z komentarzem Jasona Hana z Ground X.

Wszystkie te firmy są w jakiś sposób zaangażowane w kryptowaluty.

JP Morgan: największy bank świata

Facebook: największa na świecie platforma mediów społecznościowych

Największe media społecznościowe Kakao w Korei Południowej, platforma do przesyłania wiadomości i przejażdżek

Fidelity, ICE, Bakkt, Julius Baer, ​​Shinhan i wiele innych

Wciąż moda? https://t.co/BsPm3YnKZH

– Joseph Young (@iamjosephyoung) 11 marca 2019 roku

Kakao może podziękować IDG Capital, Crescendo Equity Partners i Translink Capital, z których niektórzy wcześniej wyrażali zainteresowanie kryptowalutami, za potężne wzmocnienie swojej wojennej skrzyni blockchain.

Z początkowymi 90 milionami dolarów i spodziewanym drugim czekiem, startup, którego spółka macierzysta Kakaotalk ma ponad 50 milionów aktywnych użytkowników, zamierza przygotować się do czerwcowej premiery swojej platformy blockchain. W rozmowie z Bloombergiem dyrektor generalny Han zauważył, że Kakao zamierza umieścić jedną ze swoich ofert na Klaytn Ground X, ponieważ oferta została nazwana, ale dodał, że szczegóły tego projektu nie zostały jeszcze dopracowane.

W ten sposób Klaytn rozpocznie swoje życie jako platforma blockchain dla aplikacji innych firm, od gier po aplikacje podróżnicze, zamiast bezpośredniego źródła danych do Kakao. Mówiąc dokładniej, Ground X rzekomo ma 26 partnerów, w tym firmę gier Wemade, usługę przesyłania strumieniowego Watcha i biuro podróży Zanadu, ustawionych w kolejce do integracji.

Będzie szeroki wachlarz usług ”- powiedział Han. „Wciąż rozmawiamy z Kakao” na temat wprowadzania jej aplikacji.

Kończąc wywiad, znawca branży wyjaśnia, że ​​zamierza zobaczyć, jak baza użytkowników Klaytn wzrośnie do 10 milionów w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Ta ostatnia wiadomość pojawiła się, gdy Samsung, kolejna firma technologiczna w narodzie azjatyckim, zaprezentowała swój flagowy zestaw Galaxy S10, który oferuje półnatywną kryptowalutę. CoinDesk informuje, że Blockchain Keystore, jako pierwsza aplikacja kryptowalutowa przeznaczona dla konsumentów, została nazwana, najpierw będzie obsługiwać Ethereum i ograniczony zestaw DApps.

Podążając śladami kryptowalut LINE

Wygląda na to, że Kakao może podążać śladami tokijskiej firmy LINE, która w zeszłym roku argumentowała, że ​​włożył wszystkie swoje żetony do pierścienia kryptowalut. W czerwcu firma skupiona na mediach społecznościowych, która ma setki milionów klientów, po raz pierwszy wkroczyła do kryptosfery, nieoczekiwanie ujawniając plany uruchomienia tak zwanej giełdy „BitBox” globalnej publiczności.

Zaledwie miesiąc po tym, jak BitBox trafił do milionów telefonów na prawie każdym kontynencie, Unblock Corp, koreańska spółka zależna LINE zajmująca się blockchainem, uruchomiła korporacyjny fundusz venture z tokenami, w którym zainwestowano 10 milionów dolarów.

Minął kolejny miesiąc i 28 września LINE ujawniło swoją wizję własnej „ekonomii tokenów” i ekosystemu DApp w komunikacie prasowym, który szczegółowo opisał jej aspiracje. Istotną częścią tej gospodarki opartej na łańcuchu bloków jest LINK, cyfrowy zasób oparty na wewnętrznym łańcuchu bloków firmy. Firma zorientowana na Azję od tamtej pory ujawniła pięć konkretnych aplikacji – Wizball, 4CAST, Pasha, TAPAS i Step, które są zgodne z ich sprytnymi nazwami.

Wszystko to tylko podkreśla fakt, że podmioty dominujące w tradycyjnym świecie zaczynają akceptować kryptowaluty takimi, jakimi są, zamiast odrzucać innowacje w akcie strachu lub zamieszania.

Zdjęcie: rawkkim na Unsplash

ĆwierkaćUdostępnij14DzielićWhatsApp

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me