Odkąd Bitcoin (BTC) został wrzucony do tego świata, jego krzyżowcy zrozumieli, że został stworzony jako alternatywa dla obecnego systemu finansowego. Przykładem może być Satoshi Nakamoto, pseudonimowy koder odpowiedzialny za kryptowalutę, osadził zarys omawiający Wielką Recesję 2008 roku w bazie monet pierwszego bloku Bitcoina.

Chociaż ta podstawowa racja bytu została źle zinterpretowana przez gapiów, zagorzali zwolennicy tej branży trzymali w tajemnicy nastroje anty-establishmentowe, gdy nadejdzie właściwy czas.

Ponieważ zarówno Visa, jak i Mastercard rzekomo chcą podnieść opłaty transakcyjne na całym świecie, niektórzy komentatorzy kryptograficzni argumentowali, że dzięki temu propozycja wartości zdecentralizowanych pieniędzy jest bardziej widoczna niż kiedykolwiek.

Przygotuj się na podwyżkę opłat za kartę kredytową

Chociaż plastikowe – karty kredytowe / debetowe – są wygodne, nie są pozbawione kosztów. Visa i Mastercard, dwie potęgi w tej grze XXI wieku, pobierają małe kawałki ciasta w każdym możliwym rogu. Ogromne pobieranie opłat przez obie firmy rzekomo doprowadziło detalistów do podwyższenia cen towarów i usług o ponad 1%, tylko po to, aby utrzymać swoje zyski w gospodarce, w której panuje coraz więcej plastiku.

Per an ekskluzywny raport z Wall Street Journal, firmy obsługujące karty kredytowe przygotowują się do podwyżki opłat, wywierając presję na sprzedawców detalicznych i konsumentów. Powołując się na „osoby zaznajomione z tą sprawą”, szanowany punkt sprzedaży twierdził, że do kwietnia dwa duże przedsiębiorstwa będą miały podwyższone opłaty interchange, które konsumenci płacą bankom, wraz z opłatami manipulacyjnymi dotyczącymi instytucji w sieciach Visa i Mastercard.

Chociaż nie podano dokładnych szczegółów, CMSPI, grupa konsultingowa dla kupców i płatności, oszacowała, że ​​od kwietnia 2019 do kwietnia 2020 r. Nowomodne opłaty Visa będą kosztować amerykańskich konsumentów dodatkowe 570 milionów dolarów.

Ta wiadomość pojawiła się zaledwie kilka tygodni po tym, jak Mastercard został spoliczkowany ogromną grzywną. Komisja Europejska, organ regulacyjny UE, nałożyła na Mastercard grzywnę w wysokości 570,6 miliona euro, co odpowiada około 648 milionom dolarów amerykańskich. Europejski organ antymonopolowy twierdził, że gigant płatniczy z siedzibą w Nowym Jorku, wyceniany na giełdzie papierów wartościowych na 206 miliardów dolarów, „sztucznie” podniósł opłaty za karty kredytowe i debetowe w Unii.

Mastercard rzekomo dokonał tego wyczynu, uniemożliwiając europejskim detalistom dostęp do okazyjnych ofert bankowych poza ich krajem ojczystym, co doprowadziło do ogólnego wzrostu cen zarówno dla sprzedawców, jak i konsumentów. W związku z tym Komisja dodała, że ​​akt ten ogranicza konkurencję ponad granicami, hamując wzrost gospodarczy w bloku.

Społeczność Bitcoin ryczy

W odpowiedzi na tę wiadomość Garry Tan, współzałożyciel Initialized Capital i najwcześniejszego anioła inwestora Coinbase, naśmiewał się z odwagi ukochanych z Wall Street, by rozpocząć taką zmianę w biznesie. Żartując sobie z tej porażki, napisał:

„Firmy obsługujące karty kredytowe podwojenie opłat to jak Blockbuster Video podnoszące ceny u zarania Netflix”.

Ale, zgodnie z prawdą z Doliny Krzemowej, wybitny inwestor venture capital zauważył następnie, że te „oczywiste” problemy można rozwiązać za pomocą technologii finansowych, zwłaszcza tych, które umożliwiają kryptowaluty i aktywa cyfrowe.

Alec Ziupsnys, lepiej znany jako „RhythmTrader” na Twitterze, opublikował podobny żart na Twitterze. Skupiając swój komentarz na temat flagowego produktu tej branży, Bitcoina, Ziupsnys zauważył, że pojawienie się Lightning Network zmusi ich, Mastercard, Visa i tym podobne, do „zgięcia kolana”.

Visa i Mastercard planują ponownie podwyższyć opłaty.

Nastąpiło to niecały miesiąc po ukaraniu Mastercard grzywną w wysokości 650 mln USD przez UE za sztucznie podwyższone opłaty.

Bitcoin zapewnia konkurencję i sposób na rezygnację z systemu.

Błyskawica zmusi ich do ugięcia kolana. ⚡

– Alec Ziupsnys (@AlecZiupsnys) 16 lutego 2019 r

Niektórzy posunęli się nawet do stwierdzenia, że ​​ostatecznie łączna wartość wszystkich istniejących BTC przewyższy kapitalizację rynkową akcji Visa. Anthony „Pomp” Pompliano, założyciel Morgan Creek Digital Assets, wziął się do swojego publikacja osobista aby nakreślić, dlaczego takie zdarzenie mogło dojść do skutku.

Pomp zauważył, że z wielu perspektyw przychodów Bitcoin jest niedowartościowany w porównaniu z Visa i Mastercard. Inwestor kryptowalut, znany z nieustannego zachwalania retoryki przeciwko establishmentowi na Twitterze, zauważył następnie, że liczba ta podkreśla wydajność i potencjał wzrostu sieci.

W rzeczywistości twierdził, że „biorąc pod uwagę szybkie tempo wzrostu i historyczne premie” obiecujących nowicjuszy i sieci, kryptowaluta może zacząć zmieniać wyceny Visa i Mastercard. Pomp napisał:

„Dziś jest to 1/4 kapitalizacji rynkowej Mastercard i 1/6 Visa, ale nie zdziwiłbym się, gdyby Bitcoin przewyższył oba w ciągu najbliższych 36 miesięcy. Starsze sieci zostały zbudowane dla świata, w którym już nie żyjemy, a zdecentralizowana sieć została zbudowana z myślą o przyszłości ”.

Zdjęcie tytułowe dzięki uprzejmości Ales Nesetril na Unsplash

ĆwierkaćUdostępnij27DzielićWhatsApp

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me