6 powodów, dla których warto zatrudnić programistę AI i wprowadzić kryptowalutę w swojej firmie [Post sponsorowany]

Firma, która przechodzi do trybu online, potrzebuje szybkiej i niezawodnej metody płatności. Przelewy bankowe, PayPal, Apple Pay, Google Pay i inne usługi finansowe są bardzo wygodne dla klientów i wiążą się z niskim ryzykiem dla firmy. Kryptowaluta to kolejny sposób przyjmowania płatności przez internet. Wciąż jest uważany za obarczony wysokim ryzykiem i wydaje się być trudny w implementacji i użyciu. Może jednak wykraczać daleko poza kupowanie i sprzedawanie towarów lub usług online. Zwłaszcza jeśli korzystasz z technologii blockchain razem z Rozwój AI.

Podczas gdy projekty oparte na łańcuchu blokowym w pełni kontrolowane przez sztuczną inteligencję są nadal bardziej teorią niż rzeczywistością, sztuczna inteligencja może pomóc firmom zautomatyzować korzystanie z kryptowalut i uczynić je bezpieczniejszym. Programista AI wie, jak zwiększyć produktywność, zoptymalizować i uzyskać lepszą kontrolę nad usługami wykorzystującymi kryptowaluty.

6 powodów, dla których warto zatrudnić programistę AI i wprowadzić kryptowalutę w swojej firmie

Według Coinmarketcap w styczniu 2018 roku kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut osiągnęła poziom 828,3 miliarda dolarów. A w grudniu 2020 roku osiągnął 548,5 miliarda dolarów – widzimy wzrost nowego szczupaka:

CoinMarketCap

Źródło: https://coinmarketcap.com/charts/

Coraz więcej osób zaczyna używać tego rodzaju waluty, a więcej firm akceptuje go jako metodę płatności. Dla biznesu oznacza to szersze możliwości wykorzystania pieniędzy cyfrowych i czerpania z nich korzyści:

 1. Oszczędzasz na przetwarzaniu kart bankowych.

Waluty cyfrowe są zdecentralizowane. Zarówno sprzedawca, jak i klient nie muszą wnosić opłat za transakcje. Dla przedsiębiorcy może to oznaczać od 2 do 5% oszczędności na transakcjach bankowych. 

 1. Transakcje są realizowane szybciej.

Korzystając z konta bankowego musisz poczekać, aż środki będą dostępne. Transakcje kryptowalutowe nie przechodzą przez banki, co spowalnia proces płatności. Występują w czasie rzeczywistym lub trwają zaledwie kilka minut. Wysoka prędkość transakcji to bonus dla sprzedawcy – nie musisz czekać, aż pieniądze pojawią się na koncie bankowym. A dla klienta to jeszcze jedna cenna rzecz dotycząca sklepu lub usługi: każdy lubi, gdy płatności i zamówienia są realizowane szybko.

 1. Na całym świecie używana jest jedna waluta.

Waluta międzynarodowa jest ważna dla firmy sprzedającej produkty lub świadczącej usługi za granicą. Pomaga również firmom importującym materiały lub zamawiającym usługi z innego kraju. Bitcoin lub inna kryptowaluta jest taka sama we wszystkich krajach, więc nie musisz przejmować się kursami wymiany i opłatami transakcyjnymi. 

 1. Blockchain chroni przed obciążeniami zwrotnymi i oszustwami.

Kryptowaluta działa jak gotówka: albo masz dostępne pieniądze, albo nie. Wszystkie transakcje przechodzą przez łańcuch bloków i są ostateczne. Podczas procesu płatności każda transakcja jest zatwierdzana zarówno po stronie akceptanta, jak i klienta. Dzięki temu systemowi prawie niemożliwe jest wydanie więcej niż masz na koncie lub uzyskanie obciążenia zwrotnego.


 1. Przyciągasz nowych klientów.

Więcej niż 40 milionów ludzie na całym świecie używają kryptowaluty do płatności. I wciąż niewiele jest firm, które akceptują płatności w cyfrowych monetach. Zatem im więcej opcji płatnych oferujesz swoim klientom, tym lepiej. Otwierając tę ​​możliwość, otrzymujesz pulę nowych potencjalnych klientów. Dodatkowo stali klienci zapoznają się z tym sposobem płatności. Otwierając dla nich więcej możliwości, zwiększasz też szansę, że dokonają zamierzonego zakupu. Z perspektywy zwiększa Twoje przychody.

 1. Przechodzisz do decyzji przyszłości.

Według Statista.com pod koniec listopada 2020 roku liczba portfeli blockchain osiągnęła pewien poziom 60 milionów. Rośnie liczba aplikacji typu blockchain, więc wzrośnie również liczba użytkowników portfeli cyfrowych. Trend utrzymuje się od 2016 roku i rośnie, gdy coraz więcej osób zapoznaje się z kryptowalutami. Akceptacja cyfrowych monet oznacza teraz wyróżnienie Twojej firmy na tle konkurencji i szybsze uzyskanie korzyści.

Które marki już wdrożyły kryptowaluty

Wdrożenie programów sztucznej inteligencji i kryptowalut pomaga przedsiębiorcom w zapewnieniu klientom zgodnych i bezpiecznych metod płatności. Umożliwienie klientowi korzystania z kryptowaluty jest ważnym krokiem dla firm, które prowadzą działalność międzynarodową. I wielu gigantów rynku zrobiło już ten krok:

 • Facebook ©. Firma wprowadziła własną cyfrową monetę Libra. Oczekują, że ta waluta stanie się głównym nurtem i stanie się potężnym konkurentem dla Bitcoina.
 • IBM ©. Firma jest zaangażowana w wiele projektów kryptograficznych. W 2019 roku uruchomił własny system bankowy oparty na blockchainie Stellar: IBM World Wire. Szeroko wykorzystuje również walutę opartą na gwiazdach – Stronghold. Kolejny projekt IBM – Hyperledger Fabric. Nie ma własnej cyfrowej waluty, ale jest oparty na technologii blockchain.
 • Ubisoft ©. Producent gry wideo pracuje nad wprowadzeniem kryptowalut od 2018 roku. Ich celem jest wykorzystanie łańcucha blokowego Ethereum do przekształcania przedmiotów w grze w krypto tokeny. Projekt jest obiecujący, ale wciąż nie jest ukończony. Jeśli firma go ukończy, pokaże, że kryptowaluty mogą być z powodzeniem wykorzystywane w branży gier.
 • Google ©. Firma oferuje narzędzia dla programistów Ethereum i zbiory danych dla niektórych popularnych kryptowalut, w tym Litecoin i Bitcoin. Oferowane usługi są przydatne dla programistów i analityków.
 • Square Inc ©. Początkowo firma została założona, aby wspierać Bitcoin. Na początku działał z tradycyjnymi walutami, ale później zaczął obsługiwać płatności i handel Bitcoinem. 
 • JP Morgan Chase ©. Ta instytucja bankowa jest jedną z największych na świecie. Teraz planuje wyemitować własną kryptowalutę na blockchainie Quorum. Klienci firmy mogą korzystać z Quorum dla swoich aktywów. 

W jaki sposób rozwój AI pomaga we wprowadzeniu kryptowaluty

Sieci kryptowalut z wyszkolonymi modelami AI dostępnymi w sieciach są niezwykle cenne dla firm, gotowe do ich wdrożenia. Stablecoiny oparte na uczeniu maszynowym mogą ułatwić podejmowanie decyzji. System wykrywa złośliwe zachowanie, przydziela inteligentne zasoby i nie tylko. 

Wprowadzając sztuczną inteligencję do sieci kryptowalut, firma otrzymuje technologię zdolną do generowania raportów kredytowych dla zdecentralizowanej branży finansowej i ułatwiania raportowania w zakresie zwalczania oszustw dla giełd. AI pomaga dostroić liczne parametry transakcji, bezpieczeństwo i wydajność całego systemu cyfrowej waluty. Przedsiębiorca uzyskuje lepszą kontrolę nad biznesem, a klienci mają pewność, że ich dane osobowe są bezpieczne i poufne. 

Aplikacje oparte na sztucznej inteligencji mają zwiększoną wydajność dzięki połączeniu sztucznej inteligencji i blockchain. Wraz z narzędziami opartymi na blockchain mają stać się nowym trendem. Na przykład firma Microsoft © zamierza dodać takie aplikacje do narzędzia do tworzenia niestandardowych aplikacji PowerApps i narzędzia analizy biznesowej PowerBI.

CAGR

Źródło: https://investmentbank.com/crypto-market-cap/

Wszystkie te procesy w biznesie prowadzą do wzrostu popytu na kryptowaluty. Blockchain jest częściej wykorzystywany jako usługa, a także pozytywnie wpływa na rynek blockchain. W rezultacie możliwości inwestycyjne stają się bardziej atrakcyjne i zwiększają kapitalizację rynkową dla całej branży. Według prognoz wielkość globalnego rynku branży technologii blockchain wzrośnie w tempie około 51% do 2022 roku.

Zatrudnienie programisty AI do opracowania aplikacji opartej na blockchain lub usługi kryptowalutowej przyniesie firmie następujące korzyści:

 • Tania analityka. Analiza danych wymaga potężnych zasobów ludzkich. W przypadku analiz wykonywanych przez człowieka analiza, przetwarzanie i uzyskiwanie wyników z napływających informacji zajmuje miesiące. Sztuczna inteligencja przyspiesza analitykę, może przetwarzać ją lepiej niż ludzki mózg, oszczędzając pieniądze na zasobach ludzkich. 
 • Dostosowywanie. AI przyspiesza interakcje na stronach internetowych. Poprawia ogólne wrażenia użytkowników i pomaga efektywniej obsługiwać procesy.
 • Przewidywanie. AI zbiera i przekazuje istotne informacje o doświadczeniach klientów z ofertą. Daje szerokie możliwości analizy jakości usługi lub produktu i jej ulepszania.
 • Bezpieczeństwo. AI analizuje wszystkie działania w Twojej witrynie lub usłudze. Wykrywa podejrzane działania. Sieć widzi oznaki oszustwa, oszustwa lub innych ataków i może uruchomić mechanizmy ochronne w czasie rzeczywistym. 

Aby wdrożyć wszystkie te korzyści w swojej firmie, potrzebujesz zespołu wykwalifikowanych programistów. Koszt programisty AI zależy od umiejętności specjalistów i kraju, w którym ich zatrudniasz:

Programista Machine Learning

Źródło: https://mobilunity.com/blog/cost-to-hire-machine-learning-developer/

Jeśli chcesz znaleźć specjalistów po niższych kosztach, ale bez utraty jakości, możesz zwrócić uwagę na kraje z mniejszą pensją programistów AI. Takie kraje często oferują duży potencjał i możliwość stworzenia idealnego zespołu outsourcingu.

Wynagrodzenie programisty AI

Źródło: https://mobilunity.com/blog/cost-to-hire-machine-learning-developer/

Kryptowaluta: trend przyszłości dla biznesu

Wraz z pojawieniem się Bitcoin technologia blockchain stała się niezwykle popularna. Bez tego wszystkie kryptowaluty, w tym Bitcoin, byłyby bezużyteczne. W rzeczywistości technologia blockchain jest narzędziem przechowującym sekwencję transakcji. Są one automatycznie aktualizowane przez liczne niezależne bazy danych, zlokalizowane w różnych miejscach. Technologia ta jest wdrażana w różnych branżach: oprogramowanie komputerowe, usługi IT, badania naukowe, szkolnictwo wyższe, gry, motoryzacja, telekomunikacja, elektronika użytkowa. półprzewodniki i inne. Ale największy i najszybszy efekt pokazał w branży technologii finansowych i walut. 

Blockchain daje każdej kryptowalucie prawie całą jej wartość: najwyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności oraz niższy koszt transakcji. Dzięki temu Twoi klienci mogą tworzyć weryfikowalne transakcje, prawie niemożliwe do oszustwa. W ciągu ostatnich 12 lat zainteresowanie aktywami cyfrowymi wzrosło wielokrotnie, a także wzrosła wartość kryptowalut. A to oznacza, że ​​blockchain będzie coraz bardziej zintegrowany z sektorem biznesowym. 

Wybierając dla swojej firmy technologię kryptowalut opartą na sztucznej inteligencji, zyskujesz niezawodną i bezpieczną metodę płatności, oszczędzasz na transakcjach bankowych i zyskujesz możliwość poszerzenia puli klientów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map